Enter your keyword

post

Avustralya Turist Vizesi İçin Gereken Evraklar

Avustralya Turist Vizesi İçin Gereken Evraklar

Avustralya’ya turistik amaçlı ziyarette bulunacak Türk vatandaşlarının Avustralya Ziyaretçi vizesine (subclass 600) başvuruda bulunması gerekmektedir. Avustralya turist vizesi başvurularında, başvuru sahiplerinin iş statülerine ve kişisel durumlarına göre hazırlamaları gereken evrak türleri farklılık göstermektedir.

2024 yılı itibarıyla Avustralya turist vizesi için gereken evraklar, Avustralya Konsolosluğu tarafından belirlenmiştir. Vize başvuru sürecinde profesyonel destek alarak evraklarınızı eksiksiz hazırlayabilir ve işlemlerinizi hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Evrak eksikliği veya yanlış bilgi içeren belgeler, vize başvurunuzun reddedilmesine neden olabilir. Bu nedenle, tüm belgelerin doğru ve eksiksiz olduğundan emin olmalısınız.

Avustralya Turist Vizesi Başvuru Evrakları

Avustralya turist vizesi için gerekli evraklar, başvuru sahibinin özel durumuna, mesleki profiline ve kişisel şartlarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Aşağıda verilen liste, genel olarak istenen evrakların bir özetidir. Daha kapsamlı ve kişisel duruma uygun belge listesi için, profesyonel yardım almak üzere danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Bu şekilde, başvurunuz için en doğru ve güncel bilgilere ulaşarak süreci kolaylaştırabilirsiniz.

Avustralya turistik vize başvuru evrakları şunlardır:

 • Pasaport: En az 6 ay geçerliliği olan ve boş sayfaları bulunan güncel bir pasaport.
 • Vize Başvuru Formu: Vize başvurusu için resmi olarak doldurulmuş ve imzalanmış başvuru formu.
 • Biometrik Fotoğraf: Konsolosluk tarafından belirlenen ölçülerde ve güncel biometrik fotoğraf.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Başvuru sahibinin tüm nüfus bilgilerini içeren resmi belge.
 • Muavafakatname: 18 yaş altı çocuklar için her iki ebeveyn tarafından onaylanmış noter tasdikli muvafakatname.
 • Finansal Durum Belgeleri: Banka hesap özetleri, kredi kartı ekstreleri, varsa mülk veya araç gibi değerli varlıklara dair tapu ve ruhsat gibi belgeler.
 • Gelir Belgeleri: Son 3 ayın maaş bordroları, işveren tarafından verilen maaş ve gelir durumunu gösterir resmi yazı, aktif banka hesap özetleri.
 • İş Yeri Evrakları (İş Sahipleri İçin): Vergi levhası, imza sirküleri, faaliyet belgesi, ticaret odası kaydı gibi işletmeye dair resmi belgeler.
 • İş Yeri İzin Yazısı: Çalışanlar için işveren tarafından verilen izin yazısı.
 • Sponsor veya Ebeveyn Belgeleri: Sponsor veya ebeveynlere ait banka hesap bakiyeleri ve detaylı hesap hareketleri.
 • Mesleki Belgeler: Mesleğe özgü belgeler, lisanslar veya sertifikalar.
 • Öğrenci Belgeleri: Güncel tarihli öğrenci belgesi.
 • Niyet Mektubu: Seyahat amacını ve planlarını detaylıca anlatan kişisel mektup.
 • Seyahat Planı: Ziyaret edilecek yerleri, konaklama bilgileri ve seyahat tarihlerini içeren detaylı bir plan.

Avustralya turist Vizesi Başvurusu İçin Randevu Alınması

Avustralya turist vizesi başvurusu yapmak isteyenler için 2024 yılı randevu işlemleri, Avustralya konsolosluğunun belirlediği yetkili vize merkezlerinden alınmalıdır. Randevu günü, pasaport, kimlik ve gerekli evraklar ile birlikte randevu saatinden en az yarım saat önce randevu aldığınız yerde hazır olmanız önemlidir.

