Enter your keyword

KANADA'DA EĞİTİM

KANADA'DA ÜNİVERSİTE

KANDA'DA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ

Kanada’da üniversite okuyanlar; gerek yaşam şartları, gerekse eğitim kalitesiyle; verimli bir eğitim süreci geçirmektedir. YÖK tarafından kabul gören Kanada üniversiteleri ile öğrenciler, eğitim sürecinden sonra sorunsuz olarak denklik alabilmektedir. Sıkı bir denetim altında olan üniversiteler, sadece tek bir bakanlık ya da kurum tarafından yönetilmemektedir. Bu da, eğitimin kalitesine katkı sağlamaktadır.

Kanada’da üniversite okumak isteyenler, Kanada diploma programları içinde; iki farklı seçenek altında tercihlerini yapar. Birinci seçenek, üniversiteler; ikinci seçenek ise, sanat ve teknik yüksekokullarıdır. Akademik ve de mesleki eğitim veren eğitim kurumları, okul bitimiyle beraber öğrencilere; lisans ve üzeri diploma dereceleri kazandırmaktadır.

Kanada, öncelikle 2 yıllık bir okul hayatı sunar. Akabinde ise, mesleki alanlara veya 3-4 yıllık üniversitelere geçiş hakkı tanır. Bu durum, öğrencilerin eğitim sürecine daha rahat alışmalarını sağlar ve eğitimlerinin daha verimli geçmesine zemin hazırlar.

Kanada’da üniversite okumak isteyen lise mezunu öğrenciler, önce ön lisans eğitimine tabii tutulur. Community Colleges, University Colleges ve Cégep programları olarak adlandırılan eğitimler, 2 veya 3 yıllık olarak düzenlenir. Ön lisans eğitimi, üniversite eğitimi öncesinde hazırlık programı niteliğindedir. Bu programlara katılmak, üniversite eğitimine katılmaktan çok daha kolay ve de şartları da daha hafiftir.

Yurtdışından Kanada’ya gelen öğrencilerin, ön lisans eğitimlerinden sonra; diğer eğitim programlarına katılmak mümkündür. Kanada yurtdışı eğitim imkânlarından yararlanan öğrenciler, iş bulma konusunda; büyük avantajlara sahiptirler.

Kanada üniversite fiyatları oldukça ekonomik harç fiyatlarını içermektedir. Bununla beraber; Kanada’da üniversite okuyan öğrenciler, iki dil birden öğrenme şansını elde ederler. Eğitimde gösterdiği ciddi gelişmelerle dünyanın en gözde ülkelerinden birisi olan Kanada’da, Fransızca ve İngilizce dilleri kullanılır. Böylece, uluslararası öğrencilerin her iki dile de yakın durmaları sağlanmaktadır.

Kanada’da yüksek lisans ile doktora yapmak isteyenlere de sunulan, bazı cazip seçenekler mevcuttur. ABD ve İngiltere gibi ülkelerde mastır yapan öğrencilerin yıllık giderleri, Kanada’daki öğrenciden daha fazladır. Kanada, birçok dünya ülkesinden daha ekonomik ve kaliteli bir eğitim sağlar.

Yüksek lisans eğitimini Kanada’da tamamlayan öğrenciler; eğitim sonrasındaki süreçlerde de, diğer öğrencilere göre daha fazla avantaja sahiptir. Kanada’da doktora eğitimi almak isteyen öğrencilerde aranan şartsa, IELTS veya TOEFL sınavlarından yüksek puan alınmış olmasıdır.

Kanada’da Üniversite

NEDEN KANADA’DA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ

 Kanada, yaşam kalitesi oldukça yüksek ve ekonomisi müreffeh bir ülkedir. Kanada, sahip olduğu yüksek yaşam standartları ve eğitimde sunduğu olanaklarıyla; her sene binlerce uluslararası öğrenciyi ağırlamaktadır. Her bakımdan kendine has bir yaşam stiline sahip olan Kanada’da üniversite eğitimi almak büyük bir ayrıcalıktır. Ülkede, eğitime ve öğrencilere büyük bir önem verilmektedir.

