Enter your keyword

Work And Study Avustralya

WORK AND STUDY AVUSTRALYA PROGRAMI

Work and Study Avustralya programı, dil eğitimi almak isteyen kişilerin aynı zamanda gelir elde ederek yaşam maliyetlerini karşılamayı sağlayan bir programdır. Bu program ile birlikte günün belirli saatleri okula giderek, kalan vakitleri çalışarak değerlendirmek mümkün. Eğitim boyunca oluşabilecek masraflar bu şekilde karşılanabilir. Hem eğitim hem yaşam maliyetlerini karşılamak mümkün oluyor.

Öğrencilerin Avustralya’da work and study programını tercih ederken, Avustralya ülkesini tercih etmesindeki önemli nedenlerinden biri de, ülkenin resmi dilinin İngilizce olmasıdır. Ülke dilinin İngilizce olması eğitim açısından da oldukça fayda sağlıyor.

Work and Study

Eğitim boyunca ülkedeki yaşamın her alanında dil pratiği yapmam mümkün oluyor. İngilizce diline kolayca aşina olunabiliyor. Gideceğiniz bir restoranda, markette ya da herhangi bir yerde dolaşırken karşılaşacağınız birçok insan ile İngilizce konuşabiliyorsunuz.

İngilizce dili konusunda pratik yapmak, daha çabuk öğrenme konusunda imkan tanıyor. Eğitim boyunca çalışacağınız iş yerlerinde de pratik yapma olanağı oluyor.

Öğrencilerin eğitim görürken 2 haftada 40 saat çalışma iznine sahip olduğu gibi, eğitim olmadığı zamanlarda tam zamanlı olarak çalışılabiliyor. Ülkede çalışma ücretleri saatlik olarak veriliyor.

Ülkeye giriş yapmak için gereken koşullardan biri olan vize de çok kısa sürede çıkıyor. Vizenizi alarak Work and Study Avustralya programının sunduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz. Bu program 3 ay ve üzeri eğitim alan öğrenciler için geçerlidir.

Work and Study programı için Avustralya ülkesini tercih etmedeki önemli nedenlerden biri de, ülkenin sunduğu yüksek yaşam kalitesidir. İnsanları da oldukça güler yüzlüdür. Güvenlik açısından da oldukça gelişmiş ülkelerden biridir.

Son derece güvenli bir ülkedir. Güvenilir ve yaşanılabilir ülkeler arasında 4. sırada yer alıyor. Okula giderken, işe giderken ve birçok yerde size gülümseyen insanları görmeniz mümkün. Bu ülkede insanlar oldukça mutlu. Bu açıdan insanlarla konuşarak dil pratiği de yapmak mümkün hale geliyor. Hem eğitim hayatında hem de kariyer hayatında kendini geliştirmek isteyenler Work and Study programını tercih ediyor.

WORK AND STUDY AVUSTRALYA

Avustralya Hakkında

Avustralya, Güney Yarım Kürede yer alan bir ada ülkesidir. Nüfusu 25.6 milyon. Başkenti Canberra. Başlıca şehirleri; Sydney, Melbourne, Brisbane, Pert, Adelaide, Albany, Broken Hill, Geelong, Swan Hill, Quenbeyan, Mataranka, Kingston, Gold Coast, Hobart, Broome. Resmi dili İngilizce. Para birimi Avustralya doları. Tropikal iklime sahiptir. Ülkede birden çok kanguru yer alıyor. Avustralya’nın komşu ülkeleri ise; Papua Yeni Gine, Yeni Zelanda, Doğu Timor, Vanuatu, Yeni Kaledonya, Solomon Adaları. Avustralya aynı zamanda dünyanın en büyük adasıdır. Yaz ve kış mevsimleri Türkiye’ye göre zıt zamanlarda başlar.

Neden Avustralya’da Work And Study?

