Enter your keyword

İRLANDA'DA EĞİTİM

İrlanda Dil Okulları

İrlanda Dil okulları

İrlanda Dil okulları

Avrupa’nın kuzey batısında yer alan İrlanda, Büyük Biritanya’nın batısında yer alıyor. Kültür olarak da İngiliz kültürü ile oldukça yakın özelliklere sahiptir. Uzun yıllar İngiltere’nin egemenliğinde kalmasının da kültürel etkileşimde rolü oldukça büyüktür. Teknolojiden ekonomiye kadar pek çok alanda adından söz ettiren ülke dil eğitimi için de tercih ediliyor.

Talebi artıran sebepler arasında ise İrlanda dil okulları MEI tarafından denetleniyor olmasıdır. Böylece uluslararası düzeyde öğrenciler pek çok hak kazanıyor. Özellikle ülkenin başkenti olan Dublin, dünyanın birçok yerinden gelen öğrencileri ağırlamaktadır.

İRLANDA’DA YAŞAM

İrlanda renkli kapılara sahip evleri ile bilinen bir ülkedir. Buna rağmen ülkedeki kolay yaşam imkanları öğrenciler için oldukça caziptir. Sadece yaşamın ekonomik olması değil eğitim giderlerinin de uygun maliyetlerde olması öğrenciler açısından talep edilirliği artırıyor. Eğitimin yanı sıra İrlanda’da yaşam da yabancıların kendini rahat hissetmesine yardımcı oluyor.

Binlerce yıllık bir kültür birikimine sahip ülkenin kendine has değerleri bulunuyor. Ülke yıllarca İngiltere kontrolünde kalsa da kültürü hala ayakta duruyor. Ülke sürekli kendini yenilerken ülke halkı da gelişimi destekleyen çalışmalar içerisinde sürekli yer alıyor. Son yıllarda turist ve öğrenci çekmesinde bu çalışmaları payı oldukça büyüktür. Özellikle eğitim alanındaki başarılı çalışmalar ülkeyi popüler bir eğitim merkezi haline getirmiştir.

İrlanda’da Dil Eğitimi

Dublin, İrlanda dil okulları arasında en çok tercih edilen şehirlerden biridir. Şehirdeki sosyal hayatın büyük ölçüde gelişmiş olması şehrin tercih edilmesini sağlıyor. Dublin insanının sıcakkanlı ve yardım sever oluşu da şehri cazip kılan sebepler arasında yer alıyor. Hayatın ekonomik açıdan zorlu olmaması, eğitim giderlerinin ideal düzeyde olması İrlanda’da dil eğitimi almak için çekici yönlerdendir.

Dublin, Londra ve Paris gibi her yıl pek çok turist ağırlıyor. Ülkede yaşayan insanların da %99’u İngilizcenin yanı sıra İrlandaca da konuşuyor. Böylece eğitim hayatınız boyunca İngilizcenin yanı sıra İrlandaca da öğrenme imkanına sahip olursunuz.

 

İrlanda’da Dil Eğitimi Nasıldır?

Dünyada pek çok ülke öğrenciler tarafından tercih ediliyor. Peki neden İrlanda’da dil eğitimi almak gerekir? İrlanda’da verilen dil eğitimi dünya genelinde kabul gören İngilizce olarak yapılıyor. Ülkede eğitim alan öğrenciler ilkokuldan bu yana İngilizce olsa da ülkenin anadili eğitimlere dahil edilir.

2007 yılından bu yanan İrlanda dil eğitimleri konusunda popüleritesini oldukça artırdı. Ülkede yaklaşık olarak 200 civarında dil okulu bulunuyor. Dil eğitimi veren tüm kurumlar ise MEI sistemi içerisinde çalışıyor. Böylece İrlanda’da alınan eğitimler öğrencilerin kendi ülkelerinde de kabul görür.

Dünyanın giderek global bir hal almaya başlamasıyla İngilizcenin önemi daha da artıyor. Siz de dil eğitimi almak isterseniz İrlanda dil okullarını tercih edebilirsiniz. Böylece ekonomik fiyatlarla istediğiniz eğitimi alırken yurt dışı deneyimi de yaşamış olursunuz.

İrlanda Dil Okulları Fiyatları

İrlanda’da eğitim almak isteyen kişilerin merak ettikleri konular arasında eğitim maliyetleri geliyor. Peki İrlanda dil okulu fiyatları hangi düzeyde kalır. Eğitim ve yaşam maliyetleri sizin eğitim sürecinize bağlı olarak değişiklik gösterir. Fakat İrlanda’da dil okulu maliyetleri dünyadaki birçok ülkeye nazaran oldukça ekonomik düzeyde kalır.

