Enter your keyword

work And Study Malta

Work And Study Malta programı

Work and Study Malta programı, hem eğitim alıp hem de part time olarak çalışma imkanı sunan bir dil eğitimi programdır. Bu program ile birlikte öğrenciler Malta’da Work and Study programı dil eğitimi alıp, çalışma imkanına da sahip oluyorlar.

Malta Eğitim ve İstihdam Bakanlığı ”Yeni Öğrenci Vizesi Politikası” ile AB üyesi olmayan ülkelerden öğrenci alarak, aynı zamanda çalışma deneyimi yaşamalarına da imkan tanıyor. Bu eğitim ile birlikte öğrenciler İngilizce kurslarına devam ederken, aynı zamanda çalışarak harçlıklarını da çıkarabiliyorlar. Bu program ile birlikte Malta, eğitim ortamında rekabetçi olmayı da hedefliyor.

Malta devleti 2018 yılında uygulamaya koyduğu Work and Study Malta programı ile, Avrupa Birliği dışındaki yabancı öğrencilere de çalışma imkanı tanımıştır. Bu program öğrenciler tarafından da oldukça tercih edilen programlar arasında yer almaya devam ediyor. Öğrenciler için oldukça cazip bir fırsat olmuştur.

Dil eğitimi için Malta’ya giden bir öğrenci part time olarak haftalık 20 saat çalışma fırsatına da sahip oluyor. Aynı zamanda çalışırken de İngilizce dil pratiği yapma imkanı da elde ediyor.

work and stduy malta

Malta’da Work And Study Şartları

Work and Study Malta programı için belirli şartlar yer alıyor. Bu programı tercih etmeyi düşünenler bu şartlara uygun olması gerekir. Work and Study Malta programının şartları ise şu şekilde sıralanabilir;

 • Bu programa katılmak isteyen öğrencilerin öncelikle 90 gün üzeri bir eğitim programına kayıt yaptırması gerekir.
 • Üniversite mezunu şartı bulunmamaktadır.
 • Programa katılmak isteyen öğrencilerin 18 yaş ve üzeri olması gerekir.
 • Haftalık 20 derslik bir kursa kayıt yaptırmak gerekiyor.
 • Haftalık maksimum 20 saat çalışma izni yer alıyor.
 • Eğitimlere %75 oranında katılım sağlanması da zorunludur.
 • Çalışmak isteyen öğrencilerin ”JobsPlus” sistemine de kayıt olması gerekir.

Bu program ile birlikte çalışmak isteyen öğrencilerin, çalışacağı firma tarafından bir niyet mektubu hazırlanması da gerekiyor. Öğrencinin ne kadar süre ile çalışacağı ve AB vatandaşı yerine o kişiyi almak istediğini belirten bir niyet mektubu hazırlanmalıdır.

Malta Hakkında

Güney Avrupa ülkeleri arasında yer alan Malta, adalardan oluşan bir ülkedir. Orta AKdeniz’ de yer alıyor. Malta ülkesinde 3 büyük ve 2 küçük adalar yer alıyor. Resmi dili Maltaca ve İngilizce. Başkenti Valetta. Nüfusu 525 bindir. Yaz aylarında ise nüfusu artış gösteriyor. Bir turizm ülkesidir.

Gelir kaynağının ortalama olarak %95′ ini turizm oluşturuyor. Aynı zamanda ülkede tarihi kalıntılar da yer alıyor. Geçmiş zamanlarda ticaret yolarının Malta’dan geçmesi ile birlikte ülkede geleneklere ve kültürlere ait izler yer alıyor. Tarihi zenginliğe sahip bir ülkedir. Eğitim konusunda da oldukça kaliteli eğitim sistemine sahiptir.

Avrupa standartlarında eğitim veriliyor. Ülkede eğlence sektörü de oldukça gelişmiştir. Birçok eğlence mekanları, gece kulüpleri, barlar yer alıyor. Restoranlarında birçok ülkenin yemeğini görmek de mümkün. Malta adasında doğal güzelliklere sahip birçok koylar da yer alıyor.

