Enter your keyword

post

Avustralya Yaşam Rehberi

Avustralya Yaşam Rehberi

Öğrenciler için Avustralya yaşam rehberi başlıklı bu yazımızda, bir öğrencinin bu ülkede eğitimini devam ettirirken nasıl bir yaşam standardına sahip olabileceği ve ne gibi maliyetlerle karşılaşabileceği gibi farklı birçok konuya yer verdik.

Avustralya’da üniversite eğitimi görmek isteyen öğrencilerimiz için, oldukça kapsamlı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Öğrenciler İçin Avustralya Yaşam Rehberi

Öğrenciler İçin Konaklama İmkânları

Avustralya’da eğitim için ilk öncelik verilecek konulardan biri, kalacak yerin belirlenmesi ve buna göre bir maliyet planının oluşturulmasıdır. Bu yüzden aile ile birlikte iyi bir planlama yapılarak, sonraki süreçte maddi olarak konaklama sıkıntısı yaşamamak gerekir.

Ülkede eğitim gören öğrencilerin önemli bir kısmı eğitimi boyunca kampüste yaşamını sürdürüyor olsa da, kimi öğrenciler ise tercihen kiralık daire ve pansiyonlara yönelmektedir. Aile yanı konaklama ise, alternatif bir diğer seçenektir.

Kampüste bulunan konutlarda konaklayabilmek için, eğitim için ülkeye gelmeden önce ilgili üniversiteye kampüs konaklarında kalabilmek için başvuru yapılması gerekmektedir. Okyanus Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, öğrencilerimizin bu tip işlerle zaman kaybetmemesi ve en güvenilir bir şekilde konaklama imkânlarına sahip olması için, konaklama alanları için gerekli tüm işlemleri biz yapmaktayız. Tercihinize göre bu hizmetimizden yararlanabileceğiniz gibi, kendinizde farklı alternatif seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Öğrenciyken Avustralya’da Çalışmak Mümkün mü?

Bir yandan üniversite eğitimi alırken diğer yandan çalışarak maddi kaynak elde etmek isteyen öğrenciler, vizeleri sayesinde 2 haftada toplam 40 saat çalışabilmektedir. Eğitim devam ederken sınırlı olan bu sürenin dışında, tatil zamanlarında ise saat sınırı olmadan çalışma imkânları bulunmaktadır.

Çalışmak için farklı birçok alternatife sahip olabileceğiniz ülke de tarım alanlarında, turizm sektöründe, garsonluk gibi farklı hizmet sektörlerinde rahatlıkla iş bulup çalışmanız mümkündür.

Avustralya’ya gitmeden önce iş imkanları hakkında bilgi sahibi olmak için bu siteyi inceleyebilirsiniz: Gumtree.com.au

Avustralya’da Kültürel Zenginlikler

Avustralya, çok kültürlü ülkelerin başında gelmektedir. Buna rağmen doğal olarak ülkeye ilk geldiğinizde, hemen uyum sağlamanız pek mümkün olmayabilir. Farklı ülkelerden yüzbinlerce insanın ülkede bulunması kültür çeşitliliğine katkıda bulunurken, dil konusunda biraz sıkıntı yaşanması mümkündür. Ancak İngilizce dil eğitimi ile bu sorunu da tamamen ortadan kaldırabilir, insanlarla daha rahat iletişim kurabilirsiniz. Üstelik İngilizce dil eğitimi gören kişilerin insanlarla iletişim kurmak zorunda olması da, İngilizce eğitimine katkı sağlamaktadır.

Ülkede İngiltere, Çin, Hindistan ve Yeni Zelanda milletlerinden insan sayısının, çok daha fazla olduğunu söylemek mümkündür. Sosyal aktivitelerin oldukça gelişmiş bir ülke olması da, boş vakitlerinizi eğlenerek değerlendirmek için ülkenin oldukça ideal olmasını sağlamaktadır. Ancak hemen belirtmek gerekirse, birçok şehir merkezinde yaşamın, biraz daha pahalı olacağı gibi doğal bir gerçeği de hatırlatmak isteriz.

