Enter your keyword

post

Kanada gezilecek yerler

Kanada gezilecek yerler

Kuzey Amerika kıtasının en uç kuzeyinde bulunan Kanada, 9.98 milyon kilometre karelik yüzölçümü ile dünyanın en büyük ikinci ülkesi olma özelliğine sahiptir. Doğal güzellikleri ve mimari yapılarıyla Kanada gezilecek yerler bakımından son derece zengin bir yer olup, dünyanın farklı ülkelerinden turistler tarafından alternatif tercih olarak gezi rehberi listelerinde yer almaktadır.

Eğitim imkânlarının da uluslararası bazda uygun ve çeşitli olması, Kanada’da üniversite eğitimi için ülkeyi tercih edilir hale getirmiştir. Uluslararası üne sahip üniversiteleri ile eğitim kalitesinin ideal olması, Kanada üniversite eğitimi için, yurtdışında okumak isteyenlerin ilgisini çekmektedir.

37 milyon 59 bin nüfusa sahip ülkenin ABD ile olan ortak sınırı, dünyanın en büyük kara sınırı olma özelliğine sahiptir. Kanada’da gezilecek yerler hakkında, ilgi çekici alanları sizlerle paylaştık. İşte farklı özellik ve güzellikleriyle, Kanada gezi rehberi listesi…

Kanada Gezilecek Yerler

Banff National Park – Alberta

Vahşi doğası, doğal güzellikleri ve muhteşem manzarasıyla dikkat çeken Banff National Park, ülkenin ilk ulusal parkı olmanın yanı sıra, en fazla ziyaret edilen en büyük milli parkı olma özelliğini de taşıyor. Parkın içerisinde, kurt, geyik, bizon, kel kartallar, siyah ayılar gibi birçok yabani hayvana rastlamanız mümkündür. Milli park, Alberta eyaleti sınırları içerisinde bulunmaktadır.

Kıyı Dağları – Vancouver

Kuzey kesimlerde bulunan Kıyı Dağları, eşsiz manzarasıyla Kanada’da gezilecek yerler listenizde mutlaka tavsiye ettiğimiz alanlardan biridir. Sonbahar-Kış aylarında genellikle kısmen karlı olan bu dağların yer aldığı Whistler bölgesi, 2010 senesinde yapılan Kış Olimpiyatları için ev sahipliği yapmıştır.

 

Kanada Gezilecek Yerler

Rue Sherbrooke – Montreal

Yolunuz Montreal şehrine düşerse, farklı birçok sanat merkezi ve müzeyi bir arada bulabileceğiniz Rue Sherbrooke caddesini mutlaka ziyaret etmelisiniz. Şehrin atardamarı konumundaki bu cadde, modern şehir yaşamının tüm özelliklerini bir arada sunan oldukça sosyal hareketli merkezlerden biridir. Kanada’da faaliyet gösteren ünlü alışveriş mekânları, restoran ve kafeleriyle, adeta bir cazibe merkezidir.

Ottowa Parlamento Binaları

1865 senesinde Ottowa nehrinin yukarısında nehre yakın bir konumda inşa edilen dev parlamento binaları, Kanada gezilecek yerler listesinde ilgi gören başlıca yerlerden biridir. Muhteşem mimarisi ve tarihi dokusuyla dikkat çeken binalar, şehrin zengin mimari kültürünün önemli bir parçası olarak öne çıkmaktadır.

Gatineau Park – Ottawa

Ülkenin başkenti ve 4. Büyük şehri olan Ottawa’da bulunan park, doğal güzellikleriyle önemli bir çekim merkezi konumundadır. Ottawa’nın kuzey kısmında bulunan ve 36 bin hektar gibi devasa bir alan üzerine kurulu olan milli park, şehre gelenlerin en fazla ilgi gösterdiği doğal alanlar arasında yer almaktadır.

Muhteşem bir görsel şölen sunan Gatineau Park içerisinde, yabani hayvan çeşitlerine rastlamak mümkündür. Bisiklet kiralayabileceğiniz yerlerden bisiklet kiralaması yaparak daha hızlı ve detaylı bir gezintiye çıkabileceğiniz parkta, yürüyüş yaparak bu doğa güzelliğinin tüm güzelliklerini ruhunuzda hissedebilirsiniz. Park içerisinde bulunan halk plajlarında yüzebilir, sandal ve kano turlarıyla farklı bir aktivite gerçekleştirebilirsiniz.

Notre Dome Katedrali – Ottawa

1846 senesinde Roma Katolik Kilisesi olarak yapılan katedral, neo-klasik ve gotik mimarinin en güzel örneklerinden biridir. Kilise olarak yapılmasından 1 yıl sonra katedral olarak ilan edilen Notre Dome, ihtişamlı iç ve dış mimarisi ile hayranlık uyandırmaktadır.

Oyma figürlerin ve muhteşem el işçiliğinin bulunduğu Katedral, şehri ziyaret edenlerin Kanada gezi rehberi listesinde yer verdikleri önemli mekanlar arasındadır.

Lower Town (Aşağı Şehir) – Quebec

Aşağı şehir olarak da bilinen Lower Town, Upper ve Quebec City Lower olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Bölgede bulunan tarihi konutların mimarisi ve tarih fışkıran yapıları, yoğun ilgi görmektedir. Umut Kapısı adında bir kapıyla ikiye ayrılan bölgede, bu kapının kaçak olarak bölgeye girmeye çalışanları engellemek adına 1873 senesinde yapıldığı bilinmektedir.

Saint Anne Beaupre Tapınağı

Sadece Kanada değil, tüm Kuzey Amerika bölgesinin en eski tapınakları arasında yer almaktadır. Burada bir türbe bulunmakta olup, bu türbenin en önemli özelliği Kuzey Amerika bölgesinin en eski hac yeri olmasıdır. Her yıl bir milyonu aşan yerli ve yabancı turist, Kanada gezilecek yerler listesindeki Saint Anne Beaupre tapınağını ziyaret etmektedir.

Farklı sanat eserleri ve mimari yapısıyla ihtişamlı bir yapı olan tapınak, bölgenin önemli turistik yapılarından biridir.

Savunma Kalesi – Quebec

Şehrin savunmasında önemli rol oynayan kale, klasik kale mimarisinden oldukça farklı bir mimariyle inşa edilmiştir. Daha çok bir katedrali andıran Savunma Kalesi, şehrin ve ülkenin önemli simgelerinden biri haline gelmiştir.

Canada Place – Vancouver

Burrard Koyu Rıhtımında bulunan Canada Place, 1927 senesinde inşa edilmiştir. O dönemde Pasifik Okyanusu üzerinde bulunan gemilere çeşitli konularda yardımcı olmak adına bir merkez amacıyla inşa edilen yapı, günümüzde ticaret merkezlerinin ve bir otelin bulunduğu kültürel etkinlik merkezi halinde kullanılmaktadır.

Kanada gezilecek yerler arasında, hiç şüphesiz ki daha birçok tarihi, kültürel ve doğal alan bulunmaktadır. Kanada’da eğitim için bulunduğunuzda, listemizde yer alanların dışında diğer yerleri de rahatlıkla keşfetme imkânınız olacaktır. Ne-klasik ve gotik tarzı mimarinin en güzel örneklerini, ülkenin farklı şehirlerinde sıklıkla görmeniz mümkündür.

No Comments

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Hemen Başvur!

×

Merhaba!

Destek talep etmek için eğitim danışmanlarımızdan birine tıklayın lütfen.

× Eğitim Danışmanı