Doğal güzelliklerinin başında plajları yer alıyor. Malta adası Blue Lagoon, Ramla Bay, San Blass Bay, Paradise Bay, Pretty Bay, Ghadira Bay, St. Peter’s Pool plajları ile oldukça popüler plajlara sahip bir ülkedir. Ülkenin para birimi ise Euro Malta’da asgari ücret ise 777.95 Euro.

Neden Malta’da Work And Study?

Malta ülkesinde yaşam maliyetleri oldukça düşüktür. Bir öğrenci ortalama olarak 200 – 300 Euro maliyetle yaşamını sürdürebilir. Work & Study Malta programını tercih edenler bu anlamda ekonomik avantaj da sağlar.

Vize konusu da oldukça kolaydır. Diğer ülkelere oranla vize almak daha kolaydır. Schengen vizesi alan kişiler tüm Avrupa ülkelerini de rahatça gezebilir. ”RyanAir, WizZzAir, EasyJet” havayolları ile 10 – 20 Euro gibi ücretler ile Avrupa ülkelerine uçmak mümkün. Malta’da genellikle İngilizce dili konuşulur. Ülkenin resmi dili Maltaca pek tercih edilmez. Bu açıdan İngilizcenizi geliştirmek de oldukça kolay oluyor.

Akdeniz iklimine sahip olan Malta’da 4 mevsim boyunca kolay bir şekilde şehirler arası ulaşım sağlanabilir. Malta ülkesinde ulaşım da oldukça kolay ve ucuzdur. Ortalama olarak 10 – 15 dakikada bir şehirden başka şehre ulaşmak mümkün.

Türkiye’den Malta ülkesine uçak ile ulaşılabiliyor. Ortalama olarak 2.5 saatte ulaşmak mümkün. Aynı zamanda ulaşım da oldukça ucuzdur. Malta’da work and study programında eğitim alan öğrenciler sabahları okullarına gidip, kalan diğer vakitlerinde doğal güzelliklere sahip birçok koylara, plajlara giderek güzel vakitler geçirebilir. Doğal güzelliklere sahip plajlarda deniz ve kumun tadını doyasıya yaşayabilirler.

Eğlenceli gece hayatı ile keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Turistlerin de yoğun olarak tercih ettiği ülkelerden birisidir. Malta ülkesinde de birçok turist örmek mümkün. Tarihi zenginlikleri ile birçok gezilecek noktaya da sahiptir. Workd and Study Malta programını tercih ederek hem çalışıp hem de dil öğrenmek mümkün. Uygun dil okulları ve paket programları ile bu avantaja sahip olabilirsiniz. Part time olarak çalışıp aylık 400 – 500 Euro kazanabilirsiniz.

Work and Study Malta

Malta’da Öğrenciler İçin Çalışma İzni

Work & Study Malta programına katılan öğrenciler için çalışma izni, 90 gün ve üzeri kayıtlı olan öğrenciler için geçerlidir. Malta’da öğrenci çalışma izn için 150 Euro ücret ödeniyor. Çalışma izni onaylandıktan sonra ise 80 Euro olmak üzere, toplamda 230 Euro ücret ödeme yapılıyor.

Aynı zamanda öğrencilerin haftalık 15 saatlik eğitim programına kayıt yaptırması gerekir. Yasal olarak haftalık maksimum 20 saate kadar çalışma imkanı vardır. Bu program ile birlikte AB vatandaşlarının sahip olduğu yasal çalışma iznine, AB vatandaşı olmayan kişiler de sahip olabiliyor.

Çalışma izinleri vize bitiş süresine kadar geçerlidir. Ayrıca öğrencilerin çalışma izni alabilmesi için, eğitim gördüğü dil programında %75 devam zorunluluğunu da yerine getirmesi gerekir.

Malta’da Çalışma ve İş Olanakları

Malta work and study programı ile çalışma izni alan kişiler kafe, restoran, bar, gece kulübü gibi yerlerde çalışabiliyor. Genellikle öğrenciler bu gibi yerlerde garsonluk, kasiyerlik yapıyor. Türkiye’de edindiği bir mesleği var ise, o alanda da çalışmayı tercih edebiliyor. İş ilanlarını Malta’nın ilgili iş ilanı sitesi üzerinden bularak başvurular gerçekleştirilebilir.

