Enter your keyword

post

Kanada’da Eğitim Almak İçin 14 Sebep

Kanada’da Eğitim Almak İçin 14 Sebep

Eğitim kalitesi, muhteşem tarih ve kültür yapısı, festivalleri, yaşam standardı ile Kanada, en yaşanabilir ülkeler arasındadır. Kanada’da eğitim almak için 14 sebep başlığı altında, bu güzel ülkede eğitim alacak kişilerin hem eğitim ve hem de sosyallik bakımından hangi avantajlara sahip olacaklarına değineceğiz.

Dünyanın farklı ülkelerinden birçok insan, yurtdışında eğitim tercihlerini Kanada’dan yana yapıyor. Elbette ki tercih yoğunluğunun, önemli sebepleri var. Bu sebeplerin neler olduğu hakkındaki detayları kendi deneyimlerimizi de katarak, sizler için araştırdık.

Kanada’da Eğitim Almak İçin 14 Sebep

Eğitim Kalitesi

Böyle bir konu içerisinde, öncelikle ülkedeki eğitim kalitesine değinmekte fayda var. Ülkede bulunan birçok üniversitesi, dünya sıralamasında yer almaktadır. Farklı okullarda dünyada geçerliliği olan tüm bölümleri bulabilirsiniz. Alacağınız eğitim kalitesinin yüksek standartlara sahip olması, şüphesiz en önemli neden olacaktır.

Daima denetlenen ve belirlenen standardın üzerinde hizmet vermeyi amaçlayan üniversiteler, Kanada için uluslararası alanda ülkenin prestiji için önem arz ediyor.

Önemli bir uluslararası eğitim üssü konumundaki Kanada’da eğitim kalite ortalaması bakımından dünyanın 3. Ülkesi konumundadır. Uluslararası geçerliliğe sahip diploma alabileceğiniz Kanada Üniversiteleri tarafında verilen eğitimin kalitesi, ülkeyi bu anlamda dünyanın en önemli ülkeleri arasına sokmuştur.

Eyaletlerin sorumluluğu altında olan bir eğitim sisteminin olması, okulların kontrol edilebilirlik noktasında öğrencilere daha kaliteli eğitim verilmesini zorunlu kılıyor. Yani ülkede hangi okulu tercih ederseniz edin, dünya ortalamasının üzerinde bir kaliteyle karşılaşacağınız kesindir.

Kanada’da Eğitim Almak

Dünyanın En Güvenilir Ülkelerinden Biri

Türkiye’den uzak bir ülke olması bir dezavantaj olsa da ülkenin güvenilirlik seviyesinde ilk sıralarda yer alması, özellikle ülkede bulunan yabancılar için önemli bir avantajdır.

Tüm ülkeler ile bir kıyaslama yapıldığında, en az olay yaşanan ülkeler sıralamasında Kanada’da uzun yıllardır ilk 10 ülke arasında yer almaktadır. Güvenlik konusunda kolaylıkla hiçbir endişe duymadan yaşayabileceğiniz ülkenin yaşam standartları da tıpkı eğitim ve güvenilirlikte olduğu gibi yüksektir.

Dünyanın en Yaşanabilir Ülkelerinden Biridir

Doğası, tertemiz havası, canlı sosyal atmosferi daha birçok özelliği ile Kanada, dünyanın en yaşanabilir ülkeleri arasındadır. Ülkedeki yaşam kalitesinin yüksek olması, fiyatlara pek yansımamış durumdadır.

Sunulan kaliteye bakıldığında fiyatlar ülkemize göre oldukça yüksek gelebilir olsa da ülke ekonomisine göre, yüksek olduğunu söylemek mümkün değildir. Aynı yaşam standartları ile başka bir ülkede yaşam sürmek, çok daha pahalıya mal olacaktır.

Ülkenin en basit işletmesi dahi, almış olduğu ücreti hakkıyla veren ürün ve hizmetleri ile sizi şaşırtacaktır. Ürün ve hizmetin fiyatına göre, karşılığında mutlak bir kaliteyi bulmamak içten bile değildir.

Toronto'da öğrenci yaşamı

Düşük Eğitim Maliyetleri

Ülkede çok pahalı kabul edilebilecek eğitim programları bulunmakla birlikte, alınacak eğitimin diğer ülkelere kıyasla çok daha uygun olduğunu söylemek mümkündür. Kalite ve fiyat, birbirine paralel olan iki unsurdur. Ancak ülkede kalite ve fiyat arasındaki paralelliğin makas aralığı, oldukça azdır.

