Enter your keyword

Avustralya Yolculuğu

Avustralya Dil Okulları

Avustralya dil okulları

Avustralya dil okulları

İngilizce öğrenmek  için ideal bir yer olan Avustralya dil okulları; stresten uzak yaşam şekli, muhteşem iklimi ve eşsiz doğası ile ilk sırada yer alıyor. Kariyer odaklı kurslarla öğrenciler, hayata bir adım önde başlarken, dost canlısı bir şehirde adeta tatil tadında bir eğitim süreci yaşıyor. Hayalleri gerçeğe dönüştüren Avustralya dil okulları, dünyada kabul görmüş akademik eğitim yapısı ile uluslararası kariyer fırsatları sunuyor.

Avustralya Hakkında Genel Bilgiler

Hem kıta hem de ada ülkesi olan Avustralya, dünyanın en büyük mercan kayalıklarına sahip bir Güney Yarım Küre ülkesidir. Dil eğitim maliyeti Amerika ve İngiltere’ye göre çok daha uygun olup İngilizceyi yerinde öğrenmek isteyenlerin tercihidir. Üniversiteleri dünyanın en iyi okulları arasında yer alır. Plaj sayısı 10 binden fazla olan ülke adeta bir tatil cennetidir. Başkenti Canberra ve en büyük şehri Sidney’dir.

Nüfusu

2017 verilerine göre 24.6 milyonluk bir nüfusa sahip olan Avustralya’da yerleşim yoğunluğu doğu kıyısındadır. Şehirleşme oranı oldukça yüksek bir ülke olup, ekonomi olarak dünyada 13. sıradadır. Kişi başı milli gelir olarak dünyada 9. sırada yer alan Avustralya; eğitim, sağlık, kişisel özgürlük, politik haklar ve yaşam standardı olarak dünyada ilkler arasındadır.

Coğrafi yapısı

8.617.930 km² karada ve 80.920 km² sularda kurulu olan Avustralya, toplamda 8.698.850 km²’lik bir yüzölçümüne sahiptir. 25.760 kilometrelik sahil şeridi olan ülkenin komşuları Yeni Zelanda, Endonezya, Papua Yeni Gine, Doğu Timor, Solomon Adaları, Yeni Kaledonya ve Vanuatu’dur. Hiçbir ülke ile kara sınırı olmayan Avustralya’nın iklimi ılıman olup üçte birlik kısmı tropik bölgedir. Eğitim kalitesi, denizi, eşsiz doğası ve güneşi ile dil öğrenmek isteyenler için mükemmel bir yerdir.

Dünyanın en güzel sahillerine sahip olan Avustralya, turkuaz rengi tertemiz denizi ve kumu ile yeryüzündeki cennet olarak tabir edilen plajlara sahiptir. Whitehaven Beach, Bondi Plajı, Coogee Plajı ve Manly Plajı sadece bunlardan birkaçıdır.

Nüfusun %90’i İngilizce konuşurken, İtalyanca,Yunanca, Arapça, Vietnamca dilleri de konuşulmaktadır. Resmi dili İngilizce olan Avustralya para birimi Avustralya dolarıdır.

Nüfusunun %90’i İngilizce konuşan ve eğitim kalitesi dünya standartlarında olan Avustralya’da dil eğitimi almak bir ayrıcalıktır. Büyük şehrin imkanlarından faydalanırken plaja olan yakınlığı ile adeta tatil yaparken dil öğrenilen en iyi üniversiteler Avustralya’dadır. Zamanı en iyi şekilde değerlendiren öğrenciler, piknik ve plaj sporundan müze ve sanat galerilerine, eğitsel gezilerden eğlence ve gece hayatına kadar birçok yönden avantajlıdır.

Yurt dışında dil eğitimi veya üniversite eğitimini almak isteyenler Avustralya’yı tercih ediyor. En prestijli üniversitelerin ve donanımlı akademisyenlerin bulunduğu ülkede öğrenciler eğitim süresince birçok imkandan faydalanıyor.

 

Avustralya dil okulları

 

NEDEN Avustralya’da eğitim?

 • Dünyanın en seçkin üniversitelerine sahip olması
 • Avustralya dil okulları, dil eğitiminde üst düzey kaliteye sahip
 • Avustrallya dil okulu fiyatları diğer ülkelere göre çok daha ekonomik
 • Melbourne ve Sidney gibi dünyanın en yaşanabilir şehirlerine sahip olması
 • Uluslararası öğrencilerin haftada 20 saat çalışma izni olması
 • Öğrencilerin tatillerde full time çalışma izninin olması
 • Mezun olan öğrencileri 2 yıl süresince full time çalışma izni alabilmesi
 • Avustralya dil okulları devlet garantisi altında
 • Eğlenceli gece hayatı
 • Kaliteli yaşam standardı
 • Eşsiz doğal güzellikleri
 • Sıcakkanlı ve samimi insanları
 • Eğitim sonrası iş imkanlarının fazla oluşu

Avustralya dil okullarında eğitim almak için çok fazla sebep vardır. Her ne kadar ülkemize biraz uzak olsa da, birçok ülkeye göre sahip olduğu avantajları ve sunduğu imkanları ile Avustralya bir numaralı dil eğitim merkezidir.