Kanada üniversiteleri, eğitimde kaliteye; ciddi anlamda önem vermektedir. Kanada üniversiteleri dünya sıralaması içerisinde en önlerdedir.

Üniversite eğitimini Kanada’da almak isteyen öğrenciler, diğer birçok ülkelerin şartlarına nazaran; daha iyi şartlara sahip olabiliyor. Kanada’da öğrencilere; çalışma izni, konaklama, kültürel haklardan yararlanma gibi hakların tamamı sunulmaktadır. Ülke olarak, ekonominin ve yaşam standartlarının kaliteli olması da; öğrencilerin kısa sürede ülkeye alışmalarını sağlamaktadır.

Kanada’da üniversite eğitimi için, Kanada vizesi almak; diğer ülkelere vize almaya göre çok daha kolaydır. Otutum izni de, daha kolay alınmaktadır. Kanada vizesi sorunsuz şekilde, kolayca alınabilir ve yurtdışında eğitim imkânları değerlendirilebilir. Doğal güzelliklere sahip Kanada; sıcakkanlı insanları, eğlence hayatı ve sosyal koşullarıyla da; en gözde ülkeler arasındadır.

 

KANADA ÖĞRENCİ VİZESİ

Detaylı incelemeler sonrası verilen Kanada öğrenci vizesi, alınacak eğitime ve çalışma durumuna göre farklı belgelerin istendiği bir vizedir. Dil okulu, sertifika programı veya yüksek lisans için talep edilen belgeler değişecektir.

Kanada konsolosluğuna Kanada vizesi için başvuran öğrenciler okulun niteliğinden konaklamaya, eğitim süresi ve ders programından aile ve ekonomik duruma kadar birçok konuyu belgelendirmek zorundadır.

Konsoloslukla yüz yüze görüşmenin gerek olmadığı Kanada öğrenci vizesi için istenen evraklar şöyledir:

– En az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport.

– Pasaportun ilk sayfa fotokopisi.

– Son 6 ayda çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf.

– İngilizce öğrenci belgesi ve İngilizce transkript.

– Mezun olunan okuldan alınan çıkış belgesi veya diploma.

– Vukuatlı nüfus kayıt örneği.

– Sağlık ve seyahat sigortası.

– Evli ise evlilik cüzdanı fotokopisi.

– Daha önce gidilen dil kursları varsa kurs sertifikası.

– Askerlik tecil veya terhis belgesi (Erkek öğrenciler için)

– 18 yaş altı öğrenciler için ailelerinden alınan Muvafakat namenin aslı.

– Sponsor veya aile fertlerine ait tapu, ruhsat veya kira geliri fotokopileri.

– Son 6 aylık banka onaylı hesap hareket dökümü.

– Sponsor veya ebeveynlerin banka hesap bakiyeleri ve hesap detayları.

– Sponsor veya ebeveynler çalışıyorsa son 3 aya ait maaş bordroları, ne kadar süre çalıştığına dair yazı ve imza sirküleri.

Vize başvurusunda prosedürlerle uğraşmak istemiyor ve profesyonel bir destek almak istiyorsanız, birçok öğrenciyi en uygun maliyetlerle Kanada’ya dil eğitimine gönderen firmamızın danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

 

Kanada’da Üniversite

 KANADA’DA KONAKLAMA

Yurtdışı eğitiminin en önemli basamaklarından biri de konaklamadır. Kanada, dil eğitimi almayı planlayanlar için ideal konaklama yerleri ile öğrencilerin en önemli ihtiyaçlarından birine en etkili şekilde cevap veriyor. Hem konforlu ve güvenli hem de ekonomik konaklama seçenekleri ile bütçe doğrultusunda alternatifler sunuyor.

Yurt ve Öğrenci Apartı

Yurt – öğrenci apartı Kanada’da en çok tercih edilen konaklama şeklidir. Öğrenciler okula yakınlığı ile yurt ve öğrenci apartlarını tercih etmekte, okulda bağımsız yurtların okula mesafeleri konumuna göre değişmektedir. Öğrenciler isteğe göre tek kişilik veya birkaç kişilik odaları tercih edebilmektedir. Dışarıdan yiyeceklerini alan öğrenciler damak zevkine göre mutfakta yemeğini yapabilmekte, kampüsün öğrencilere sunduğu tüm sosyal ve kültürel aktivitelerden faydalanabilmektedir.

