Enter your keyword

MALTA YOLCULUĞU

MALTA DİL OKULLARI

Malta dil okulları

malta’da dil eğitimi

Eğlencenin ve dil eğitiminin bir arada yaşandığı Malta, İngilizcesini ilerletmek isteyenlerin tercihidir. Dil okulu olarak oldukça fazla avantajlara sahip bir ülke olan Malta, modern ve gelişmiş bir yer olarak birçok fırsatı bir arada sunuyor. Malta dil okulları programlarına katılanlar yerinde İngilizce öğrenirken, resmi dili İngilizce olan bir ülkede yabancı dilini çok daha hızlı ilerletiyor.

İtalya’nın güneyinde yer alan Malta, yurt dışı dil okulu araştırmalarında en çok tercih edilen bir adalar ülkesidir. Tatil yaparken İngilizce öğrenmek isteyenlerin tercihi olup yurt dışı dil eğitiminde Malta ilk sıradadır. Öğrenciler için en doğru dil okulunu bulmak son derece önemlidir. Türkiye’ye benzer iklimi, ortak yemek kültürü, denizi ve doğası ile popüler bir yurt dışı eğitim merkezidir. Her dönem farklı kampanyaların düzenlendiği dil eğitimleri ile öğrenciler hem kaliteli hem ekonomik hem de eğlenceli bir dil eğitimi alır. İnanılmaz kampanya ve fırsatların sunulduğu Malta’da öğrenciler eğitim süresine göre birçok fiyat indiriminden faydalanıyor.

Resmi dili İngilizce olan ve yerel halkla bolca İngilizce konuşarak pratik yapılabilen Malta, sahip olduğu birçok avantajla diğer ülkelerden ayrılıyor. Dil eğitimi için neden Malta dil okulları diye düşünenler, Türkiye’ye sadece 2.5 saat uzaklıkta olan Malta’yı birçok sebepten tercih ediyor.

 • Haftanın her günü Malta’ya uçak seferleri düzenleniyor.
 • İngilizce pratik yapmak için seçenek bol.
 • Malta vizesi almak daha kolay.
 • En hızlı Shengen vizesi veren ülkedir.
 • Kültürel zenginlikleri ve güzellikleri ile öğrencileri cezbediyor.
 • Eğitim kalitesi üst düze olup beklentileri fazlası ile karşılıyor.
 • Yaşam maliyetleri düşük.
 • Malta’da öğrencilere haftada 20 saat çalışmaz izni.
 • İngilizce kursu ile birlikte eşsiz bir tatil fırsatı sunuyor.
 • Çok fazla dil okuluna sahip bir ülke olarak farklı seçenekler sunuyor.
 • Plajları ve eğlenceli gece hayatı ile popülerdir.
 • Dört mevsim iklimi güzeldir.
 • Malta dil okulları hem ekonomik hem de hesaplıdır.
 • Malta’da dil eğitimi alan öğrencilere Malta’da çalışma izni verilmektedir.

Malta vizesi başvurusu, konsolosluğun yetkilendirdiği bir kurum üzerinden yapılmaktadır. Malta vizesi nasıl alınır ve hangi evraklar talep edilir?

Malta vize başvurusunda istenen belgeler;

– 2 adet biyometrik fotoğraf

– Pasaport ve önceden alınan vizelerin fotokopisi

– Aile geçim kaynağı son 3 aylık maaş bordroları ve SGK işe giriş belgesi

– 18 yaş altındakiler için ebeveyn muvafakatnamesi

– Öğrenci belgesi, mezun olmuşsa diploma

– Malta dil okullarından  gönderilen kabul mektubu

– Uçak ve konaklama bilgileri

– Vukuatlı nüfus kayıt örneği

– Sağlık sigortası

– Evli olanlar için evlilik cüzdanı fotokopisi

– Nüfus Cüzdanı fotokopisi

– Okul ödemesinin yapıldığını gösteren makbuz

– Seyahat süresini kapsayan +15 günlük teminat bedeli

– Vize danışmanlık tarafından teslim edilen vize başvuru formu

Malta, Schengen Antlaşmasına taraf bir ülke olup Malta Schengen vizesi başvurusu yapılır. Malta Schengen vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması önemlidir. Başvuru sahibi tarafından imzalanmalı ve diğer evraklarla birlikte dosyaya eklenmelidir. Ortalama 5-10 iş günü içinde Malta vizesi teslim edilir.

Yurt dışı dil eğitiminin en önemli noktalarından biri konaklamadır. Malta’da okul yurtları, okula yakın öğrenci yurtları, öğrenci apartları ve aile yanı konaklama seçenekler arasındadır.

