Enter your keyword

YENİ ZELANDA'DA EĞİTİM

Yeni Zelanda Dil Okulları

Yeni Zelanda Dil okulları

Yeni Zelanda dil okulları her geçen gün daha da rağbet görüyor. Huzurlu bir ortamda ormanla iç içe bir alana sahip olan Yeni Zelanda, yabancı dil eğitimi için en çok tercih edilen ülkeler arasında yer alıyor.  Oksijen deposu ormanlık alanları ile benzersiz havası, plajları, muhteşem doğası, dağları, gölleri ve tropikal iklimiyle, bütün yıl boyunca rahat bir konaklama imkanı sağlamaktadır. Özellikle misafirperver insanları ve sakin yaşamı, öğrenciler için güvenli bir eğitim ortamı sunuyor. Türkiye ile 9 saatlik bir zaman farkı bulunan Yeni Zelanda, yaklaşık olarak 4 milyonluk bir nüfusa sahiptir.

Dünya çapında her sene pek çok öğrenci Yeni Zelanda dil okulları için başvuru gerçekleştiriyor. Türkiye’den de oldukça fazla sayıda öğrenci hem konaklama hem de maliyet açısından da avantaj sağlayan Yeni Zelanda’ya eğitim amaçlı başvuru yapmaktadır.

Yeni Zelanda’da DİL Eğitimİ Almak

Misafirperver oluşları, samimiyetleri ve sıcakkanlı insanlarıyla, Yeni Zelanda yabancı dil eğitimi konusunda öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkeler arasında yer alıyor. Özellikle rahat yaşam tarzı, doğa ile iç içe huzurlu bir ortam ve muhteşem iklimiyle birleştiğinde huzurlu bir eğitim imkanı sağlamaktadır. En önemli ayrıcalıklarından biri fiyatlarıdır. Diğer ülkelerdeki yabancı okullara göre Yeni Zelanda’da dil eğitimi almak çok daha uygun fiyatlar üzerinden destekleniyor. Konaklama giderlerinin düşük olması nedeniyle yabancı dil eğitimi ülkede daha cazip hale geliyor.

Yeni Zelanda dolarının TL bazında diğer ülkelere göre daha düşük olması, Türkiye’den pek çok öğrencinin ilgisini çekiyor. Bu yüzden sadece Türkiye değil, farklı yabancı ülkelerden pek çok öğrenci, yabancı dil eğitimi için Yeni Zelanda’yı tercih ediyor. Bir yandan dil eğitimi alırken diğer yandan tatil yapma olanağı veren Yeni Zelanda, uluslararası çapta oldukça kaliteli eğitim kurumlarına sahip. Öğrencilerin ülke çapında yabancı dil eğitimi için en çok tercih ettiği şehirler Auckland ve Christchurch’dür. Ülkenin başkenti ise Wellington’dur ve pek çok farklı, önemli eğitim kurumları bulunmaktadır. Öğrenciler kendi kriterlerine uygun şekilde doğru şehirdeki eğitim kurumunu seçerek, her açıdan üstün ayrıcalıkları tanıyan Yeni Zelanda’da harika bir dil eğitimi alabilir.

Dünyanın dört bir tarafında her sene sayısız öğrenciyi eğitim için kabul eden Yeni Zelanda, yabancı dil eğitimi konusunda en çok tercih edilen ülkeler arasında gelmektedir. Bunun elbette pek çok sebebi bulunuyor.

 • Eğitim almak için gelen öğrencilere çalışma izni verilmesi
 • Hem eğitim hem de yaşam giderlerinin uygun maliyetli olması
 • Yeni Zelanda hükümetinin öğrencilere sıcak ve samimi yaklaşımı
 • Yeni Zelanda dil okulları devlet kontrolü altında sürekli denetimden geçmesi ve kaliteli hale getirilmesi
 • Sıcak iklimi ile beraber harika plajları
 • Kalabalık şehir hayatı ile muhteşem doğanın iç içe olması
 • Göçmenlik standartlarının kolay oluşu

Bu gibi pek çok sebepten dolayı kaliteli bir yabancı dil eğitimi alabilmek için, öğrenciler her sene Yeni Zelanda eğitim kurumlarına başvuru gerçekleştirmektedir. Bu konuda Yeni Zelanda öğrencileri en iyi biçimde ağırlama misafirperverliği göstermektedir.

Yeni Zelanda’da öğrenciler dil eğitimi alabilmek için Yeni Zelanda vizesi almak zorundadır. Bunun için Yeni Zelanda vize danışmanlık hizmeti sunan firmalardan destek alabilirsiniz. Ayrıca Yeni Zelanda öğrenci vizesi başvurusu için Okyanus Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı desteği alabilir, vize takip sürecinin profesyonel bir anlayışla olumlu şekilde tamamlanmasına fırsat tanıyabilirsiniz.