Kiralık Ev

Öğrencilerin genelde şehre alıştıktan sonra tercih ettikleri konaklama tipidir. Arkadaşı ile ev tutan öğrencilerin sayısı da oldukça fazladır. Kiralık ev ve kiralık oda seçenekleri öğrencilerin bütçelerine göre değişen fiyatlarla sunulan bir konaklama hizmetidir.

Hotel Tipi Konaklama

Okula yakın mesafede ve tek kişilik bir konaklama için hotel tipi konaklama tercih ediliyor. Hotellerde mutfak araçları ve çamaşır makinesi gibi eşyalar ortak kullanılıyor. Yurtlara göre daha az oda ve öğrencinin bulunduğu bir konaklama alternatifi olarak tercih ediliyor.

Aile Yanı Konaklama

İngilizce öğrenirken bir taraftan da pratik yapmak isteyenlerin tercihi olan aile yanı konaklama, Kanada’ya daha hızlı ve sağlıklı bir uyum için tercih ediliyor. Okula yakınlığı, temiz yaşam alanları ve konforu ile aile yanı konaklama yarım pansiyon bir konaklama şekli olarak ekonomik fiyatları ile seçenekler arasında yer alıyor.

KANADA’DA YAŞAM VE MALİYETLERİ

 Kanada, sahip olduğu yaşam koşullarıyla; pek çok insanın gözdesi hâline gelmeyi başarmış bir ülkedir. Yüksek yaşam standartlarına ve kültürel açıdan zengin değerlere sahiptir.

Kanada’da üniversite okuyan bir öğrenci; kazanca oranla, oldukça makul ücretlerle karşılaşmaktadır. Sosyal aktiviteler, market ihtiyacı, toplu taşıma, konaklama ve İrlanda okul fiyatları giderleri; oldukça uygun seviyelerdedir. Kanada üniversiteleri burs da vermektedir. Ayrıca, Kanada’nın para birimi; Kanada Doları’dır ve Kanada Doları, Türkiye para değerinden çok yüksekte değildir. Bu nedenle de, burada üniversite okuyan öğrenciler; yaşamlarını çok rahat bir şekilde sürdürebilmektedir.

İngilizce bilen kişilerin Kanada’da vize almaları, çok daha rahat olmaktadır. Öğrenciler, Kanada göçmenlik yasasına başvuru yapmaya gerek kalmadan; ülkede çalışma imkânına da sahip olabilmektedir. Dil, din ve ırk ile ilgili sorunlar da yaşanmadığı için, mutlu bir toplum ve ülke hayatı vardır. Suç oranları, ülke genelinde; oldukça düşüktür. Kanada; doğal güzelliklerinin yanı sıra; öğrencilerine, zengin kültürel değerler ve sosyal bir yaşam sunmaktadır.

NEDEN OKYANUS YURTDIŞI EĞİTİM danışmanlığı

Okyanus Yurtdışı Eğitim, yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetleriyle; yurtdışında ve Kanada’da eğitim almak isteyen öğrencilere destek sunmaktadır. İstanbul ofisi haricinde, İngiltere ve Avustralya temsilcilikleriyle; hizmet sağlamaktadır.

Tüm danışmanlarının yurt dışında eğitimini tamamladığı, uzman bir kadroya sahiptir. Ücretsiz ve kesintisiz bir danışmanlık hizmeti sunulmaktadır. Öğrenci, yurt dışında eğitim alırken de; ücretsiz olarak, danışmanlık hizmetinden faydalanabilir. Yurtdışı eğitimi karar verme süreci, vize işlemleri ve eğitim süresince; Okyanus Yurtdışı Eğitim, öğrencilerin yanında olmaktadır.

 

Hemen Başvur!

×

Merhaba!

Destek talep etmek için eğitim danışmanlarımızdan birine tıklayın lütfen.

× Eğitim Danışmanı