Enter your keyword

KANADA'DA EĞİTİM

Kanada Dil Okulları

kanada dil okulları

Yurt dışında İngilizce eğitimi almak isteyenler Kanada dil okullarını tercih ediyor. Yaşanabilecek en iyi 5 ülke arasında gösterilen Kanada, dil okulları bakımından oldukça fazla alternatifin yer aldığı bir ülkedir. Yüzlerce okulda birçok dil eğitiminin verildiği Kanada, yurt dışında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler yanında lisans, master ve doktora düzeyinde eğitimlerle öğrencilerin kariyerine yön veriyor.

Her bakımdan gelişmiş bir ülke olan Kanada’da dil eğitimi almayı düşünenleri kaliteli bir dil eğitimi bekliyor. TOEFL ve IELTS gibi dil sınavlarına hazırlanacak olanlar Kanada’da dil eğitimi almayı tercih ediyor. İngilizce bilmenin birçok avantajının olduğu günümüzde, yerinde İngilizce öğrenmek isteyenler Kanada’da güvenilir ve modern ortamlarda kaliteli bir dil eğitimi alıyor.

İngilizceyi yerinde öğrenmek isteyenler için birçok ülkeye göre avantajları oldukça fazla bir ülke olan Kanada, neden Kanada’da dil eğitimi diyenler için en doğru kararı verdikleri bir ülkedir. Gelişmişliği, kültürel birikimi, modern ve kaliteli dil okulları ve uygun yaşam koşulları ile Kanada her zaman ilk tercihler arasında yer alır. Yurt dışından gelen öğrencilerin kolaylıkla iş bulduğu ülkede öğrenciler maddi olarak sorunsuz bir eğitim dönemi geçirir.

Kişiye özel dil eğitimi programlarının olması bir başka avantajlı yönüdür. Genelde bir haftada 20-25 veya 30 dersin verildiği ülkede 4-5 hafta sonrası seviyelerini yükselten öğrenciler başka sınıflara geçebilir.

Ulaşım, konaklama ve eğitim masraflarının makul seviyelerde olduğu Kanada’da Toronto, Vancouver, Ottawa, Montreal ve Halifax popüler lokasyonlar arasında yer alır. Kanada’nın en seçkin kentlerinde yaşamak, eğitim alarak kariyerine yön vermek isteyenler Kanada’yı tercih ediyor.

Eğitim tipine göre oldukça fazla seçeneğin olduğu Kanada’da en çok bilinen dil okullarından biri Kaplan’dır. 1938 yılında açılan okul açıldığı ilk dönemlerde Amerika’da kalmak isteyen öğrencilere İngilizce öğretmeyi amaçlamış, günümüzde de 1 milyondan fazla öğrenciye dil eğitimi verir hale gelmiştir.

Stafford House, güçlü akademik alt yapısı, kaliteli eğitmenleri ve müfredatı ile popülerdir. Her yıl Cambridge ve Oxford Üniversitesi gibi dünya çapındaki üniversitelere en az 5 öğrenci yerleştiren okul olarak bilinmektedir.

Kanada’nın en seçkin dil okulları arasında yer alan Hansa, 1969 yılından beri eğitim sunan bir kurumdur. Sınıfının en iyi okullarından olarak çok tercih edilmektedir.

Sprachcaffe, 1983 yılından beri hizmet sunan bir eğitim kurumudur. Dünyanın farklı yerlerinde şubeleri bulunmaktadır. Her yıl 40.000 öğrenciye eğitim veren bir dil okulu olup, öğrencilerin verimli bir şekilde İngilizce öğrendikleri bir eğitim kurumudur.

Toronto ve Vancouver’ eyaletlerinde okulları bulunan popüler bir dil okulu da ILAC’dır. Sosyo-kültürel aktiviteleri ile öğrencilerin eğitimine ayrı bir katkıda bulunmaktadır.

LSI, ILSC, DC English, EUROCENTERS ve PLI de dünyanın birçok yerinde şubesi olan kaliteli Kanada dil okulları arasında yer almaktadır.

Detaylı incelemeler sonrası verilen Kanada öğrenci vizesi, alınacak eğitime ve çalışma durumuna göre farklı belgelerin istendiği bir vizedir. Dil okulu, sertifika programı veya yüksek lisans için talep edilen belgeler değişecektir.

Kanada konsolosluğuna Kanada vizesi için başvuran öğrenciler okulun niteliğinden konaklamaya, eğitim süresi ve ders programından aile ve ekonomik duruma kadar birçok konuyu belgelendirmek zorundadır.

Kanada öğrenci vizesi için istenen evraklar şöyledir;

 • En az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport.
 • Pasaportun ilk sayfa fotokopisi.
 • Son 6 ayda çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf.
 • İngilizce öğrenci belgesi ve İngilizce transkript.
 • Mezun olunan okuldan alınan çıkış belgesi veya diploma.
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği.
 • Sağlık ve seyahat sigortası.
 • Evli ise evlilik cüzdanı fotokopisi.
 • Daha önce gidilen dil kursları varsa kurs sertifikası.
 • Askerlik tecil veya terhis belgesi (Erkek öğrenciler için)
 • 18 yaş altı öğrenciler için ailelerinden alınan Muvafakat namenin aslı.
 • Sponsor veya aile fertlerine ait tapu, ruhsat veya kira geliri fotokopileri.
 • Son 6 aylık banka onaylı hesap hareket dökümü.
 • Sponsor veya ebeveynlerin banka hesap bakiyeleri ve hesap detayları.
 • Sponsor veya ebeveynler çalışıyorsa son 3 aya ait maaş bordroları, ne kadar süre çalıştığına dair yazı ve imza sirküleri.