Avustralya’da dil eğitimi almaya karar verenler, öncelikle Avustralya öğrenci vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Bunun için Avustralya vize danışmanlık hizmetleri sunan firmalara başvuru yapmak, süreci takip açısından büyük kolaylık sağlıyor. Avustralya vizesi için Okyanus Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’dan hizmet alabilir, profesyonel bir uluslararası standartlara uygun vize süreci takibi için okyanusedu ile iletişime geçebilirsiniz.

Avusturalya öğrenci vizesi için gerekli belgeler;

 • Elçiliğin talep ettiği süre ve geçerlilik tarihine sahip pasaport (Eğitim başlangıç tarihi itibarı ile en az 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır)
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Okul kayıt belgesi (eCOE letter)
 • Elçiliğin istediği formatta öğrenci belgesi
 • Tam vukuatlı ve barkodlu nüfus kayıt örneği
 • Arşivli Sabıka kaydı
 • 18 yaş altı için her iki ebeveynden onaylı muvafakatname
 • İngilizce CV
 • Diplama ve Transcript
 • Varsa daha önce alınan İngilizce eğitimlerinin belgeleri
 • Sponsor veya aile fertlerine ait tapu, ruhsat veya kira geliri fotokopileri.
 • Banka onaylı hesap hareket dökümü.
 • Sponsor veya ebeveynlerin banka hesap bakiyeleri ve hesap detayları.

Başvurular danışmanlık firması tarafından yapılmakta olup, istenen evrakların danışmanlık firmasına iletilmesi gerekir. Avustralya vize ve pasaport işlemleri danışmanlık firmaları tarafından takip edilmektedir.

Yurtdışı eğitiminin en önemli basamaklarından biri de konaklamadır. Avustralya, dil eğitimi almayı planlayanlar için ideal konaklama yerleri ile öğrencilerin en önemli ihtiyaçlarından birine en etkili şekilde cevap veriyor. Hem konforlu ve güvenli hem de ekonomik konaklama seçenekleri ile bütçe doğrultusunda alternatifler sunuyor.

Yurt ve Öğrenci Apartı

Yurt ve öğrenci apartları Avustralya’da en çok tercih edilen konaklama şeklidir. Öğrenciler okula yakınlığı sebebiyle yurt ve öğrenci apartlarını tercih etmektedir. İsteğe göre tek kişilik veya birkaç kişilik oda seçeneklerinden faydalanabilirler. Dışarıdan yiyeceklerini alan öğrenciler damak zevkine göre mutfakta yemeğini yapabilmekte, kampüsün öğrencilere sunduğu tüm sosyal ve kültürel aktivitelerden faydalanabilmektedir.

Kiralık Ev

Kiralık evler ise öğrencilerin şehre alıştıktan sonra tercih ettikleri konaklama tipidir. Arkadaşı ile ev tutan öğrencilerin sayısı da oldukça fazladır. Kiralık ev ve kiralık oda seçenekleri öğrencilerin bütçelerine göre değişen fiyatlarla sunulan bir konaklama hizmetidir.

Hotel Tipi Konaklama

Okula yakın mesafede ve tek kişilik bir konaklama için hotel tipi konaklama tercih ediliyor. Hotellerde mutfak araçları ve çamaşır makinesi gibi eşyalar ortak kullanılıyor. Yurtlara göre daha az oda ve öğrencinin bulunduğu bir konaklama alternatifi olarak tercih ediliyor.

Aile Yanı Konaklama

İngilizce öğrenirken bir taraftan da pratik yapmak isteyenlerin tercihi olan aile yanı konaklama, Avustralya’ya daha hızlı ve sağlıklı bir uyum için tercih ediliyor. Okula yakınlığı, temiz yaşam alanları ve konforu ile aile yanı konaklama yarım pansiyon bir konaklama şekli olarak ekonomik fiyatları ile seçenekler arasında yer alıyor.

Avustralya, bir taraftan dil eğitimi alırken diğer taraftan part-time çalışarak İngilizce öğrenilen tek ülkedir. Eğitim süresine ve eğitim türüne bakılmaksızın çalışma izni veren tek ülke olarak bir taraftan yabancı dil eğitimi alınmakta, diğer taraftan çalışarak para kazanılırken bol-bol İngilizce pratik yapılmaktadır. Diğer ülkelere göre birçok avantaja sahip olan Avustralya’da öğrenciler daha çok coffe shop, cafe ve restoranlarda çalışır. Kahve konusunda hassas olan Avusturya halkı, kahvesini iyi yapacak bir barista için oldukça iyi ücretler öder.