Yurtdışında dil eğitimi alıp hem de çalışma imkanı tanıyan Work and Study Avustralya programı, öğrencilere birçok avantaj sunuyor. Bu program hakkında araştırma yapıp, katılmayı düşünen öğrenciler şu gibi avantajlara sahip olabilir;

 • İş başvurularında özgeçmişinizin diğer kişilerden öne çıkmasını sağlar.
 • Herhangi bir sınav ya da diploma şartı olmadan kolay bir şekilde kayıt olunabiliyor.
 • Dil seviyenizi ileri düzeye taşımaya imkan tanır.
 • Dünya geneli geçerliliğe sahip diploma – sertifika
 • Bu programı tercih eden kişiler aynı zamanda çalışarak yaşam ve eğitim giderlerini de karşılayabiliyor.
 • Kişisel gelişim imkanı sağlıyor.
 • Farklı kültürlere sahip insanlar tanıyarak, farklı coğrafyalar keşfediliyor.

Work and Study Avustralya programına katılmayı tercih eden öğrenciler, bu eğitim sonrası özgeçmişlerinin iş başvurularında öne çıkması avantajı elde ederler. Farklı bir ülkede ve farklı kültürlere sahip ortamlarda alınan eğitimler işverenler tarafından bir avantaj olarak görülüyor.

Bu programa sınav ya da diploma şartı olmadan kayıt olunabiliyor. Eğitim hayatı boyunca alınan dil eğitimi ile birlikte, yaşamın her alanında bu dil eğitimini pratik hale getirerek İngilizce dil bilginizi ileri seviyelere taşıma imkanına erişiyorsunuz. Bu programdan mezun olan kişilerin sahip olduğu diploma – sertifika dünya geneli geçerliliğe sahiptir.

Bu program ile birlikte eğitim alırken çalışma imkanı verilmesi de öğrenciler için iyi bir avantajdır. Hem yaşam maliyetlerini hem de eğitim maliyetlerini çalışarak karşılamak mümkün hale geliyor.

Aynı zamanda farklı bir ülkede yaşam sürmek kişisel gelişim açısından da olumlu avantajlar sağlıyor. Kişinin özgüvenini de artırıyor. Farklı bir ülkede yeni insanlar görerek, yeni yerler keşfetmek mümkün oluyor. Yeni insanlar ile tanışarak dil bilginizi de geliştirebiliyorsunuz. Ayrıca Avustralya’da üniversite ve sertifika programları da yer alıyor.

Work and Study Avustralya Fiyatları

Avustralya Work and Study ücretleri eğitim almak istenilen okula, bulunduğu konuma ve eğitim süresine göre değişiklik gösterir. Avustralya dil okulu fiyatları 2023 ortalama olarak haftalık 200 – 300 Avustralya dolarıdır.

Eğitim ücreti haricinde konaklama, yeme – içme, sigorta ve diğer yaşam maliyetleri de yer alıyor. Bu eğitim ve yaşam maliyetlerini çalışarak karşılamak mümkün oluyor. Avustralya ülkesi iş bakımından oldukça geniştir. Birçok sektörde kolay bir şekilde iş bulunabiliyor.

Avustralya’da Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Avustralya’da work and study programı ile 3 ay ve üzeri eğitim alan kişiler, herhangi bir şeye gerek kalmadan Avustralya’da öğrenci çalışma izni elde ederler. Bunun için haricen çalışma iznine başvurmaya gerek yoktur.

Avustralya vize onayı ile birlikte her öğrencisine çalışma iznini de otomatik olarak verir. Öğrenciler part time çalışma iznine sahip olurlar. Hem eğitim görürken hem de çalışma imkanı ile Avustralya ülkesinde kolay bir şekilde dil eğitimi almak mümkündür.

Aynı zamanda kariyer açısından da öğrencilere avantajlar sağlıyor. Dünyadaki birçok ülkede kariyer yapmanın yolunu açıyor. Aynı zamanda Türkiye’ye dönen kişiler de, iş başvurularında diğer adaylarının önüne geçme avantajı elde ediyor.

WORK AND STUDY AVUSTRALYA PROGRAMI

Avustralya’da Çalışma ve İş olanakları

Work and Study Avustralya programına kayıt olarak dil eğitimi almaya başlayan öğrenciler, eğitimden kalan zamanlarını çalışarak yaşam ve eğitim masraflarını da karşılama imkanına sahip olurlar. Programa katılan öğrenciler çalışma iznine sahip olurlar.

Öğrencilerin çalışabilecekleri sektörler dil seviyelerine ve yeteneklerine göre farklılık gösterir. Avustralya ülkesi iş konusunda oldukça gelişmiş ülkeler arasında yer alıyor. Yaşam standartları oldukça yüksektir. Ülkede faaliyet gösteren birçok sektörde iş bulmak mümkündür.