Vize başvurusunda prosedürlerle uğraşmak istemiyor ve profesyonel bir destek almak istiyorsanız, birçok öğrenciyi en uygun maliyetlerle Kanada’ya dil eğitimine gönderen firmamızın danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Yurtdışı eğitiminin en önemli basamaklarından biri de konaklamadır. Kanada, dil eğitimi almayı planlayanlar için ideal konaklama yerleri ile öğrencilerin en önemli ihtiyaçlarından birine en etkili şekilde cevap veriyor. Hem konforlu ve güvenli hem de ekonomik konaklama seçenekleri ile bütçe doğrultusunda alternatifler sunuyor.

Yurt ve Öğrenci Apartı

Yurt – öğrenci apartı Kanada’da en çok tercih edilen konaklama şeklidir. Öğrenciler okula yakınlığı ile yurt ve öğrenci apartlarını tercih etmekte, okulda bağımsız yurtların okula mesafeleri konumuna göre değişmektedir. Öğrenciler isteğe göre tek kişilik veya birkaç kişilik odaları tercih edebilmektedir. Dışarıdan yiyeceklerini alan öğrenciler damak zevkine göre mutfakta yemeğini yapabilmekte, kampüsün öğrencilere sunduğu tüm sosyal ve kültürel aktivitelerden faydalanabilmektedir.

Kiralık Ev

Öğrencilerin genelde şehre alıştıktan sonra tercih ettikleri konaklama tipidir. Arkadaşı ile ev tutan öğrencilerin sayısı da oldukça fazladır. Kiralık ev ve kiralık oda seçenekleri öğrencilerin bütçelerine göre değişen fiyatlarla sunulan bir konaklama hizmetidir.

Hotel Tipi Konaklama

Okula yakın mesafede ve tek kişilik bir konaklama için hotel tipi konaklama tercih ediliyor. Hotellerde mutfak araçları ve çamaşır makinesi gibi eşyalar ortak kullanılıyor. Yurtlara göre daha az oda ve öğrencinin bulunduğu bir konaklama alternatifi olarak tercih ediliyor.

Aile Yanı Konaklama

İngilizce öğrenirken bir taraftan da pratik yapmak isteyenlerin tercihi olan aile yanı konaklama, Kanada’ya daha hızlı ve sağlıklı bir uyum için tercih ediliyor. Okula yakınlığı, temiz yaşam alanları ve konforu ile aile yanı konaklama yarım pansiyon bir konaklama şekli olarak ekonomik fiyatları ile seçenekler arasında yer alıyor.

Hem iyi bir dil eğitimi almak hem de bu süreçte fazla masrafa katlanmamak için Kanada’yı tercih edenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Genel ve akademik İngilizceden iş İngilizcesine, İngilizce sınavlarına hazırlık kurslarından yönetici ve iş adamlarına özel İngilizce kurslarına kadar kursiyerleri maddi olarak fazla zorlamıyor. Kanada yaşam maliyetleri öğrencilerin rahatlıkla karşılayabildiği miktarlarda olup, başta konaklama olmak üzere eğitim masrafları, ulaşım ve yeme içme olarak birkaç grupta inceleniyor.

Toronto, Vancouver ve Montreal eğitimde öğrencilerin en çok tercih ettiği kentlerdir. Buralarda Toronto ve Vancouver’da İngilizce konuşulurken, Montreal’de ana dil olarak Fransızca ve sonra İngilizce konuşulmaktadır. Bu da öğrenciler için büyük avantajdı.

Öğrencileri sahiplenen bir ülke olan Kanada’da konaklama için birçok seçenek bulunuyor. Yurt, pansiyon ya da aile yanı konaklama ile öğrenciler rahat bir eğitim dönemi geçiriyor.

Ulaşım ve ekonomik olarak gelişmiş bir ülke olan Kanada’da oldukça geniş bir alana yayılmış demiryolu ağı sayesinde ulaşım sorunu yaşanmıyor. Otobüs, tramvay, UP Express, metro ve Translik gibi seçeneklerle öğrenciler hem rahat hem de ekonomik olarak ulaşım sorununu gideriyor.

Okyanus Yurdışı Eğitim Danışmanlığı olarak öğrencilere ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Şubelerimiz, İstanbul (Head Office), Avustralya ve İngiltere’de olup yurt dışında eğitim almış tecrübeli danışmanlarımızla profesyonel bir hizmet sunuyoruz. Eğitim süresi boyunca kesintisiz ve ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilir, aklınıza takılan tüm sorularda yardımcı olacak ekibimize danışabilirsiniz.

Suç oranı düşük, yaşam standartları yüksek ve eşsiz doğası denildiğinde ilk akla gelen Kanada’da kaliteli ve ekonomik bir dil eğitimi almak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Okyanus Edu ile Kanada’ya dil eğitimi almaya gidebilir, hem çalışıp hem dil öğrenmenin yanında farklı kültürleri tanıyarak hayata bir adım önde başlayabilirsiniz. Dünya çapında kariyer fırsatı yakalamak ve İngilizceyi yerinde öğrenerek kariyerinize yön vermek istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

Hemen Başvur!

×

Merhaba!

Destek talep etmek için eğitim danışmanlarımızdan birine tıklayın lütfen.

× Eğitim Danışmanı