Öğrencilere Yönelik Çok Fazla İmkan Sunuluyor

Kanada’da eğitim almak için sebepler arasında, ülkenin öğrencilere sunduğu imkânlar asla göz ardı edilemez. Örneğin eğitim alan yabancı öğrenciler için çalışma izninin verilmesi, başka ülkelerden Kanada’da üniversite ve İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler için oldukça önemli bir imkândır.

Üstelik ülkede üniversite eğitimi alan kişilere vatandaşlık konusunda tanınan kolaylıkta, bu imkânlar arasında yine en önemlilerden bir tanesidir.

İngilizce ve Fransızca Ülkenin Resmi Dili

Ülkenin resmi dilinin İngilizce ve Fransızca olması Kanada’da dil eğitimi almak isteyenler için önemli bir avantaj olduğu kadar, üniversite eğitimi almak isteyenler için de iyi bir fırsattır.

Ülkenin resmi dillerinin duru bir aksana sahip olması, yabancı dil konusunda ayrıca avantaj sağlamaktadır.

Yabancı Öğrenciler Tarafından En Fazla Tercih Edilen Ülkeler Arasında

Dünyanın neredeyse her ülkesinden, Kanada’da öğrenciye rastlamak mümkün oluyor. Bu da eğitim sisteminde, önemli birçok kültürlülüğün oluşmasına neden olmaktadır. Üniversite eğitiminin birkaç yıl sürdüğü düşünüldüğünde bu çok kültürlü yapının, öğrenciler için önemli bir avantaj olduğu söylenebilir.

Bu yapı sayesinde dünyanın farklı ülkelerinden gelen insanlarla dostluk kurulabilir, bu süre zarfında farklı kültürler halkında oldukça detaylı bilgi sahibi olunabilir.

Kanada'da sosyal hayat

Sıcakkanlı Bir Millet

Kanada halkının yabancılara karşı tutumları, oldukça sıcakkanlıdır. Hoşgörülü bir karaktere sahip olan Kanada halkının insanlara duyduğu saygı, sizi kendine hayran bırakacaktır.

Kanada Mutfağı

Kanada’da eğitim almak için, eğitim kalitesi dışındaki sosyal sebeplerden biri de ülkenin mutfağıdır. Türk mutfak kültürüne yakın yemeklerin yanı sıra, dünya mutfağının en iyi lezzetlerini de ülkenin her yerinde bulmak oldukça kolaydır. Bu durum, özellikle ülkenin çok kültürlü bir yapıya sahip olmasından kaynaklıdır.

Eğlence Kültürü

Ülkenin eğlence kültürünün aşırı gelişmiş olması sebebiyle, her mevsim sıklıkla çok büyük festivallere misafir olmanız mümkün oluyor. Açık hava festivallerinin yanı sıra kapalı eğlence mekânları da ülkede doyumsuz bir eğlencenin kapılarını aralıyor.

Sosyal Aktivite

Eğlence dışında, birçok sosyal aktiviteyi yanı başınızda bulmanız mümkün. Doğa sporları için harika alanlara sahip olması, sosyal aktiviteler yapabileceğiniz ortama kolaylıkla ulaşılabilir olunması ve daha fazlası, eğitim aldığınız süre boyunca unutulmaz anlar yaşamanızı sağlayacak.

Kanada'da Ulaşım

Gelişmiş Ulaşım Ağı

Ülkede ulaşım ağı, fazlaca gelişmiştir. Genellikle ülkelerin kalabalık şehirlerinde ulaşım her zaman önemli bir sorun olurken, Kanada’da bulunan kalabalık şehirlerde dahi ulaşım bir sorun değil.

Alternatif Konaklama Zenginliği

Bir öğrenci için önemli unsurlardan biri, konaklamadır. Kanada’da eğitim almak istiyorsanız, birçok konaklama seçeneğine sahip olacağınızı bilmeniz gerekir. Farklı bütçelere uygun konaklama seçenekleri bulunan ülkede, aile yanı konaklama imkânları da mevcuttur.

Doğal Güzellikler

Kanada’da gezilecek yerler, oldukça fazladır. Doğal güzellikler bakımından öylesine zengin bir ülkedir ki, ülkenin her yeri ayrı bir turistlik merkezdir diyebiliriz. Ülkede bulunan Niagara şelalesi, dünyanın en büyük şelalesidir. Ayrıca Kanada, Kuzey ışıklarının görülebildiği sayılı ülkeler arasındadır.

Hemen Başvur!

×

Merhaba!

Destek talep etmek için eğitim danışmanlarımızdan birine tıklayın lütfen.

× Vize & Eğitim Danışmanı