Enter your keyword

post

Malta’da Öğrenci Yaşamı

Malta’da Öğrenci Yaşamı

Yurtdışında eğitim açısından Türk öğrenciler için olduğu kadar farklı birçok ülke öğrencileri için de ideal olan Malta, Türk öğrencilerin rağbet ettiği diğer birçok ülkeye göre daha ekonomik yerler arasında yer alıyor. Malta’da dil eğitimi almak isteyen farklı ülkelerden sayısı yüzbinleri bulunan öğrenciler, ülkenin hem doğal güzelliklerinden ve hem de eğitim olanaklarından yararlanmak istemektedir. Malta’da öğrenci yaşamı hakkında merak edebileceğiniz tüm detaylara, sizler için yer verdik.

Malta’da Öğrenci Yaşamı

Genel anlamda Malta’da öğrenci yaşamı standart koşulların sağlanması halinde ideal olsa da, yine de her şeyden önce yaşam giderlerinizi hesaba katarak Malta’da dil eğitimi planlamanız daha isabetli olacaktır. Türk öğrencilerin dil eğitimi alabilecekleri birçok ülkeye göre daha ekonomik olan Malta, düşük bütçelerle daha iyi bir eğitim için oldukça elverişlidir.

Malta'da öğrenci yaşamı

Barınma

Ülkeye gitmeden önce, hakkında bileceğiniz her detay daha iyi bir yaşam sürmek için fayda sağlayacaktır. Okyanus Edu Yurtdışı Eğitim merkezi olarak, barınma konusunda her türlü ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Ancak, yine de ülkedeki yaşam hakkında bilgi sahibi olmak, eğitiminizin özellikle başlangıç aşamasında avantajlı olmanız için daha iyi olacaktır.

Aslında ülkenin eğitim bakımından ekonomik olduğunu belirtsek de, barınma ihtiyaçlarının biraz diğer kalemlere göre pahalılığından bahsedebiliriz. Elbette ki bu pahalılık, nerede ikamet etmek istediğinize de bağlı olan göreceli bir durumdur.

Gozo bölgesinde kira konusunda bir pahalılık gözlemlenirken, diğer yerlerin daha uygun fiyatlarla barınma imkânı sunduğundan bahsedebiliriz. Bölgede bulabileceğiniz kiralık yerlerin, tamamına yakını eşyalı olarak kiraya verilmektedir. Özellikle İngiltere gibi yerlere bakarak, kiraların bir hayli ucuz olduğunu tahmin edebilirsiniz. Birçok Avrupa ülkesine nazaran daha modern konaklama alanlarına sahip olan ülkede eğitim görenler, bu anlamda kesinlikle çok şanslılar.

Sağlık Hizmetleri

Ülkede sağlık hizmetlerinin, ortalama bir yeterliliğe sahip olduğunu söylemek mümkündür. Ülke vatandaşlarının tamamı, ücretsiz sağlık hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ancak daha iyi hizmet almak isteyen kişiler, özel sağlık hizmetleri için birtakım ödemeler yapabilmektedir. Bir öğrenci için sağlık hizmetlerinden bahsedecek olursak, tatmin edici düzeyde olduğunu söyleyebiliriz.

Malta'da öğrenci yaşamı

Alışveriş

Malta’da öğrenci yaşamı için önemli olan hususlardan biri de, hiç şüphesiz ki genel alışverişlerin ortalama maliyetleridir. Malta’da normal şartlarda ayrı bir evde yaşıyorsanız, barınma giderleri dışında ortalama aylık olarak 120 Euro minimum ücreti de gözden çıkarmanız gerekir. Tabii ki daha iyi şartlarda yaşam sürmek isteyenler daha fazla harcayabilir olsa da, ortalama verecek olursak da bir 220 ile 350 Euro arası, bir öğrencinin aylık genel masrafları için yeterli bir aralık olacaktır.

Küçük bakkal tarzı yerler yerine, alışveriş tercihlerinizi yol kenarındaki seyyar satıcılardan yapmanız çok daha uygun fiyata ve taze ürünler bulmanızı sağlayacaktır. Elbette aradığınız her ürünü bulamasanız da, genel ihtiyaçlarınız için bulabildiğiniz ürünlerle, biraz daha tasarruf edebilirsiniz.

Yemek hizmeti sunan yerlerde yemek yeme, bir öğrenci için ciddi anlamda pahalı olacaktır. Örneğin ortalama kaliteye sahip bir restoranda yemek yemeniz durumunda, yaklaşık 10 Euro gibi bir yemek ücretini gözden çıkarmanız gerekir. Bu ücret ucuz kabul edilebilecek yerlerde ise, 7 Euro civarındadır.

Malta’da öğrenci yaşamı, normal şartlarda bir yaşam sürmek isteyen öğrenciler için ekonomik bakımında fazla zorlayıcı değildir. Ayrıca ülkenin gezip görülebilecek birçok güzelliği, sizi kendine hayran bırakacaktır. Kültürel etkinliklerinde oldukça fazla olduğu üniversite bölgelerinde, her gün gününüz ayrı bir güzellikte geçecektir. Ortalama tüm harcamalarınızı dahil edersek, aylık 700 ile 1200 Euro arasında bir gideriniz olacaktır. Bu aradaki fark, sizin yaşam tarzınıza göre açılıp kapanabilir.

Some Toughts (2)

  1. Cevapla

    […] Malta’da Öğrenci Yaşamı […]

  2. Cevapla

    […] Malta’da dil eğitimi ve çalışma koşullarının çok nitelikli olması, ikincisi ise Malta’da yaşam giderlerinin diğer ülkelere oranla daha uygun […]

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Hemen Başvur!

×

Merhaba!

Destek talep etmek için eğitim danışmanlarımızdan birine tıklayın lütfen.

× Eğitim Danışmanı