 

İrlanda; eğitim imkanlarından maliyetlere kadar birçok avantajı öğrencilere sunuyor. Kültürel bakımdan da dolu dolu geçirebileceğiniz bir İrlanda dil eğitimi hayatınıza çok şey katacaktır. Yaşam koşullarının kolay olması insanlarının samimi olması ve iş imkanları gibi özellikler İrlanda’yı cazip kılıyor. Siz de daha fazla bilgi alabilmek için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Çalışma İzni

İrlanda’da dil eğitimi almak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konular arasında çalışma izni bulunuyor. Peki İrlanda’da çalışma izni var mı? Ülkede uzun dönemli bir eğitim almak istiyorsanız 10 ay kadar çalışma iznine de sahip olabiliyorsunuz. Bu durumda eğitimlerinizin de yaklaşık olarak 25 hafta sürmesi gerekiyor. Haliyle aldığınız İrlanda vizesi de uzun dönemlik olmalıdır.

Kısa dönemli bir eğitim programlarında ise kolay vize avantajlarından yararlanabilirsiniz. Kısa dönemli eğitimler ise en çok 12 hafta devam ediyor. Alınan çalışma izinleri full time ya da part time olarak değişiklik gösterebilir. Noel ve mayıs ile eylül arasındaki dönemlerde genellikle full time çalışma izni verilir. Diğer zamanlar için ise daha çok part time çalışma izni olduğunu görmek mümkündür.

Eğitim Süresi

İrlanda’nın başkenti ve en büyük şehri olan Dublin’de pek çok global şirketin bürosu bulunuyor. Ülkeye eğitim için giden öğrenciler de buralarda rahatlıkla çalışma imkanı bulabiliyor. Bu imkanlar öğrencilerin gelecekteki kariyerlerini de olumlu yönde etkiliyor.

İrlanda’da yasal olarak çalışma imkanı oldukça geniş düzeydedir. Uzun dönem bir eğitim alıyorsanız dilerseniz bu süreyi ülke içerisinde uzatabilirsiniz. Yani 25 haftalık eğitiminiz tamamlandıktan sonra vizenizi uzatarak bir süre daha ülkede kalabilirsiniz. Böylece eğitiminize kaldığınız yerden devam ederken çalışa da bilirsiniz.

İrlanda’nın Renkli Yaşamı

İrlanda renkli kapılara sahip evleri ile bilinen bir ülkedir. Buna rağmen ülkedeki kolay yaşam imkanları öğrenciler için oldukça caziptir. Sadece yaşamın ekonomik olması değil eğitim giderlerinin de uygun maliyetlerde olması öğrenciler açısından talep edilirliği artırıyor. Eğitimin yanı sıra İrlanda’da yaşam da yabancıların kendini rahat hissetmesine yardımcı oluyor.

Binlerce yıllık bir kültür birikimine sahip ülkenin kendine has değerleri bulunuyor. Ülke yıllarca İngiltere kontrolünde kalsa da kültürü hala ayakta duruyor. Ülke sürekli kendini yenilerken ülke halkı da gelişimi destekleyen çalışmalar içerisinde sürekli yer alıyor. Son yıllarda turist ve öğrenci çekmesinde bu çalışmaları payı oldukça büyüktür. Özellikle eğitim alanındaki başarılı çalışmalar ülkeyi popüler bir eğitim merkezi haline getirmiştir.

Seçeceğiniz okula bağlı olarak konaklama alanı buna göre belirlenir. Bu konuda yurt ya da öğrenci evleri ile aile yanı seçenekleri yer almaktadır.

Aile yanı

Güvenli şekilde genel olarak bir ailenin yanında sabah ve akşam yemeği de dahil olmak üzere konaklama elde edebilmektedir. Mesafe olarak ise okul ile arasında 30 ila 45 dakika gibi bir süre bulunur. Toplu taşımalar üzerinden rahatlıkla okula gitmek mümkün.

Yurt

Tek kişilik ya da çok kişilik seçenekler dahilinde yurt üzerinden konaklama imkânı elde edilebilir. Bu konaklama tipinde yemek yoktur. Öğrenciler ortak mutfakta yemeklerini kendileri yapar. Lokasyon olarak ise genelde merkezi bir alanda yer alırlar.