Yeterli düzeyde dil seviyesine sahip olduktan sonra Malta’da yer alan birçok ofis ve şirkette iş bulmak mümkün. Malta bir turizm ülkesidir. Her yıl yaz aylarında Malta’ya binlerce turist geliyor. Malta adasında aynı zamanda Türk restoranlar da yer alıyor. Bu alanlarda iş bulmak oldukça kolaydır. Bunun dışında öğrenciler hizmet sektörünü de tercih edebilir. Oteller, dil okulları gibi yerlerde iş bulma imkanına sahiptirler.

work and stduy malta

Work and Study Malta Programı İle Ne Kadar Kazanırım?

Work and Study programı ile Malta’da part-time çalışma izni alarak kazanç sağlaması mümkün oluyor. Malta ülkesinde kazanılacak ücretler saatlik olarak hesaplanıyor. Bir öğrencinin de haftalık olarak maksimum 20 saat çalışma izni yer alıyor.

Öğrenciler part time çalışarak elde edecekleri gelirler de sektörlere göre değişiklik gösteriyor. Öğrencinin sahip olduğu dil seviyesi ve tecrübesi de bu konuda etkili oluyor. Part time çalışarak rahatlıkla yaşam maliyetleri karşılanabilir. Ortalama olarak aylık 400 – 500 Euro arasında kazanç sağlamak mümkün.

Malta’da Work and Study Program Fiyatları

Malta’da Work and Study programına katılmak isteyen öğrenciler Malta dil okulu fiyatları 2022 konusunda da bilgi sahibi olmak istiyor. Program ücretleri konusunda araştırmalar yapıyor. Work and Study program ücretleri eğitim almak istediğiniz okula göre farklılık gösterebiliyor. Okulun eğitim kalitesi, bulunduğu konum ve bulunduğu şehir bu konuda etkili faktörler olarak karşımıza çıkıyor. Ortalama olarak bir fiyat verecek olursak, 6 aylık bir dönem için 3000 – 5000 Euro arasındadır.

Malta Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?

Malta’da dil eğitimi almak için Work and Study programına katılmak isteyen öğrencilerin öncelikle vize alması gerekir. Malta öğrenci vizesi ikiye ayrılıyor. 90 güne kadar olan kısa süreli eğitim programları ile 90 günden uzun süren eğitim programları için alınan vizelerdir.

Alınacak olan eğitimin süresine göre vize veriliyor. Aynı zamanda yeşil ve gri pasaport sahipleri 12 haftaya kadar vizeden muaf oluyor. Malta öğrenci vizesi almak için vize merkezlerine başvuru yapmak gerekir. Vize başvuru evrakları ise;

 • Vize başvuru formu,
 • Niyet mektubu,
 • Pasaport,
 • Okul kabul mektubu ve eğitim ücretinin ödendiğine dair dekont,
 • Kimlik fotokopisi,
 • İngilizce transkript,
 • Nüfus kayıt örneği,
 • 1 adet biyometrik fotoğraf,
 • Yurtdışı seyahat sağlık sigortası,
 • Gidiş – dönüş uçak bileti rezervasyonu,
 • Konaklama rezervasyonu,
 • Vize harcı,
 • Maddi durumu ve gelirinizi gösteren evraklar.

Vize merkezlerinden alınan randevu gününde, istenen evraklar ile birlikte şahsen başvuru işlemleri gerçekleştirilmelidir. Vize başvuru sonuçları ortalama olarak 10 – 15 gün içerisinde açıklanıyor.

Malta work and study programına katılmak isteyen öğrenciler Okyanus Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firması ile iletişime geçebilirler. Firmamız öğrencilere uzman kadrosu ile en iyi fiyat garantisi ve ücretsiz danışmanlık hizmetleri sunuyor. Firmamız ile iletişime geçerek Work and Study Malta programının sunduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Hemen Başvur!

×

Merhaba!

Destek talep etmek için eğitim danışmanlarımızdan birine tıklayın lütfen.

× Eğitim Danışmanı