Avustralya Öğrenci Yaşamı

Maquarie University

Üniversite Kampüs Yaşantısı

Dünyanın farklı bölgelerinden gelen öğrenciler, üniversite kampüslerine daha rahat adapte olmanızı sağlayacaktır. Doğal bir şekilde onlarında sizin gibi yabancı bir ülke de bulunması, aranızdaki iletişimin daha hızlı kurulmasına imkân verecektir.

Avustralya’da üniversite eğitimi alırken, okulunuzda bulunan öğrencilerin farklı birçok aktiviteyi birlikte düzenlediğini ve bu aktivitelerin üniversite genelini kapsadığını rahatlıkla görebilirsiniz. Bu sayede burada hiçbir şekilde sıkılmayacağınız gibi, dünyanın farklı bölgelerinden yeni arkadaşlar edinebilir ve karşılıklı olarak kültürlerinizi tanıyabilirsiniz.

Akşam saatlerince canlı müzik mekânlarında veya kafelerde gönül rahatlığıyla zaman geçirebilir, birlikte bisiklet, sörf, yüzme ve tekne turları gibi farklı etkinlikler düzenleyebilirsiniz.

Avustralya Üniversite Eğitimi Almak İçin Nasıl Bir Yerdir?

Yurtdışında eğitim almak için farklı ülke öğrencileri için olduğu kadar, Türk öğrenciler için de Avustralya ideal ülkeler arasında yer almaktadır. Bu nedenle zaten yıllık yaklaşık 600 bin öğrenci, 140 farklı ülkeden buraya üniversite eğitimi almak için gelmektedir.

Uluslararası geçerliliğe sahip üniversitelerde eğitiminizi tamamlayabilir, özellikle ülkemiz başta olmak üzere diplomanızla dünyanın farklı ülkelerinde prestijli iş sahibi olabilirsiniz.

İngiltere ve ABD gibi eğitim konusunda dünya çapında ilgi gören yerlere göre eğitim kalitesi oldukça yakın olmasının yanı sıra, bu ülkelere nazaran eğitim maliyetlerinin az olması ülkeyi dünyanın eğitim merkezlerinden biri yapmıştır. Orta halli bir üniversite de, 10 ile 25 bin dolar arasında lisans eğitimi alabilmek söz konusudur.

İyi bir eğitim almanız size sadece bir diploma kazandırmayıp, aynı zamanda hayatında kariyer edinebilecek dünya genelinde birçok arkadaşa sahip olma imkânını da sunmaktadır.

Avustralya Öğrenci Vizesi

Avustralya üniversite eğitimi için alacağınız öğrenci vizesi işlemlerini, Okyanus Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak tamamlayarak hızlı bir şekilde vize almanızı sağlamaktayız. Elbette ki Avustralya vizesi işlemlerinizi kendinizde yapabilir olsanız da, daha öncesinde sayısı binleri bulacak vize işlemlerini takip etmemizden dolayı, sürecin çok daha hızlı ilerlemesini sağlayacak tüm detaylara sahibiz.

Okyanus Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, sizlerin faydasına olabilecek tüm konularda ücretsiz danışmanlık hizmeti de sunarak, gençlerimizin eğitimlerine ufak bir katkı sunuyoruz. Bunun dışında yurtdışı okul kayıtları, konaklama ve vize işlemleri gibi konuyla ilgili ihtiyaç duyacağınız her alanda, süreç boyunca en büyük destekçilerinizden biri olmaktayız.

Öğrenciler için Avustralya yaşam rehberi başlıklı yazımızda, Avustralya’da üniversite eğitimi almayı planlayanlar için genel bilgiler sunmaya gayret ettik. Daha detaylı bilgiler ve aklınıza takılan tüm sorular için, bizimle iletişime geçerek tamamen ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

One Comment

  1. Cevapla

    […] pansiyon bir konaklama şeklidir ve uygun fiyatlıdır. İstediğiniz konaklama biçimini seçerek Avustralya’da öğrenci yaşamı hakkında bilgi sahibi […]

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Hemen Başvur!

×

Merhaba!

Destek talep etmek için eğitim danışmanlarımızdan birine tıklayın lütfen.

× Eğitim Danışmanı