Öğrenci evleri: Aynı okuldan ya da farklı okullardan öğrencilerin bir arada kalabildiği evlerdir. Mutfağı bulunmaktadır ve rahatlıkla yemek pişirilebilir. Ayrıca bu evlerin odalarında tek ya da iki kişi kalınabilmektedir.

İrlanda’nın dünyaca ünlü üniversitelerinde eğitim almak isteyen öğrencilerin İrlanda öğrenci vizesi çıkarmaları gerekiyor. Diğer ülkelere göre vize almanın çok daha kolay olduğu İrlanda vizesi için bizimle iletişime geçebilir, hayallerinizdeki yurt dışı eğitimini almak için ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

İrlanda öğrenci vizesi için gerekli belgeler;

– En az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport.

– Pasaportun ilk sayfa fotokopisi.

– Son 6 ayda çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf.

– İngilizce öğrenci belgesi ve İngilizce transkript.

– Mezun olunan okuldan alınan çıkış belgesi veya diploma.

– Vukuatlı nüfus kayıt örneği.

– Sağlık ve seyahat sigortası.

– Evli ise evlilik cüzdanı fotokopisi.

– Daha önce gidilen dil kursları varsa kurs sertifikası.

– Askerlik tecil veya terhis belgesi (Erkek öğrenciler için)

– 18 yaş altı öğrenciler için ailelerinden alınan Muvafakat namenin aslı.

– Sponsor veya aile fertlerine ait tapu, ruhsat veya kira geliri fotokopileri.

– Son 6 aylık banka onaylı hesap hareket dökümü.

– Sponsor veya ebeveynlerin banka hesap bakiyeleri ve hesap detayları.

– Sponsor veya ebeveynler çalışıyorsa son 3 aya ait maaş bordroları, ne kadar süre çalıştığına dair yazı ve imza sirküleri.

ÜCRETSİZ VİZE DESTEĞİ

Okyanus Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sadece vize başvurularınızı yapmanızda yardımcı olmakla kalmıyoruz. Aynı zamanda da eğitim almak istediğiniz okulların seçiminde de sizlere destek veriyoruz. Eğitim almak istediğiniz okullar hakkında sizinle detaylı bilgi paylaşımında bulunuyoruz. Bizler bu güne dek pek çok öğrencimizi ekonomik fiyat listeleri ile İrlanda’ya dil eğitimine gönderdik. Siz de onlardan biri olabilirsiniz.

İrlanda’da dil eğitimi almak isteyen pek çok öğrenci genellikle başkent Dublin‘i tercih ediyor. Şehrin gelişmiş olması ve birçok imkana sahip olması tercihleri etkiliyor. Tüm bunların yanı sıra ülkenin en kaliteli dil okulları da başkentte bulunuyor. Şehirdeki çalışma imkanları da talep edilirliği artıran özellikler arasında sayılır.

Galway ve Cork gibi şehirler de alternatif olarak düşünülebilir. Bu bölgelerde de eğitimi kaliteli okullar bulabilirsiniz. Dilerseniz ülkede dil eğitimi veren okullar hakkında deneyimli ekibimizden destek alabilirsiniz. Dil okullarında genel İngilizce eğitimi alabilirsiniz. Fakat bu yeterli gelmezse iş İngilizcesi eğitimi veren okullarda da eğitim alabilirsiniz. İhtiyacınıza cevap verecek pek çok seçenek bulabilirsiniz.

Yurtdışı eğitimi almış uzman ve tecrübeli danışmanlarımızla sizlere profesyonel hizmet sağlamaktayız. Özellikle eğitim süresince ücretsiz danışmanlık hizmetimizden devamlı destek alabilirsiniz. Aklınıza takılan tüm sorularınız için uzman ekibimiz sizlere her daim destek sağlamaktadır.

Şimdiye kadar pek çok öğrencimiz İrlanda’da en uygun maliyetlerle eğitim almış, kariyerine olumlu şekilde yön vererek rakiplerinin bir adım önüne geçmiştir. Yabancı dil okumak için yurtdışına gönderdiğimiz tüm öğrencilerimizin her daim yanında oluyor, ücretsiz danışmanlık hizmetimizle en iyi eğitim sürecine devam ediyoruz. İrlanda dil okulları hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın. Okyanus Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Hemen Başvur!

×

Merhaba!

Destek talep etmek için eğitim danışmanlarımızdan birine tıklayın lütfen.

× Eğitim Danışmanı