Avustralya biyometrik işlemleri, İstanbul, Ankara ve Gaziantep’te yapılmaktadır. İkametgahınıza uygun olan merkez için randevunuzu alabilirsiniz. Avustralya vize başvurusu sürecinde dikkat edilmesi gerekenler ve gerekli evraklar hakkında bilgi sahibi olmak için resmi konsolosluk sitelerinden bilgi alabilirsiniz.

Avustralya Ziyaretçi Vizesi Süreleri

Avustralya ziyaretçi vizesi – Avustralya subclass 600 vizesi ya da turist vizesi, kısa süreli iş seyahatleri için verilen vizelerdir. İş görüşmeleri, toplantılar, resmi heyet seyahatleri gibi ziyaretler için alınır. Aynı zamanda aile ziyareti vizesi olarak da talep edilebiliyor.

Avustralya subclass 600 yani turistik vizesi, kısa süreli vizelerdir ve 3 ay, 6 ay ya da 12 aya kadar verilebiliyor. Çalışma amacı olmayan, sadece turistik gezilerde bulunacak olan kişilere verilir. Ziyaretçi vizesi süresi içerisinde seyahatlerinizi yapabilirsiniz.

Avustralya Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Avustralya vize istiyor mu? Başvurular ne kadar zaman içerisinde sonuçlanır? Gibi sorular için Avustralya Konsolosluğu ya da yetkili acente firmalarının resmi siteleri ziyaret edilebilir. Avustralya, Türkiye’den gelecek olan kişilerden vize istiyor.

Turistik vize başvuruları için beyan edilen süre ortalama 6 haftadır. Yapılacak seyahat tarihlerine göre vize başvuruları yapılmalıdır. Vize başvurularında parmak izi verildikten sonraki 5 iş günü içerisinde sonuçlanabiliyor.

Bazı nedenlerden dolayı bu süre 1,5 – 2 ay bulabildiği için vize başvuru süresinin seyahatten önce yapılmadı gerekiyor. Vize başvuru evraklarınızı, yetkili merkezlere teslim ettikten sonra Konsolosluk tarafından onaylanan vizenizi yine evrak teslimi yaptığınız merkezden alıyorsunuz.

Avustralya Vize Başvuru Merkezleri Nerededir?

Avustralya vize işlemleri için belirlenen başvuru merkezleri, İstanbul, Ankara ve Gaziantep illerinde bulunuyor. İkamet ettiğiniz ile göre yetkilendirilmiş ildeki vize başvuru merkezine başvurunuzu yapabiliyorsunuz.

Avustralya vize işlemleri için bölge ve ikamet ayrımı yapmadan kişilerin kendilerine yen yakın vize başvuru merkezleri üzerinden işlemlerini yapmalarını sağlıyor. Vize başvuru merkezlerine teslim edilen tüm evraklar, Avustralya Büyükelçiliği vize bölümü tarafından inceleniyor ve değerlendiriliyor.

Evraklar eksiksiz ve kişinin seyahati için herhangi bir engel yoksa vize işlemleri onaylanıyor. Online randevu alırken, hangi bölgedeki vize merkezinde işlem yapacağınızı seçiyorsunuz.

Avustralya TURİST Vizesi Nasıl Alınır?

Avustralya seyahatleri için ziyaret amacına bağlı olarak farklı vize başvuruları yapılabiliyor.

Peki, Avustralya turist vizesi nasıl alınır?

 • Avustralya Konsolosluğuna gitmeden online olarak randevu alınır,
 • Vize başvuru evrakları tamamlanır,
 • Vize başvuru merkezine randevu günü evraklar teslim edilir,
 • Vize ücreti ödenir,
 • Parmak izi verilir,

Bu işlemler, başvurunun tamamlanmasını sağlar ve vize onayının yapılmasını beklemenizi sağlar. Yoğunluk ya da evrak durumuna göre başvurular ortalama 2-6 hafta içerisinde sonuçlanır. Başvuru işlemleri vize merkezleri üzerinden yapılıyor. Başvuru şartlarını ve istenen evrak türlerini inceledikten sonra tüm işlemlerin eksiksiz yapılması gerekiyor.

