Enter your keyword

WORK AND STUDY

work and study programı

Work and study programı sayesinde öğrenciler yurtdışında eğitim alma ve eğitim alırken de çalışma imkanı bulabiliyor. Yabancı dil ya da üniversite eğitimleri için yurtdışını tercih eden öğrenciler, tercih ettikleri ülkelere göre farklı şartlarda part time ya da full time olarak çalışma fırsatlarını bulabiliyorlar.

Work and study Avustralya ile birlikte İrlanda ve Malta gibi ülkelerde eğitim ve çalışma seçeneği sunuyor. Yabancı dil eğitimi programlarına kayıtlarını yaptıran öğrenciler, ülkelerin sundukları çalışma izinleri ile haftalık 20 saat çalışabiliyor. Tatil günlerinde full time çalışma imkanı veriliyor.

Eğitim alırken aynı zamanda çalışabiliyor olmak yaşam masraflarını karşılarken aynı zamanda yabancıl pratiği ile dil geliştirme fırsatı da sunuyor. Yabancı dil eğitimlerinin süreleri 18 ile 52 hafta arasında değişebiliyor. Eğitim süreleri ülkeler arası farklılık gösteriyor. Avustralya yabancı dil öğrenmek için en çok tercih edilen ülkelerden birisidir.

Öğrencilere tanımış olduğu haklar, yaşam şekli, doğal güzellikleri ve eğitim kalitesinden dolayı çok sayıda öğrencinin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Avustralya’nın resmi dili İngilizce olduğu için dil okullarında ve üniversitelerde tüm eğitimler İngilizce olarak veriliyor.

WORK AND STUDY

WORK & STUDY PROGRAMI Başvuru Şartları

Work and study programına başvuru şartları, ülkelerin istemiş oldukları vize şartlarına göre değişik olabiliyor. Yabancı dil okullarına isteyen herkes katılabiliyor. Dil eğitimi için herhangi bir katılım şartı aranmıyor. Başvuru şartları ülkeler arasında farklılık gösterse de genelde 18 yaşını doldurmuş ve en az lise mezunu öğrencilerin katılabileceği belirtiliyor.

Yurtdışında eğitim almak isteyenler, sunulan danışmanlık hizmetleri sayesinde tüm başvurularını yapabiliyor ve gitmek istedikleri ülke, okul hakkında bilgi alabiliyorlar. Okul başvuru işlemleri ile birlikte vize işlemlerinde de her türlü destek hizmeti veriliyor.

Work and Study Fiyatları

Yabancı dil eğitimleri için Avustralya, Malta ve İrlanda ülkelerindeki dil okulları seçilebiliyor. Work and study ücretleri ülkeden ülkeye, şehirden şehire, okulun kalitesine ve eğitim süresine göre değişiklik gösteriyor. Avustralya dil okulları eğitim ücretleri, Avustralya doları üzerinden hesaplanıyor ve hesaplamaya, okul ücreti ile konaklama masrafları ekleniyor.

Dil okulu ücretleri, 3 ay, 6 ay ve 9 ay olarak belirleniyor. Okul ve konaklama ücreti dışında, gidiş dönüş uçak bileti, öğrenci vize ücreti ve haftalık harçlık olarak toplam miktar belirleniyor.

Yurtmdışı Çalışma

Work and Study İle Ne Kadar Kazanırım?

Yurtdışı dil okullarında ya da üniversitelerinde eğitim alanlar, hem okuyup hem de çalışabilecekleri için yabancı dillerini en iyi şekilde geliştirebilirler. Eğitim sonunda öğrencilerin kazanımları, ülkeden ülkeye ve çalıştıkları alana sahip oldukları tecrübeye göre değişir. Yurtdışına gitmeden önce İngilizce dil seviyeniz yeterli oranda ise kazanımlarınız daha fazla olacaktır. Elde edeceğiniz kazanımlar İngilizce dil seviyenize göre değişecek ve bu tamamen öğrencinin çabasına bağlıdır.

Work & Study Programları

Work and study programları, katılımcıların, İngilizce dil eğitimi almalarını ve eğitim harici zamanlarda part time ya da full time çalışarak para kazanmalarına olanak tanıyan programdır.

Öğrencilerin farklı bir ülkede, farklı kültürler içerisinde yaşamasını ve dil eğitimi almasını sağlar. Program süreleri ülkeler arasında farklılık gösteriyor ve 12 ile 76 hafta arasında değişen programlar vardır. Bu program kapsamında sadece İngilizce dil eğitimi alınabiliyor.

Work and Study

Work and Study Avustralya

Dünyanın her yerinde öğrenciler dil eğitimi alabilmek için yurtdışı programlarını tercih ediyor. Avustralya’da Work and study programının tercih edilmesinin birçok nedeni vardır. 3 ay ve üzeri eğitim programlarını tercih eden öğrenciler sunulan imkanlardan faydalanabiliyor.

