Enter your keyword

post

İngiltere’de Dil Eğitimi Almak İçin 10 Neden

İngiltere’de Dil Eğitimi Almak İçin 10 Neden

 

İngilizcenin kökeni olan İngiltere, yurtdışında İngilizce eğitimi almak isteyen kişilerin adeta rüyasıdır. Ülkenin gelişmişliği, ana dilin İngilizce olması ve eğitim kalitesi gibi pek çok sebep değerlendirildiğinde, biraz pahalılık söz konusu olsa da İngiltere’nin İngilizce eğitimi almak için en ideal ülkelerden biri olmasını sağlıyor. İngiltere’de dil eğitimi almak için, birçok neden bulunuyor.

Ülkenin sosyal yapısı, yaşam standartları, etkili bir dil eğitiminin daha iyi şartlarda alınabilir olması, bunlardan bazılarıdır.

İngiltere’de Dil Eğitimi Almak İçin 10 Neden

İngiltere’de Dil Eğitimi Almak İçin 10 Neden

Dünyada Eğitim Kalitelisi Yüksek Okullara Sahip

İngiltere’de dünyada en kaliteli üniversiteler arasında ilk 100’de bulunan okulların bulunması, eğitim kalitesi adına somut bir örnektir. Oxford ve Cambridge gibi birçok üniversite, ülkedeki dünyanın en iyi üniversiteleri arasındadır.

İngilizce dil okulları ve üniversiteleri ile eğitim kalitesi oldukça yüksek bir ülke olan İngiltere’nin birçok kentinde, eğitim seviyesi yüksek okullar bulunmaktadır.

Anadil İngilizce

İngiltere’de dil eğitimi almanın en önemli avantajı, kuşkusuz ana dilinin İngilizce olmasıdır. Eğitim alırken ülkedeki insanlarla en iyi İngilizce aksanı ile konuşabilme fırsatının olması, İngilizceyi daha iyi şekilde öğrenmenize imkân tanıyacaktır.

Türkiye’ye Yakınlığı

Kaliteli İngilizce eğitimi alabileceğiniz diğer ülkeler ile kıyaslandığında, İngiltere birçok yere göre Türkiye’ye daha yakın mesafededir. Uçak ile yaklaşık 4 saat gibi kısa bir sürede, İngiltere’ye ulaşmak mümkündür. Üstelik Türkiye’den haftanın her günü direkt uçuşların olması, ayrı bir avantajdır.

Sıklıkla Denetlenen Okullar

Ülkede faaliyet gösteren dil okulları, sıklıkla denetlenmektedir. Bu denetimler sayesinde okullarda verilen eğitim kalitesi, çok daha yüksek olmaktadır. Çünkü ülke yönetimi, misafir öğrencilerin ülkelerinden memnuniyet ile ayrılarak, turizm ve kültür açısından reklamının dünyaya en iyi şekilde yapılmasını hedeflemektedir.

 

İngiltere’de Dil Eğitimi Almak İçin 10 Neden

 

Rahat Ulaşım

Ülkede özellikle öğrencilerin yoğun olduğu şehirlerde, ulaşımın rahat olduğundan bahsetmek mümkündür. Londra ve Bristol gibi şehirlerin bazı bölgelerinde trafik yoğunluğu gözlemlense de ülke geneli dikkate alındığında, genel anlamda bir ulaşım rahatlığından bahsetmek mümkün olacaktır.

Eğlence Dolu Ayrı Bir Dünyadır

Her zaman sıklıkla yapılan festival ve etkinlikler, ülkeyi oldukça eğlenceli hale getirmektedir. İngiltere’de dil eğitimi alacak kişilerinde rahatlıkla katılım sağlayabilecekleri festivallere katılarak, sıklıkla eğlenceli zaman geçirme fırsatı bulabilirsiniz.

Tarih ve Kültür Zenginliği

Birleşik Krallık, oldukça köklü bir geçmişe sahiptir. Dünyanın en eski milletlerinden olan İngilizlerin bilinen geçmişi, Milattan önceki yıllara dayanmaktadır. Oldukça köklü ve zengin bir tarih ve kültüre sahip olan İngiltere, eğitim almanın dışında gezilip görülmesi gereken başlıca ülkelerden biridir.

Muhteşem mimariye sahip binalar ve kiliseler, ülkenin yapı kültürünü zengin bir şekilde ortaya koymaktadır.

Doğal Güzellikler

İngiltere, doğal güzellikler bakımından da bir hayli zengindir. Ülkede gezip görülebilecek birçok doğal güzellik, sizi kendisine hayran bırakacaktır. Ormanları, nehirleri, gölleri ve doğal oluşumları ile İngiltere, aynı zamanda dünyanın önemli turizm merkezleri arasındadır.

Yüksek Yaşam Standartları

İngiltere’de yaşamak, diğer ülkelere göre biraz pahalı gelebilir olsa da ülkenin yaşam standartlarının da bu pahalılığa paralel olarak yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Daha iyi yaşam şartlarında hayat sürmek için her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü ülkede, Pazar tezgâhlarından lüks mağazalara kadar her yerde kaliteli kıyafetler bulabilir, basit bir lokantada veya lüks bir restoranda ise yine kaliteli yemekleri görebilirsiniz. Ucuzluk bu manada ülkede zayıf kalan bir terim sayılabilir. Ancak neredeyse her bölgesinde alacağınız birçok şeyin verdiğiniz paraya fazlaca değeceği aşikârdır.

İngiltere’de Dil Eğitimi Almak İçin 10 Neden

Türkiye’de Geçerlilik

Ülkede alacağınız eğitimin tamamı, Türkiye ve tüm Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde geçerliliğe sahiptir. Gerek dil okulları ve gerekse üniversite eğitimleri, bu geçerliliğe sahiptir. Üniversiteler, Türkiye’de YÖK’ün tanıdığı denkliğe sahiptir.

Okyanusedu olarak uzun yıllardır İngiltere’nin de aralarında bulunduğu ülkelerde, yurtdışında eğitim hizmetleri vermekteyiz. İngiltere’de dil eğitimi için merak ettiklerinizi, ücretsiz danışma hattımızı arayarak hiçbir ücret ödemeden sorup öğrenebilirsiniz.

No Comments

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Hemen Başvur!

×

Merhaba!

Destek talep etmek için eğitim danışmanlarımızdan birine tıklayın lütfen.

× Vize & Eğitim Danışmanı