 

Yeni Zelanda öğrenci vizesi için gerekli belgeler;

 • Elçiliğin talep ettiği süre ve geçerlilik tarihine sahip pasaport (Eğitim başlangıç tarihi itibarı ile en az 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır)
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Elçiliğin istediği formatta öğrenci belgesi
 • Tam vukuatlı ve barkodlu nüfus kayıt örneği
 • Arşivli Sabıka kaydı
 • 18 yaş altı için her iki ebeveynden onaylı muvafakatname
 • İngilizce CV
 • Diplama ve Transcript
 • Varsa daha önce alınan İngilizce eğitimlerinin belgeleri
 • Askerlik tecil veya terhis belgesi
 • Sponsor veya aile fertlerine ait tapu, ruhsat veya kira geliri fotokopileri.
 • Sponsor veya ebeveynlerin banka hesap bakiyeleri ve hesap detayları.
 • Sponsor veya ebeveynler çalışıyorsa son 3 aya ait maaş bordroları, ne kadar süre çalıştığına dair yazı ve imza sirküleri.

Yurt dışı dil eğitiminin en önemli noktalarından biri konaklamadır. Yeni Zellanda’da okul yurtları, okula yakın öğrenci yurtları, öğrenci apartları ve aile yanı konaklama seçenekler arasındadır.

Yurt Konaklama

Yurtlar iki veya 4 kişilik olup mutfak ortak alanlar arasındadır. Okul servisleri ile ulaşım kolaylığı sağlayan yurtlar öğrencilerin ilk tercihleri arasındadır. Eğitim veren kurum tarafından sağlanan bir konaklama hizmeti olup fiyatlar tek veya çift kişilik odalara göre değişir. Yurtlarda sabah kahvaltısı ve akşam yemeği verilmektedir. Ucuz bir konaklama seçeneği olmasının yanında, yeni kurulan arkadaşlıklar ve İngilizce pratik yapma imkanı ile tercih edilmektedir.

Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklama, tek kişilik odalarda olup günün birçok saatinde İngilizce pratik yapmak isteyenlerin tercihidir. Aileler kurum tarafından seçilmekte ve devlet tarafından denetlenmektedir. Özellikle kısa süreli dil eğitimlerinde tercih edilir. Yemekler aile ile birlikte yendiğinden aile tarafından hazırlanır. Yeme içme maliyeti bakımından avantajlıdır. Aile yanı konaklama seçeneğinin maliyeti yüksek değildir.

Otel/Hotel Konaklama

Genelde kısa süreli dil eğitimi alanların tercihi olup kişiye özel bir yaşam alanı sunar. Özellikle tek başına yaşamayı sevenler için idealdir. Konaklama maliyeti olarak yurt veya aile yanı konaklamaya göre maliyeti biraz daha yüksektir.

Yeni Zelanda her açıdan öğrenciler için rahat, huzurlu ve konforlu bir eğitim yaşamı sunuyor. Özellikle misafirperver insanları, öğrencilere olan sıcak ve samimi yaklaşım ile hükümetin gösterdiği ilgi öğrencileri memnun ediyor. Şehir merkezleri yoğun olmakla beraber oldukça huzurlu ve sakin bir yaşam imkanı tanıyor. Türkiye ile zaman farkından dolayı iklim şartları tam tersi mevsimlerde yaşanmaktadır. Sıcak yaz ayları ocak ve şubat olurken soğuk aylar ise haziran ve temmuz olarak öne çıkıyor.

 

Yeni Zelanda doları bazında bakıldığında TL açısından ekonomik olması, daha düşük maliyetle eğitim alma şansı sağlamaktadır. Aynı zamanda konaklama açısından yurtlar, ortak öğrenci evleri ve aile yanı gibi pek çok olarak yer alıyor. Dünya çapında en barışçıl toplumlardan biri olarak tescil almış  Yeni Zelanda’da yaşam şekli, öğrencilere karşı göstermiş olduğu cana yakın ilgi ve alakayla, eğitim için en doğru ülkeler arasında yer almaktadır. En yoğun ve kozmopolit şehri Auckland olarak öne çıkıyor. Ancak farklı şehirlerdeki bütün dil eğitim kurumları, her açıdan kaliteli, pratik ve teorik eğitimler sağlamaktadır.

Okyanus Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak öğrencilere ücretsiz danışmanlık desteği sağlamaktayız. İstanbul (Head Office) başta olmak üzere Avusturya’da ve İngiltere’de ki şubelerimizle beraber, yurtdışında eğitim almış tecrübeli danışmanlarımız eşliğinde en iyi desteği sağlamaktadır. Yeni Zelanda dil eğitimi konusunda aklınıza takılan tüm soruları, uzman kadromuz ile paylaşabilir, güvenli şekilde başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Şimdiye kadar pek çok öğrencimiz Yeni Zelanda dil okullarında çok uygun maliyetlerle dil eğitimi almış durumda. Kariyerlerine olumlu şekilde yön veren ve rakiplerini geride bırakan öğrencilerimizin daima yanında oluyor; onlara eğitim süreci boyunca ücretsiz danışmanlık hizmeti vermeye devam ediyoruz. Yeni Zelanda dil okulları hakkında detaylı bilgi için vize merkezimizi ziyatet et.

Hemen Başvur!

×

Merhaba!

Destek talep etmek için eğitim danışmanlarımızdan birine tıklayın lütfen.

× Eğitim Danışmanı