Enter your keyword

İNGİLTERE'DE EĞİTİM

Neden İngiltere'de Üniversite Eğitimi

İngiltere'de üniversite

İngiltere’de üniversite

Uluslararası eğitimde en popüler ülkelerden olan İngiltere; dünyanın en iyi üniversiteleri, dil kursları ve yüksek lisans eğitimleri programları ile ilk sırada yer alıyor. Lise eğitiminden sonra üniversite eğitimini yurt dışında yapmak isteyenler için sahip olduğu avantajlarla ön plana çıkıyor. Eğitim kalitesi ve yaşam koşulları bakımından dünya standartlarının üzerinde bir ülke olarak Türk öğrenciler tarafından tercih ediliyor.

Prestijli Üniversiteler: Dünyanın en iyi ve en prestijli üniversiteleri İngiltere’dedir. 200’e yaklaşan üniversite sayısı yanında mesleki eğitimlerin sunulduğu 700 koleje sahiptir. Üniversitelerde bulunan zengin kütüphaneler, çalışma ve bilgisayar odaları, laboratuvar ve umumi alanları ile öğrencilere kaliteli, konforlu ve rahat bir eğitim fırsatı sunar.

Kültürel Kaynaşma: Kültürel zenginliği ile yabancı öğrencilerin dikkatini çeken bir ülke olarak İngiltere’de yüksek lisans yapmak isteyenlerin tercihidir. Kozmopolit bir ülke olan İngiltere’de öğrenciler farklı medeniyetlerden öğrencilerle kaynaşma fırsatı bulur.

En az 3 yıllık bir üniversite eğitimi sonrası öğrenciler İngilizceyi mükemmel seviyede öğrenir. Eğitim dili İngilizce olan ülkede öğrenciler sosyal yaşamda da sürekli İngilizce konuşarak yabancı dil bilgisini en etkili şekilde geliştirir. İngiltere’de dil eğitimi için en cazip ülke olup dünyanın en iyi okullarına ve dil kurslarına sahiptir.

Kaliteli Eğitim: Araştırmaya dayalı bir eğitim sistemine sahip bir ülkedir. Araştırma ve pratik temelli eğitim sistemi ile diğer ülkelerden ayrılır.

Sınavsız Geçiş Sistemi: Resmi dili İngilizce olan İngiltere’de üniversite okumak için yabancı dil sınavından geçme zorunluluğu yoktur. YDS ve LYS gibi sınavlara girip geçer not alma zorunluluğu aranmaz. Öğrenciler istediği bölümde eğitim alır ve bölüme göre “pre-master” programı denilen 1 yıllık hazırlık eğitimine tabi tutulur.

Diploma Geçerliliği: İngiltere’de üniversite eğitimi sonrası diploma alanlar bu diplomayla Türkiye’de kariyerine devam edebilir. YÖK denkliğinde olan diplomalar dünyanın birçok ülkesinde de aynı denkliğe sahip olup kariyer yapmak isteyen öğrenciler için avantajdır.

Öğrencilere Çalışma İzni: İngiltere’de üniversite eğitimi alan öğrenciler eğitim süresince haftada 20 saat çalışma iznine sahiptir. Çalışarak yaşam masraflarını karşılayan öğrenciler mezun olduğunda 1 yıl süresince oturma izni ile birlikte çalışmaya devam edebilir.

Türkiye’ye Yakınlığı: Avustralya ve Amerika gibi uzak ülkelere göre çok daha yakın olan İngiltere’ye gidiş geliş süresi hem daha kısa hem de daha az maliyetlidir. İngiltere vizesi alarak eğitim için İngiltere’yi tercih eden öğrenciler, kaliteli bir eğitim alırken Türkiye’ye çok daha kısa sürede ve daha ekonomik şekilde gidip gelebilir.

Akademik başarı için önemli fırsatlar sunan İngiltere, İngilizce dil eğitimi için tercih edilebilecek en iyi ülkelerden biridir. İngiltere’de üniversite eğitimini tercih edenler ise, diğer ülkelerde üniversite eğitimi alanlara göre birçok yönden avantaj sahibidir. İngiltere’de üniversite eğitimi lisans (Undergraduate) ve yüksek lisans (Post-Graduate) olarak verilmektedir. Lisans eğitim süresi 3 yıl olup bazı teknik bölümlerde bu süre 4 yıldır. Yaşam koşulları, sunduğu imkanlar, eğitim kalitesi ve köklü geçmişi ile İngiltere Türk öğrenciler için en cazip ülkeler arasında ilk sırada yer alıyor.

Hazırlık eğitimi, master (yüksek lisans) eğitimi ve doktora eğitiminde, öğrencilerin eğitim sistemine ayak uydurmalarından okudukları bölümde yüksek lisans ve doktora yapmalarına kadar üç kategoride üniversite eğitimi için İngiltere cazip bir ülkedir. Dünyanın en iyi üniversitelerinin yer aldığı İngiltere’de üniversite eğitimi alanlar, İngilizceyi yerinde öğreniyor ve aldığı kaliteli eğitimle hayata bir adım önde başlıyor.

İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin öncelikle İngiltere vizesi başvurusu yapması gerekmektedir. Bu konuda İngiltere vize danışmanlık hizmetleri sağlayan firmalar bünyesinde destek almak, sürecin daha kolay şekilde tamamlanmasına olanak verir. Vize açısından Okyanus Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı desteğini elde edebilir, vize takip sürecini profesyonel destek üzerinden elde edebilirsiniz.

İngiltere öğrenci vizesi için gerekli belgeler;

– En az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport.

– Pasaportun ilk sayfa fotokopisi.

– Son 6 ayda çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf.

– İngilizce öğrenci belgesi ve İngilizce transkript.

– Mezun olunan okuldan alınan çıkış belgesi veya diploma.

– Vukuatlı nüfus kayıt örneği.

– Sağlık ve seyahat sigortası.

– Evli ise evlilik cüzdanı fotokopisi.

– Daha önce gidilen dil kursları varsa kurs sertifikası.

– Askerlik tecil veya terhis belgesi (Erkek öğrenciler için)

– 18 yaş altı öğrenciler için ailelerinden alınan Muvafakat namenin aslı.

– Sponsor veya aile fertlerine ait tapu, ruhsat veya kira geliri fotokopileri.

– Son 6 aylık banka onaylı hesap hareket dökümü.

– Sponsor veya ebeveynlerin banka hesap bakiyeleri ve hesap detayları.

– Sponsor veya ebeveynler çalışıyorsa son 3 aya ait maaş bordroları, ne kadar süre çalıştığına dair yazı ve imza sirküleri.

Kazanca göre yaşamın oldukça ekonomik olduğu İngiltere’de üniversite eğitimi almak bir öğrenci için birçok avantajı ile ön plana çıkıyor. Konaklama giderlerinden toplu taşıma ücretlerine, yeme içmeden eğlenceye öğrencilerin ihtiyaçlarını rahat bir şekilde karşıladıkları bir ülkedir. İngiltere üniversite fiyatları üniversiteden üniversiteye değişir. Oxford, Londra, Cambridge, Liverpool ve Manchester popüler lokasyonlar olup üniversite fiyatları diğer bölgelere göre biraz daha yüksektir. Haftalık 20 saatlik çalışma hakkına sahip olan öğrenciler, yaşam giderlerini rahat karşılamaktadır. Yabancı öğrenciler için İngiltere’de burs veren üniversitelerin sayısı da oldukça fazladır. Burs, hibe veya fon için Okyanus Edu ile iletişime geçebilir, yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti veren firmamızın kesintisiz danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Seçeceğiniz okula bağlı olarak konaklama alanı buna göre belirlenir. Bu konuda yurt ya da öğrenci evleri ile aile yanı seçenekleri yer almaktadır.

Aile yanı

Güvenli şekilde genel olarak bir ailenin yanında sabah ve akşam yemeği de dahil olmak üzere konaklama elde edebilmektedir. Mesafe olarak ise okul ile arasında 30 ila 45 dakika gibi bir süre bulunur. Toplu taşımalar üzerinden rahatlıkla okula gitmek mümkün.

Yurt

Tek kişilik ya da çok kişilik seçenekler dahilinde yurt üzerinden konaklama imkânı elde edilebilir. Bu konaklama tipinde yemek yoktur. Öğrenciler ortak mutfakta yemeklerini kendileri yapar. Lokasyon olarak ise genelde merkezi bir alanda yer alırlar.

Öğrenci evleri

Aynı okuldan ya da farklı okullardan öğrencilerin bir arada kalabildiği evlerdir. Mutfağı bulunmaktadır ve rahatlıkla yemek pişirilebilir. Ayrıca bu evlerin odalarında tek ya da iki kişi kalınabilmektedir.

İstanbul (Head Office), İngiltere ve Avustralya’da merkez ofisleri bulunan firmamız, uzman kadrosu ile öğrencilere kaliteli ve güvenilir bir danışmanlık hizmeti sunuyor. Danışmanlarımızın tümü yurt dışı eğitimi almış tecrübeli bir ekiptir. Yurt dışında eğitim almak istiyor ve en doğru seçimi yaparak eğitim süresince sorun yaşamamak istiyorsanız bizimle iletişime geçin. Üniversite seçiminden eğitim başlangıcına kadar tüm süreci sizin adınıza takip ediyor, eğitim süresince danışmanlık hizmetlerimizden ücretsiz bir şekilde yararlanmanızı sağlıyoruz. Ücretsizlik vize danışmanlığı için hemen bizin arayın. Okyanus Edu

Hemen Başvur!

×

Merhaba!

Destek talep etmek için eğitim danışmanlarımızdan birine tıklayın lütfen.

× Eğitim Danışmanı