Avustralya’da okul zamanı dışında part time çalışma izni veriliyor. Öğrenci vizesi ile giriş yapanlar, haftalık 20 saat, aylık ise 80 saat izinli olarak çalışabiliyor. Hafta sonları ve diğer tatil günlerinde isteyenler full time çalışma iznine sahiptir. Avustralya’da dil eğitimi alan öğrenciler daha çok otel, cafe, restoran ve bar gibi yerlerde çalışabiliyor.

Ülke genelinde, 2022 yılı için saatlik asgari ücretin 20.33 Avustralya doları olarak uygulandığı biliniyor. Yabancı dil okullarına kayıt yaptıranlar, haftalık 20 saat part time çalışarak ayda 1600 – 2300 Avustralya doları para kazanabiliyor. Tatil günlerinde full time çalışanlar ise ayda 3200 – 4500 Avusturya doları kazanabiliyor ve yaşamlarını rahatlıkla sürdürebiliyor. Ülkede yaşam standartlarının yüksek olması, öğrencilerin hem kaliteli eğitim almalarını hem de kaliteli yaşam sürmelerini sağlıyor.

Avustralya, İngilizceyi yerinde öğrenmek ve en iyi üniversitelerde eğitim almak için en ideal ülkelerden birisidir. Dünyanın en kaliteli üniversitelerine sahiptir ve eğitim maliyetleri diğer ülkelere göre daha ekonomiktir. Hem okumak hem de çalışmak isteyen öğrencilere geniş seçenekler sunuyor olması yurtdışından çok sayıda öğrencinin gelmesine neden oluyor.

Üniversite eğitimi için Avustralya’nın tercih edilmesinin birçok nedeni vardır. Bunların başında eğitimin kalitesi ve yaşam standartlarının yüksek olması geliyor. Dil okullarını ya da üniversite seçimlerini yapanlar, çok sayıda okul tercihi ile karşılaşabiliyor. Ülke genelinde yurtdışından gelen öğrencilere sunulan yaşam şartları ve öğrenci hakları, rahat bir öğrencilik dönemi geçirilmesini sağlıyor.

Türkiye’de üniversite eğitimini tamamlamış olanlar, YÖK denkliği avantajından faydalanarak Avustralya’da yüksek lisans eğitimleri alabiliyor. Yabancı öğrenciler haftada 20 çalışabilirken, üniversitelerden mezun olanlar, mezuniyet sonrası 3 yıl full time çalışma iznini çok rahat alabiliyorlar.

Eğitim ve yaşam maliyetlerinin dünyanın birçok ülkesine göre daha ekonomik olması, öğrencilerin huzurlu ve güvenli bir eğitim hayatı yaşamalarını sağlıyor. Tüm öğrencilere eğitim süreleri boyunca çalışma izinlerinin veriliyor olması, hizmet sektöründe çok rahat iş bulmalarını sağlıyor.

Work and Study

Work and Study İrlanda

Work and study öğrencilerin İngilizcelerini geliştirirken farklı işlerde çalışmalarını sağlayan programdır. Birçok öğrenci bu program sayesinde yurtdışında eğitim görme hayalini gerçekleştirebiliyor. İrlanda’da work and study programı kapsamında, dil eğitimi alırken part time çalışma imkanı ve tatillerde full time çalışma özellikle sömestri tatillerinde imkan veriliyor. Eğitim programlarından ve çalışma fırsatlarından faydalanmak isteyenler, en az 25 haftalık eğitim programlarına kayıt yaptırmalıdır. Çalışma izni alabilmek için haftalık en az 15 saat dil eğitimi veren okullara kayıt yaptırma zorunluluğu vardır.

Work and study İrlanda eğitim programları için yurtdışından gelecek öğrencilere ilk önce 25 haftalık eğitimler için vize veriliyor. İrlanda’ya giriş yapan öğrencilere il etapta 3 aylık vize veriliyor. Daha sonra buna 5 ay süre ekliyor ve öğrencilerin 8 aylık vize almasını sağlıyor. 3 aylık vize alarak İrlanda’ya giden öğrenciler, ülkeye giriş yaptıktan sonra vize uzatma işlemlerini eğitim sürelerine göre yaptırmalıdır . Eğitim programının devam ettirilebilmesi için İrlanda’ya giriş yaptıktan sonra vize uzatma başvurularının hemen yapılması gerekiyor. Vize işlemlerinin süresi hesaplanmalı ve süre dolmadan uzatma işlemleri tamamlanmış olmalıdır.

Dil eğitimi için İrlanda’yı tercih eden ve okul kayıt işlemlerini tamamlayanlar, part time ve full time çalışma iznini alabilmek için göçmenlik bürosuna başvuru yaparak GNIB kartı almalıdır. Başvurular, göçmenlik bürosuna online olarak yapılabiliyor. GNIB çalışma izni kart başvuru ücreti 300 Euro ve öğrenciler daha İrlanda’ya gitmeden önce https://www.garda.ie/en/ adresinden online başvurularını yapmalıdır.

