Enter your keyword

İngiltere Yolculuğu

İngiltere Dil Okulları

İngiltere Dil Okulları

İngilizcenin anavatanı olarak öne çıkan İngiltere’de yabancı dil eğitimi almak, kültürel açıdan dinamik ve çeşitlilik kazanma konusunda oldukça etkilidir. Dünyanın ortak dili olarak saydığı İngilizceyi kültürüyle öğrenmek için, İngiltere dünya çapında en çok tercih edilen ülkelerin başında geliyor. Her sene 10 binden fazla Türk öğrenci yurtdışı İngilizce eğitimi konusunda İngiltere’yi seçmektedir.

Kısa ya da uzun süreli yabancı dil eğitimi konusunda ideal programlar sunan İngiltere dil okulu, geleceğe emin adımlarla ilerleyebilmek için önemli kapılar aralamaktadır. Türkiye’den doğrudan 4 saatlik bir uçuş ile gitme olanağı bulunduğundan dolayı ayrıca seçim konusunda bir adım öne çıkıyor.

Ülkenin farklı bölgelerine yayılmış olan İngilizce okulları, daha çok merkez ve Güney İngiltere olarak yoğunlaşmış durumda. Tabii bu konuda bölge ve şehir olarak yapacağınız tercih, İngilizce eğitimini etkileyecek en önemli hususlar arasında yer almaktadır. Eğer yoğun ve dinamik bir şehirde eğitim almak istiyorsanız Londra ilk tercihtir. Fakat şehirde yer alan İngiliz nüfusunun azlığı ve yaşam giderlerinin yüksek olması, dikkat edilmesi gereken en önemli husus ararım arasındadır.

ŞEHİR SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Brighton ve Bournemouth ise deniz kenarında yer alan, daha sakin ve huzurlu bir ortamda eğitim almayı tercih edenlerin adresidir. İngiltere’nin güneyinde yer alan bu şehirler küçük olduğundan dolayı, daha kolay iletişim kurulmakta ve şehre daha rahat adapte olunabilmektedir.

Tabii İngilizlerin köklü eğitim geleneğini deneyimlemek için şüphesiz Oxford ve Cambridge şehirleri öne çıkıyor. Üniversite şehri olarak dünyanın en önemli üniversitelerinde tam da aradığınız kaliteli eğitime sahip olabilirsiniz. Tabii İngiltere’nin kuzey ve merkezlerinde bulunan, daha az Türk öğrencilerinin bulunduğu şehirlerde verimli bir eğitim almak da mümkün.

– Liverpool
– Manchester
– Chester
– York
– Bristol

Eğer İngiliz kültürünü daha fazla hissedebilmek ve İngilizce üzerinden sosyal yaşamda aktif olabilmek istiyorsanız küçük kasabaları tercih edebilirsiniz. Bunlar arasında Portsmouth, Canterbury, Eastbourne, Torquay ve Devon gibi ekonomik şehirler bulunmaktadır. Daha çok İngiliz bulabileceğiniz bu şehirler sayesinde, doğru üniversiteler ile amacınıza uygun İngiltere dil eğitimi konusunda, en etkili İngilizce eğitimini alabilirsiniz.

DİL PROĞRAMI SEÇENEKLERİ

İngilizce öğrenme konusunda amacınız ne olursa olsun, İngiltere’de tüm olanaklara sahip olabilirsiniz. Kendinize uygun olan bir dil programı seçerek eğitime katılabilir, geleceğinizin temellerini sağlamlaştırabilirsiniz. Başta iş İngilizcesi olmak üzere yurt dışı eğitimi almak, dünyayı dolaşmak ya da akademik ya da sosyal amaçlar gibi birçok sebepten dolayı kurumsal bir eğitim alabilirsiniz. İngiltere dil okulları kapsamında gerçekleştirilen programlardan bazıları şunlardır;

  • İş İngilizcesi
  • Genel İngilizce
  • Akademik İngilizce
  • İş adamları ile yöneticilere yönelik etkin programlar
  • 6-9 aylık paket programları
  • Özel ders fırsatı
  • IELTS/TOEFL

Uluslararası düzeyde kaliteli standartlara sahip sınıflar 10-15 kişilik olarak öğrencilere destek sağlamaktadır. Öğrenciler haftalık olarak 10 veya 15 derslik ya da yoğunluğa bağlı olarak 25/30 derslik programlara katılabilmektedir.

İngiltere’de yer alan dil okulları genelde her pazartesi öğrenci kabul etmektedir. Aynı zamanda öğrenciler ne zaman isterse eğitime başlayabilir ve diledikleri süre boyunca eğitime devam edebilir. Tabii isteğinize bağlı olarak eğitimler değişkenlik göstermektedir. İngiltere’nin farklı bölgelerinde yer alan dil okulları, genel İngilizce programları konusunda başlangıç seviyesinden öğrenci kabul eder. Öğrenciler ilk günden itibaren seviye tespit sınavına giriş yaparak buna göre farklı sınıflara yerleştirilir.

Elbette eğitimler İngilizce bilgisinin seviyesine bağlı olarak ve amaca göre, farklı okullar üzerinden değişik sınıflandırma kapsamında profesyonel düzeyde ele alınmaktadır. Ayrıca 6 veya 9 ay gibi uzun süreli İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler için değişik paketler sunulmaktadır. Bu paketler arasında öğrencilere yönelik ekonomik paket, akademik, sömestr/yıl programları yer alır. Tabii bu eğitimlerin başlangıç süreci daha seyrek olarak öne çıkıyor. Eğitim ücretleri ise standart eğitimlere göre %20 veya %30 civarında daha uygundur.

Neden İngiltere Dil Okulları?