Avustralya’da iş bulma imkanı oldukça fazladır. Saat ücreti ile çalışan öğrenciler cafe ve restoran yanında bahçe ve ev işleri ile de iyi paralar kazanmaktadır. Güleryüzlü ve samimi halkı sayesinde bir taraftan çalışıp diğer taraftan İngilizce pratik yapabilmektedir. Avustralya çalışma imkanı bakımından çok fazla tercih edilmektedir.

Uluslararası öğrenciler için yaşam maliyetleri bakımından Avustralya dil okulu tavsiye edilen bir yabancı dil eğitimidir. Muhteşem plajları, ılıman iklimi ve capcanlı metropolleri ile Avustralya öğrenciler için oldukça popülerdir. Maaşların oldukça yüksek olduğu ülkede yerli ve yabancılar için yaşam maliyeti de farklıdır.

Konaklama Giderleri

Sydney ve Melbourne üniversitelerinde konaklama fiyatları diğer seçeneklere göre biraz daha yüksektir. Mobilyalar, faturalar ve haftalık temizlik ücretleri fiyata dahildir. Girişte depozito ve kayıt ücreti alınır, kayıt ücreti iade edilmez.

Kampüs dışı konaklama fiyatları ise hotel, kiralık ev ve aile yanı konaklama olup fiyatlar konaklama şekline göre değişir.

Haftada 20 saat çalışma izni olan öğrenciler Avustralya’da yaşam maliyetleri olarak ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilmekte, kazanca göre giderlerin çok daha ucuz olduğu ülkede rahat ve konforlu bir eğitim süreci geçirmektedir.

Ulaşım

Avustralya’da en çok kullanılan ulaşım şekli toplu taşıma araçlarıdır. Şehirlerin düzensiz bir şekilde dağıldığı ülkede toplu taşıma araçları yoğun kullanılıyor. Öğrenciler için toplu taşıma araçlarında indirim uygulanıyor. Avustralya dil okullarından alınan öğrenci kartı ile tüm öğrenciler bu indirimden faydalanıyor. Kontör sistemi ile çalışan bireysel kartlara seyahat edilen bölgeye göre dönemsel olarak kontör yükleniyor.

Gıda Maliyetleri

Öğrenciler için oldukça fazla cafe, restoran ve alışveriş merkezinin bulunduğu ülkede yeme içme maliyetleri tercih edilen yere göre değişiyor. Eğlence hayatı için harcanan rakamlar da yine mekana göre değişiklik gösteriyor. Birçok bar ve restoranda öğrenci günleri ve öğrenci indirimleri uygulandığından, oldukça ekonomik fiyatlarla öğrenciler gıda ihtiyacını karşılıyor.

Eğitim Maliyeti

Avustralya, özellikle Türk öğrencilere uyguladığı eğitim indirimleri ile ilk tercihler arasındadır. Avustralya dil okulları eğitim ücretleri haftalık 190 A$ ile 400 A$ arasında değişir.

Bir öğrenci için Avustralya’da yaşam maliyeti ortalama aylık 1.250 A$ ile 1.500 A$ arasıdır. Özellikle çalışan bir öğrenci için fiyatlar son derece makul olup bir taraftan Avustralya dil okullarında eğitim alırken diğer taraftan tatilin ve eğlencenin tadını çıkarmak düşünüldüğünden çok daha az masraflıdır.

Okyanus Yurdışı Eğitim Danışmanlığı olarak öğrencilere ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Şubelerimiz, İstanbul (Head Office), Avustralya ve İngiltere’de olup yurt dışında eğitim almış tecrübeli danışmanlarımızla profesyonel bir hizmet sunuyoruz. Eğitim süresi boyunca kesintisiz ve ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilir, aklınıza takılan tüm sorularda yardımcı olacak ekibimize danışabilirsiniz.

Şimdiye dek birçok öğrencimiz Avustralya’da en uygun maliyetlerle dil eğitimi almış ve kariyerine yön veren kaliteli bir dil eğitimi ile rakiplerinden öne geçmiştir.Yurtdışına dil okullarına gönderdiğimiz öğrencilerin daima yanında olan bir firma olarak ücretiz danışmanlık hizmetlerimize eğitim süresince devam ediyoruz.

Suç oranı düşük, yaşam standartları yüksek, eşsiz doğası ve denizi denildiğinde ilk akla gelen Avustralya’da kaliteli ve ekonomik bir dil eğitimi almak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Okyanus Edu ile Avustralya’ya dil eğitimi almaya gidebilir, hem çalışıp hem dil öğrenmenin yanında farklı kültürleri tanıyarak hayata bir adım önde başlayabilirsiniz. Dünya çapında kariyer fırsatı yakalamak ve İngilizceyi yerinde öğrenerek kariyerinize yön vermek istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

Hemen Başvur!

×

Merhaba!

Destek talep etmek için eğitim danışmanlarımızdan birine tıklayın lütfen.

× Eğitim Danışmanı