Öğrenciler genellikle restoranlarda, kafelerde garsonluk ya da kasiyerlik yapıyor. Bu sektörlerde daha fazla saat çalışabilme imkanı olduğu için tercih ediliyor. Bunun dışında marketlerde de iş bulunabiliyor. Ayrıca iş bulma konusunda dil bilgisi seviyesi de oldukça önem kazanıyor.

Dil seviyenize göre birçok farklı sektörde de kolayca iş bulmak mümkün. Dil bilginizi geliştirerek eğitim kurumlarında danışmanlık yapabilirsiniz. Eğitim görülen günler part time çalışabildiği gibi, hafta sonu da full time olarak çalışmak mümkün.

Otellerde, perakende mağazalarında, pazarlama ve reklamcılık faaliyeti gösteren firmalarda da iş bulabilirsiniz. İngilizce dil seviyenize göre birçok sektörde çalışabilirsiniz.

Work And Study Avustalya Programı İle Ne Kadar Kazanırım?

Avustralya’da çalışma ücretleri saatlik olarak veriliyor. Work & Study Avustralya programına katılan bir öğrenci part time çalışma imkanına sahiptir. Bu saatlik ücretler ülkenin şehirlerine göre farklılık gösterebilir.

Avustralya’da asgari ücret saatlik 20.33 AUD olarak belirlemiştir. Avustralya’da part-time çalışma izni alarak çalışan bir öğrenci aylık olarak ortalama 1600 AUD – 2000 AUD kazanabilir. Aynı zamanda tatil günleri de tam zamanlı çalışarak aylık 3500 AUD – 5000 AUD arasında kazanması mümkün.

Work AND Study Avustralya Vizesi Nasıl Alınır? Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Work and Study programı için Avustralya ülkesini tercih edecek olan öğrenciler öncelikle öğrenci vizesi alması gerekiyor. Öğrenci vizesi için Avustralya hükümeti tarafından belirtilen gerekli şartları sağlayarak, istenilen evrakları sunmak gerekiyor. Öğrenci vizesi için istenen başvuru evrakları ise şunlardır;

 • Vize başvuru formu,
 • En az 1 yıl geçerli pasaport,
 • Adli sicil kaydı belgesi
 • 2 adet biyometrik fotoğraf (arka fon beyaz ve son 6 ayda çekilmiş)
 • Diploma ve transkript,
 • SGK Dökümü,
 • Nüfus kayıt örneği,
 • Başvuru sahibinin seyahat amacını açıklayan niyet mektubu,
 • Banka hesabında 1 yıllık yaşam maliyetleri için minimum 20.200 AUD bulunması,
 • Avustralya dil okulları tarafından alınan onay belgesi,
 • Sağlık sigortası,
 • Erkek adaylar için askerlik durum belgesi,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Türkiye’de herhangi bir okulda eğitim görenlerin eğitimlerini dondurmuş ise, bununla ilgili okuldan alınmış belge,
 • Öğrenci vize ücreti olan 650 AUD kredi kartı ile ödenmesi,

Work and Study İrlanda, Work and Study Malta, Work and Study Avustralya başvurusu 2023 ile programa katılmak isteyen öğrencilerin ilgili evrakları hazırlayarak, başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekir. Bu evraklar başvuru yapılan ülkeye, okula ve programa göre değişiklik gösterebiliyor.

Avustralya ülkesi Work and Study programı için tercih edilecek en iyi ülkelerden birisidir. Yaşam kalitesinin yüksek olması, iş olanaklarının geniş olması ve kaliteli eğitim sistemi ile oldukça avantaj sağlayan ülkelerden biridir.

Okyanus Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firması olarak öğrencilerin başvuru süreçlerinde, iş yönlendirme süreçlerinde yanında yer alıyoruz. Firmamız tarafından sunulan ücretsiz danışmanlık hizmeti ile öğrenciler her konuda bilgi sahibi olabilirler. Avustralya’da dil eğitimi almak ve aynı zamanda çalışmak isteyen kişilere uygun programlar için bize başvurabilirsiniz.

Hemen Başvur!

×

Merhaba!

Destek talep etmek için eğitim danışmanlarımızdan birine tıklayın lütfen.

× Eğitim Danışmanı