Avustralya Turist Vizesi Almak Kolay Mı?

Avustralya, Türkiye vatandaşları için vize işlemlerinde zorluk çıkaran ve detaylı inceleme yapan ülkelerden birisidir. Avustralya turist vizesi kolay mı? Vize işlemlerinin kolay olabilmesi için istenilen tüm belgelerin güncel ve eksiksiz olması gerekiyor.

Avrupa ülkeleri için turistik vize taleplerinde işlemler vize merkezi üzerinden tamamlanırken, Avustralya vizesi için kişiler bazen konsolosluğa çağrılabiliyor. Vize işlemlerinin daha kolay yapılabilmesi için online başvuru sistemi kullanılıyor.

Online başvuru yaparken, hazırlamanız gereken evraklar ve dikkat etmeniz gereken işlem türleri gösteriliyor. Vize başvuruları için sunulan danışmanlık hizmetlerinden faydalananlar, herhangi bir zorlukla karşılaşmadan vizelerini alabiliyorlar.

Avustralya Turistik Vizesi En Fazla Ne Kadar SÜRELİK Oluyor?

Avustralya turist vizesi almak isteyenler, iş ya da farklı amaçlarla seyahat edecek olsalar da ziyaretçi vizesi almak zorundadır. Peki, Avustralya turist vizesi en fazla ne kadar süreli oluyor? Yapılan başvurularda belirtilen seyahat amaçlarına göre değişmekle birlikte, turistik vizeler en fazla 1 yıllık olarak verilmektedir.

Avustralya Ziyaretçi vize süreleri 3 ay, 6 ay ve 12 ay olarak belirlenmiştir. Başvuru sırasında verilen evraklar arasında yer alan pasaportun geçerlilik tarihine göre vize süresi de belirlenebilir. Vize bitim tarihinden sonra pasaportun en az 6 ay geçerlilik süresine sahip olması gerekmektedir. Uzun süreli turistik vize başvurularında pasaport süresine dikkat edilmesi ve mümkünse yeni pasaport alınması önemlidir.

Avustralya Vize Ücretleri

Avustralya Büyükelçiliği, her yıl vize ücretlerini güncelliyor ve resmi sitesinde yayınlayarak, bu ücretler üzerinden işlemlerin yapılmasını sağlıyor. 2024 Avustralya turist vizesi başvuru ücreti 1 Temmuz itibari ile190 AUD olarak belirlenmiştir.

Avustralya Vize ücret tablosunda yer alan ücret bilgileri şöyledir:

 • Turistik vize harç ücreti 190 AUD,
 • Ticari vize 190 AUD,
 • Aile ziyareti vizesi 190 AUD,
 • Kısa süreli öğrenci vizesi 190 AUD,
 • Uzun süreli öğrenci vizesi 710 AUD,

2024 yılı için turistik vize işlemleri konusunda danışmanlık almak istiyorsanız, danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Vize başvuru sürecinizin sorunsuz ve hızlı bir şekilde tamamlanabilmesi için profesyonel destek sağlamaktan mutluluk duyarız. Danışmanlık ücreti ve diğer detaylar hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Uzman ekibimiz, Avustralya turistik vizesi başvurularınızda size rehberlik edecek ve tüm süreci en iyi şekilde yönetmenize yardımcı olacaktır. 2024 yılı için güncellenmiş vize ücret tarifeleri ve danışmanlık hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçin.

Avustralya Turist VizeSİ Alabilmek İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Avustralya turist vizesi alabilmek için bankada ne kadar para olması gerektiği, talep edilen vize türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Avustralya vizesi başvurusunda, hem başvuru evrakları hem de bankada bulunması gereken para miktarı önemli rol oynamaktadır. Hesapta göstermeniz gereken para, seyahat masraflarınızı karşılayabilecek düzeyde olmalıdır. Bu yüzden, seyahat planınıza ve amacınıza göre gerekli miktar değişiklik gösterebilir.