İrlanda’da çalışanlara en az asgari ücret saatlik 10.50 € olarak veriliyor. İrlanda dil okullarına kayıtlarını yaptıran ve eğitim döneminde part time olarak çalışmaya başlayanlar, aylık 800 € – 1200 € para kazanabiliyor. Tatil ödemlerinde full time çalışanlar ise ortalama 1600 € – 2200 € para kazanarak yaşamlarını rahat bir şekilde devam ettirebiliyor. İrlanda’da öğrencilere sunulan bu imkanlardan faydalanmak isteyenleri, AB üyesi olmayan bir ülkenin vatandaşı ve 18 yaşından büyük olması gerekiyor. 25 haftalık eğitim programlarına kayıtlarını yaptıranlar, çalışma iznini alabiliyor ve çalışarak dil deneyimlerini geliştirebiliyor. İrlanda’da part time çalışarak elde edilen kazanç ile günlük yaşam çok rahat sürdürülüyor.

Work and Study

Work and Study Malta

Malta, dil eğitiminin ve eğlencenin bir arada sunulduğu Akdeniz’de güzel bir ada ülkesidir. İngilizce dil eğitimi almak isteyenlere en iyi okul seçenekleri sunuluyor. Work and study programları için en çok tercih edilen yurtdışı dil okullarını barındırıyor. Birçok öğrenci tatil yaparken İngilizce öğrenme hayallerini kurarken tercihlerini Malta olarak yapıyor. Work and study Malta programları hakkında bilgi almak isteyenler danışmanlık hizmetlerinden istedikleri zaman faydalanabiliyor. Yabancı dil eğitimi almak isteyen ve çalışma fırsatlarını değerlendirmeyi düşünenler 90 gün ve üzeri eğitim programlarını tercih etmelidir. Dil okulları kayıt işlemlerini yapanlar, çalışma izni için başvuru yaptıklarında çalışma izinlerini hemen alabiliyorlar.

Malta’da work and study programı ile eğitim alırken her öğrenci haftalık 20 saat çalışma izin hakkına sahip oluyor. Malta dil okullarına kayıt yaptırabilmek ve bu programdan yararlanabilmek için öğrencilerin 18 ve üzeri yaşlarda olması gerekiyor. Malta’nın resmi dili İngilizcedir ve yerel halkın İngilizce konuşuyor olması öğrencilerin günlük yaşamlarında İngilizce pratiği yapmalarını sağlıyor. Malta ülkesi, eğitim ve yaşam şartları açısından öğrencilere birçok avantajı bir arada sunuyor.

Malta dil okulları eğitim fiyatlarının uygun olması, uluslararası öğrencilerin sayısının fazla olmasına neden oluyor. Eğitim gören öğrenciler, ilk 90 gün çalışma izni alamıyor. 90 gün sonunda eğitim vizesi ile başvuru yapanlar çalışma iznini alabiliyor. Öğrenciler haftada en az 15 saat dile eğitimi aldıktan sonra part time olarak haftalık 20 saat çalışabiliyor. Dil eğitimine devam ederken part time olarak çalışmaya başlayanlar aylık 500 – 600 € kazanarak günlük yaşam ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabiliyor.

Malta, ada ülkesi olduğu için eğlencenin bol ve gece hayatının renkli olduğu bir yerdir. Dil okulları kayıt işlemlerini yaptırarak eğitimlerini almaya başlayanlar, çalışma izinleri ile eğlence sektörünün çeşitli alanlarında çalışarak para kazanabiliyor. Dünya genelinde gece hayatının ve eğlence hizmetlerinin en popüler olduğu ülkedir. Ada ülkesi olduğu için her tarafında birbirinden güzel plajları mevcuttur. Dil eğitimi alırken aynı zamanda iyi bir tatil fırsatı da yakalanmış olunuyor. Malta’da eğitim ve yaşam maliyetleri düşük olduğu için yurtdışı dil eğitimlerinde en cazip ülke olarak görülüyor.

HEMEN ÜCRETİZ DANIŞMANLIK AL!

Yurtdışı dil okulları ya da üniversite eğitimleri için Okyanus Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Eğitim programları hakkında detaylı bilgi alabilmek için iletişime geçebilir ve danışmanlardan her türlü bilgiyi alabilirsiniz. Ücretsiz danışmanlık hizmeti ile yurtdışında temsilcisi olunan tüm okullarla ilgili danışmanlık hizmetleri kesintisiz olarak veriliyor. Danışmanlık hizmetlerinden faydalanarak en iyi fiyat garantisi seçenekleri hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Hemen Başvur!

×

Merhaba!

Destek talep etmek için eğitim danışmanlarımızdan birine tıklayın lütfen.

× Eğitim Danışmanı