 

Yurt Konaklama

Yurtlar iki veya 4 kişilik olup mutfak ortak alanlar arasındadır. Okul servisleri ile ulaşım kolaylığı sağlayan yurtlar öğrencilerin ilk tercihleri arasındadır. Eğitim veren kurum tarafından sağlanan bir konaklama hizmeti olup fiyatlar tek veya çift kişilik odalara göre değişir. Yurtlarda sabah kahvaltısı ve akşam yemeği verilmektedir. Ucuz bir konaklama seçeneği olmasının yanında, yeni kurulan arkadaşlıklar ve İngilizce pratik yapma imkanı ile tercih edilmektedir.

 

Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklama, tek kişilik odalarda olup günün birçok saatinde İngilizce pratik yapmak isteyenlerin tercihidir. Aileler kurum tarafından seçilmekte ve devlet tarafından denetlenmektedir. Özellikle kısa süreli dil eğitimlerinde tercih edilir. Yemekler aile ile birlikte yendiğinden aile tarafından hazırlanır. Yeme içme maliyeti bakımından avantajlıdır. Aile yanı konaklama seçeneğinin maliyeti yüksek değildir.

 

Otel/Hotel Konaklama

Genelde kısa süreli dil eğitimi alanların tercihi olup kişiye özel bir yaşam alanı sunar. Özellikle tek başına yaşamayı sevenler için idealdir. Konaklama maliyeti olarak yurt veya aile yanı konaklamaya göre maliyeti biraz daha yüksektir.

Malta Yaşam Masrafları

Her ihtiyaca uygun eğitim içeriği ile Malta, dil eğitimi almak isteyenler için son derece ekonomik yaşam giderleri ile dikkat çekmektedir. Para birimi Euro olan Malta’da birçok Türk markası marketlerde yerini almıştır. Okulların konaklama imkanları yanında öğrenci apartları veya aile yanında konaklayan öğrencilerin barınma maliyetleri de düşük oluyor. Okula yakın ortalama bir otel fiyatı da son derece uygun olup birçok öğrenci tarafından tercih ediliyor. Malta dil okulu fiyatları ise paketler halinde olup birçok indirim kampanyaları ile öğrencileri zorlamıyor.

 

Malta Yeme İçme

Malta’da yemek maliyetleri de çok düşüktür. Türkiye’deki lezzetleri aratmayan menüleri ile restoranlar öğrencilere oldukça fazla seçenek sunuyor. Yeme , içme ve gezme maliyeti daha çok öğrencilerin ihtiyaçları veya tercihlerine göre değişiyor. Yemeğini kendi yapan öğrenciler çok daha ekonomik bir şekilde dil eğitimlerini sürdürüyor. Avrupa ülkelerine göre çok daha ekonomik olan Malta’da  yaşam maliyetleri düşük olduğundan, burada dil eğitimi almak öğrencilere cazip geliyor.

 

Malta’da Ulaşım

Gelişmiş bir ülke olan Malta’da 5.30’da başlayan ve 00.00’a kadar devam eden otobüs seferleri ile ulaşım sağlanıyor. Toplu taşıma araçları olan otobüsler hem temiz ve konforlu hem de ekonomiktir. Toplu taşıma şirketlerinin web sitelerinden servis hatları ve saatleri ile ilgili bilgilere ulaşılabiliyor.

Akdeniz’in en büyük adası olan Malta’da İngilizcesini ilerletmek isteyenler için yurt dışı eğitim danışmanlığı sunan firmamız, yurt dışı dil eğitimi arayışlarında öğrenci ve velilerin en iyi tercihi yapmalarına yardımcı oluyor. Malta dil eğitimi ve yaşamı hakkında detaylı bilgi verebilen uzman kadrosu ile tüm sorulara cevap verirken, her seviyeden öğrencinin dil eğitimi alabileceği okullarla kaliteli ve güvenilir bir danışmanlık hizmeti sunuyor. Genel İngilizce, Akademik İngilizce, İş İngilizcesi, Sınav İngilizcesi, Özel Ders ve Yaz Kampları gibi farklı İngilizce programlarından birine katılmak istiyor ve kaliteli bir dil eğitimi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçin. Yılların verdiği tecrübe ile Okyanus Edu, en uygun maliyetlerle en kaliteli dil eğitimini almanızı sağlamaktadır..

Hemen Başvur!

×

Merhaba!

Destek talep etmek için eğitim danışmanlarımızdan birine tıklayın lütfen.

× Eğitim Danışmanı