Avustralya turistik vizesi başvurusu yapacak olanların, banka hesaplarının son 3 aylık hesap özetini sunmaları gerekmektedir. Kişinin şahsi banka hesabı aktif olmalı ve hesabında en az 90,000 TL para bulunmalıdır. Hesapta yüksek miktarda para olması, sizin finansal yönden güçlü olduğunuzu gösterir ve bu vize başvurusunda önemli bir etken olur. Ayrıca, hesapta paranın vize başvurusundan hemen önce yatırılması tavsiye edilmez, sadece vize başvurusu için yatırılan para vizenizi olumsuz etkiler.

Hesap özeti belgesi, bankadan ıslak imzalı ve kaşeli olarak alınmalı, aynı zamanda bankanın imza sirküleri de hesap özeti belgesi ile birlikte sunulmalıdır. Talep edilen vize türüne göre bankada olması gereken en az miktar, istenilen evraklar bölümünde belirtilmektedir ve başvuru sahipleri hesaplarını buna göre düzenlemelidir.

Avustralya Vizesi İçin Ne Zaman Başvuru Yapılmalı?

Avustralya vizesi almak isteyenler için başvuruların sonuçlanma süresi değişiklik gösterebilmektedir. Seyahat tarihlerine göre en az 3 ay önce vize başvurularında bulunmanız önemlidir. Avustralya vize başvuruları normal şartlarda 15 iş günü içerisinde onaylanmaktadır. Ancak, ilk kez başvuru yapanların işlemleri daha uzun sürebilir ve bu süre 15 iş gününü aşabilir.

Evrak eksikliği veya tatil dönemleri gibi durumlarda vize onay süresi 1,5 – 2 aya kadar uzayabilmektedir. Vize başvurularında parmak izi alındıktan sonra başvurular genellikle 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak, kısa sürede sonuç almak için tüm evrakların eksiksiz olması gerekmektedir. Avustralya vizesi başvuru süresi hakkında detaylı bilgi almak ve başvurunuzu zamanında yapmak için vize merkezimi ziyaret edebilirsiniz.

Avustralya Turist Vizesi Ret Sebepleri

Avustralya turistik vizesi için başvuru yapanların bazıları ret alabiliyor. Avustralya vize reddi nedenlerinin neler olduğu açıklanıyor ve başvurucuların bu hususlara dikkat etmesi isteniyor.

Vize reddine neden olan sebeplerden bazıları şunlardır:

 • Başvuru formunun eksik ve yanlış doldurulması,
 • Pasaport süresinin dolması ya da geçerlilik süresinin az olması,
 • Başvuru evraklarının vize türüne uygun olmaması,
 • Finansal durum bilgilerinin yetersizliği,
 • Güvenlik sorunları,

Avustralya turistik vize reddi, vize başvurusunun olumsuz olarak sonuçlanmasıdır. Vize reddine itiraz etmek isteyenler, dilekçe ile başvuru yapabiliyor. İtiraz edenlerin başvuruları, Avustralya Konsolosluğu tarafından inceleniyor ve sorunlar giderilmişse vize onayı verilebiliyor.

Turistik vizelerde, maddi durum yetersizliği ve seyahat sigortasının olmaması gibi nedenler doğrudan red nedeni olarak kabul ediliyor. İtiraz edenler, taleplerini destekleyici ve doğrulayıcı belgeleri eklemek zorundadır.

Avustralya Turist Vizesi ile GİDİP Kalmak Mümkün mü?

Avustralya turist vizesi ile gidip kalmak isteyen kişilerin, vize şartlarını ve süresini dikkatlice takip etmeleri gerekmektedir. Avustralya vizeniz bitmeden önce ülkeyi terk etmeniz zorunludur. Ancak bazı durumlarda, Avustralya turist vizesi uzatılabilmektedir.