Yurtdışında İngilizce dil eğitimi almak isteyen birçok öğrencinin merak ettiği sorulardan biri, neden İngiltere dil okulları üzerinedir. Özellikle söz konusu Türkiye olduğu zaman baştan doğrudan kısa uçuş mesafesi olmak üzere, İngilizcenin anavatanı İngiltere olduğundan büyük ilgi görmektedir.

Ayrıca ülkenin dört bir tarafındaki farklı şehirlerde İngilizce dil okulları bulunuyor. Amaca bağlı olarak değişik programlar üzerinden eğitimlere katılmak mümkün. Dünya çapından uluslararası eğitmenler ışığı altında verilen eğitimler sayesinde, pratik ve uygulamalı olarak pek çok aktivite üzerinden özel programla destek sağlanmaktadır.

Sosyal yaşamda birebir iletişim kurma olanağı pek çok şehrinde daha etkin konuşma imkanı tanıyor. Ekonomik olarak da özellikle kasabalar ve daha sessiz, sakin şehirler rahat bir eğitim hayatı sunuyor. Bu gibi daha pek çok sebepten dolayı İngiltere dil okulları, uluslararası çapta her yıl on binlerce öğrenci kabul etmektedir.

Pek çok etmene bağlı olarak İngiltere dil okulu fiyatları değişkenlik göstermektedir. İngilizce eğitiminin alınacağı şehir, eğitimin süresi, eğitimin türü ve konaklama yeri gibi etmenler sürece dahil edilmektedir. Ancak İngiltere’de öğrenci statüsünde eğitim alırken, çok uygun fiyatlar üzerinden bunu gerçekleştirmek mümkün. Kolayca konaklama alanının bulunması, uygun fiyatlarla dil okullarına kayıt ve eğitim sürecini belirleme gibi pek çok etmen üzerinden, sürelere bağlı olarak bütçeye uygun İngilizce eğitimi almak mümkün.

Seçeceğiniz okula bağlı olarak konaklama alanı buna göre belirlenir. Bu konuda yurt ya da öğrenci evleri ile aile yanı seçenekleri yer almaktadır.

Aile yanı

Güvenli şekilde genel olarak bir ailenin yanında sabah ve akşam yemeği de dahil olmak üzere konaklama elde edebilmektedir. Mesafe olarak ise okul ile arasında 30 ila 45 dakika gibi bir süre bulunur. Toplu taşımalar üzerinden rahatlıkla okula gitmek mümkün.

Yurt

Tek kişilik ya da çok kişilik seçenekler dahilinde yurt üzerinden konaklama imkânı elde edilebilir. Bu konaklama tipinde yemek yoktur. Öğrenciler ortak mutfakta yemeklerini kendileri yapar. Lokasyon olarak ise genelde merkezi bir alanda yer alırlar.

Öğrenci evleri

Aynı okuldan ya da farklı okullardan öğrencilerin bir arada kalabildiği evlerdir. Mutfağı bulunmaktadır ve rahatlıkla yemek pişirilebilir. Ayrıca bu evlerin odalarında tek ya da iki kişi kalınabilmektedir.

İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin öncelikle İngiltere vizesi başvurusu yapması gerekmektedir. Bu konuda İngiltere vize danışmanlık hizmetleri sağlayan firmalar bünyesinde destek almak, sürecin daha kolay şekilde tamamlanmasına olanak verir. Vize açısından Okyanus Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı desteğini elde edebilir, vize takip sürecini profesyonel destek üzerinden elde edebilirsiniz.

 

İngiltere öğrenci vizesi için gerekli belgeler;

– En az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport.

– Pasaportun ilk sayfa fotokopisi.

– Son 6 ayda çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf.

– İngilizce öğrenci belgesi ve İngilizce transkript.

– Mezun olunan okuldan alınan çıkış belgesi veya diploma.

– Vukuatlı nüfus kayıt örneği.

– Sağlık ve seyahat sigortası.

– Evli ise evlilik cüzdanı fotokopisi.

– Daha önce gidilen dil kursları varsa kurs sertifikası.

– Askerlik tecil veya terhis belgesi (Erkek öğrenciler için)

– 18 yaş altı öğrenciler için ailelerinden alınan Muvafakat namenin aslı.

– Sponsor veya aile fertlerine ait tapu, ruhsat veya kira geliri fotokopileri.

– Son 6 aylık banka onaylı hesap hareket dökümü.

– Sponsor veya ebeveynlerin banka hesap bakiyeleri ve hesap detayları.

– Sponsor veya ebeveynler çalışıyorsa son 3 aya ait maaş bordroları, ne kadar süre çalıştığına dair yazı ve imza sirküleri.

Yurtdışı eğitimi almış uzman ve tecrübeli danışmanlarımızla sizlere profesyonel hizmet sağlamaktayız. Özellikle eğitim süresince ücretsiz danışmanlık hizmetimizden devamlı destek alabilirsiniz. Aklınıza takılan tüm sorularınız için uzman ekibimiz sizlere her daim destek sağlamaktadır.

Şimdiye kadar pek çok öğrencimiz İngiltere’de en uygun maliyetlerle eğitim almış, kariyerine olumlu şekilde yön vererek rakiplerinin bir adım önüne geçmiştir. Yabancı dil okumak için yurtdışına gönderdiğimiz tüm öğrencilerimizin her daim yanında oluyor, ücretsiz danışmanlık hizmetimizle en iyi eğitim sürecine devam ediyoruz. Ücretsiz vize danışmanlık hizmetinden yararlanmak için  İstanbul vize danışmanlık merkezimizi ziyaret et.

Hemen Başvur!

×

Merhaba!

Destek talep etmek için eğitim danışmanlarımızdan birine tıklayın lütfen.

× Eğitim Danışmanı