Vizenizi Avustralya’dayken uzatmak için, mevcut vizenizin buna uygun olması gerekir. Eğer vizenizde uzatılamaz “8503: No Further Stay” ibaresi bulunuyorsa, bu durumda vizenizi uzatmanız veya başka bir vize türüne başvurmanız mümkün değildir. Bu durumda, yeni bir vize başvurusu yapmak için ülkeyi terk etmeniz ve yeniden başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Eğer bu ibare yoksa, belirli koşullar altında vizenizi uzatabilir ve başka bir vize türüne başvuruda bulunabilirsiniz. Örneğin, eğitim almak amacıyla öğrenci vizesine veya iş fırsatları için çalışma vizesine geçiş yapabilirsiniz. Avustralya turist vizesi ile daha uzun süre kalma planlarınız varsa, vize şartlarını ve uzatma imkanlarını önceden araştırarak, gerekli düzenlemeleri yapmanız önemlidir.

AVUSTRALYA Vize Davetiye MektupU

Avustralya vize işlemlerini kolaylaştıran ve gerekli olan evraklardan birisi, davetiye mektubudur. Turist ya da farklı amaçlar için Avustralya’ya gidecek olanlar, davet eden kişi tarafından gönderilen evrakları, başvuru evrakları ile birlikte sunmalıdır. Davet eden kişinin, adres ve iletişim bilgilerini gösterir imzalı belge mail çıktısı olarak kullanılabiliyor.

Avustralya vatandaşı olan kişinin pasaport bilgisine ihtiyaç vardır. Vize başvurusunda bulunan kişinin seyahat masrafları davet eden tarafından karşılanacaksa, son 3 aya ait gelir durum belgesi başvuru evraklarına eklenir.

Avustralya Vize Mülakatları

Avustralya Büyükelçiliğinin vize departmanı, yapılan vize başvurularını değerlendirirken, başvuru evraklarının tümünü inceliyor. Turistik vize başvurusunda bulunanlar için mülakat uygulanmıyor.

Bazı durumlarda, başvurucu kişi telefonla aranarak bazı sorular sorulabiliyor ve detaylı bilgiler alınabiliyor. Vize başvurusunun kısa sürede sonuçlanmasını isteyenler, mülakat yapılabileceğini düşünerek, telefonunu ve e-posta adreslerini kontrol etmeli, gelen çağrılara cevap vermelidir.

Turistik vize haricindeki, eğitim, çalışma gibi vizeler için Avustralya Konsolosluğu tarafından telefon ile mülakatlar yapılabiliyor. Yapılan mülakatlarda başarılı olamayanların vize başvuruları ret edilebiliyor. Vize evraklarının tümünün belirlenen kurala göre hazırlanmış olması, vize işlemlerini her zaman kolaylaştırır.

Avustralya turist Vizesi Danışmanlık

Avustralya turist vizesi başvurusu sürecinde profesyonel yardım almanız, başvurunuzun başarısı için büyük önem taşır. Avustralya vizesi için gereken evrakları doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlamak, vize sürecini hızlandırır ve olası hataları en aza indirir. Okyanus Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, avustralya vizesi konusunda uzman ekibimizle sizlere en kaliteli ve güvenilir hizmeti sunmaktayız.

Avustralya merkezli firmamız, yılların verdiği deneyim ve bilgi birikimiyle sizlere en doğru rehberliği sağlar. Uzman danışanlarımız, vize başvurunuzun her aşamasında yanınızda olarak, sorunsuz bir süreç geçirmenize yardımcı olur. Avustralya vizesi başvurularında karşılaşabileceğiniz her türlü sorunu çözmek için buradayız.

Okyanus Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, Avustralya vizesi başvurularınızda yanınızda olmak ve vize işlemlerinizi kolaylaştırmak için buradayız. Profesyonel hizmet anlayışımızla, vize başvurularınızın hızlı ve sorunsuz bir şekilde sonuçlanmasını sağlıyoruz. Avustralya’ya yapacağınız seyahatinizi sorunsuz bir şekilde planlamak için bize danışın ve uzmanlarımızdan profesyonel destek alınız.

Hemen Başvur!

×

Merhaba!

Destek talep etmek için eğitim danışmanlarımızdan birine tıklayın lütfen.

× Vize & Eğitim Danışmanı