Enter your keyword

post

Türkiye’de Eğitim Almak İçin 10 Sebep

Türkiye’de Eğitim Almak İçin 10 Sebep

 

Yaşadığınız ülke dışında bir ülkede yaşamak isteyebilirsiniz. Bunun için yapacağınız ülke tercihi sizlerin geleceğini etkileyecek en önemli adımlardan bir tanesidir. Yurt dışında eğitim almak istediğinizde tercih edebileceğiniz ülkeler arasında Türkiye’de bulunur. Üniversite eğitimi için Türkiye’yi seçmenizi gerektirecek pek çok sebep bulunur. Sizler için hazırladığımız Türkiye’de üniversite eğitimi almak için 10 sebep şunlardır;

Eğitim Kalitesi

Üniversite eğitimi için Türkiye’yi seçmenizi gerektirecek en önemli sebep eğitim kalitesidir. Üniversite eğitimi için Türkiye’yi tercih ettiğinizde deneyimli akademisyen kadrolarından oluşan üniversitelerde eğitim alma hakkı elde edersiniz. Türkiye’de bulunan üniversitelerin bir bölümü verdikleri eğitimin kalitesi ve kazandırdığı öğrencilerin etkisiyle dünyanın en önde gelen üniversiteleri arasında yer almıştır. İlk 500 listesinde Türkiye’nin Sabancı, Çankaya ve Koç Üniversiteleri yer alır. Bu üniversitelerden birisini seçerek seçkin üniversitelerde eğitim alma hakkı elde edebilirsiniz. Ayrıca hazırlanan listenin ilk 1000’inin içinde yer alan Bilkent, Boğaziçi, Hacettepe ve Doğu Akdeniz üniversitelerini de tercihleriniz arasında bulundurabilirsiniz. Dünyanın önde gelen üniversitelerini Türkiye’de yüksek lisans eğitimi almak istediğinizde de seçebilirsiniz. Üniversiteler için bilgi almak istiyorsanız eğer yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

 

Türkiye’de Eğitim Almak İçin 10 Sebep

Yaşam Maliyetleri

Üniversitede okumak amacıyla Türkiye’yi etmeniz için diğer önemli sebep ise maliyettir. Türkiye’de eğitim alırken yüksek bir gelire sahip olmanız gerekmez. Özellikle yaşadığınız ülkedeki yaşam maliyetlerinden daha düşük maliyetlerde yaşama imkanı elde edersiniz. Konaklama, yeme içme ve diğer ihtiyaçlarınız için daha düşük ödemeler yaparsınız. Böylelikle Türkiye’de eğitim alırken bütçeniz için para biriktirme imkanı da elde edersiniz. Çünkü eğitim sırasında harcamak için hazırladığınız ücret genellikle planladığınızdan daha düşüktür. Türkiye’de eğitim alırken konaklamanın nasıl olacağına dair bilgi almak isterseniz sizler için verdiğimiz yurt dışı eğitim danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Eğitim Ücretlerinin Düşük Olması

Eğitim için ödeyeceğiniz ücretler sizlerin eğitim alacağınız ülke tercihinde düşündüğünüz en önemli konular arasındadır. Ancak üniversite okumak için Türkiye’yi tercih ettiğiniz de diğer ülkelerin okullarına ödeyeceğiniz ücretlerden daha cazip ücretler ödersiniz. Eğitimin kaliteli olmasına rağmen talep edilen eğitim fiyatları düşüktür. Bu ücretler karşılığında üniversitelerin farklı bölümlerinde eğitim alma hakkı elde edebilirsiniz. Dört yıllık üniversite eğitimleri yanı sıra yüksek lisans eğitimini de Türkiye’nin kaliteli üniversitelerinde alabilirsiniz.

İngilizcenin Yaygın Olarak Konuşulması

Yurtdışı eğitimi için Türkiye’yi tercih etmeyi düşündüğünüzde dil problemi yaşamaktan korkabilirsiniz. Özellikle alacağınız eğitimin Türkçe olması düşüncesi sizin olumsuz karar vermenize sebep olabilir. Ancak gerçek bildiğiniz gibi değildir. Türkiye’deki üniversitelerin pek çoğunda bölümler İngilizce eğitim vermektedir. Bu sayede alacağınız eğitimi anlamama gibi bir sorunla karşılaşmazsınız. İngilizce bildiğiniz sürece bölümde eğitim aldığınız arkadaşlarınız veya bölüm hocalarınızla iletişim kurabilirsiniz. Hangi üniversitelerde İngilizce eğitim verildiğini ve yaygın İngilizce konuşulduğunu merak ediyorsanız Okyanus yurtdışı eğitim danışmanlığı firmamızı seçerek üniversiteler hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca üniversite seçimini firmamız aracılığıyla yapabilirsiniz.

Vize Kolaylığı

Türkiye’den vize almak oldukça kolaydır. Bu kolaylık sizlerin yurt dışı eğitimi için Türkiye’yi tercih etme sebeplerinizden birisi olabilir. İstenilen vize başvuru belgelerini eksiksiz bir şekilde hazırlayıp başvurunuzu yaptığınızda vizeniz kısa sürede sonuçlanır. Bu sayede de Türkiye’ye gitme ve eğitim alma hakkını elde edebilirsiniz. Öğrenci vizesi işlemleri ve gerekli belgeler konusunda destek almak isterseniz eğer danışmanlarımızdan yararlanabilir ve onların verdiği bilgilerle gerekli olan belgeleri hazırlayabilirsiniz. Öğrenci vizeleri için ücretsiz vize danışmanlığı adındaki hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

 

Fethiye

Doğal Güzellikleri Ve İklim Koşulları

Üniversite ve yüksek lisans eğitimi için Türkiye’yi tercih etmenizin sebeplerinden bir tanesi de ülkenin doğal güzellikleri ve iklim koşullarıdır. Ülke doğa faaliyetlerinin etkisiyle oluşmuş olan pek çok güzelliğe sahiptir. Bu güzellikler arasında Kapadokya, Kelebekler Vadisi, Pamukkale ve Uzungöl gibi yerler bulunur. Ayrıca ülkenin geçmişte farklı medeniyetlerin yaşadığı topraklara sahip olması tarihi açıdan da zenginliklere sahip olmasını sağlamıştır. Bu sebeple Türkiye’ye eğitim için gelmek isterseniz alacağınız eğitimin yanı sıra tarihi bilginizi de artırma ve bu tarihi yerleri gezme imkanı elde edersiniz. Ayrıca doğal güzelliklere sahip olan yerlere gidebilir ve tatil yapabilirsiniz. Türkiye’nin doğal ve tarihi güzelliklerinin fazla olması turistlerin özellikle yaz dönemlerinde ülkeye akın etmesine sebep olur. Bunun için sizlerde Türkiye’yi seçerek ülkeyi tanıma imkanı yaşayan turistler arasında yer alabilirsiniz.

Çok Kültürlü Yapısı

Üniversite eğitimi için tercih edeceğiniz Türkiye çok kültürlü olan bir ülkedir. Ülkenin geçmişinin farklı devlet ve medeniyetlerle şekillenmiş olması ve halkının hoşgörüsü sayesinde farklı kültürlere sahip insanlar ülkede iç içe yaşarlar. Özellikle cumhuriyet ve sonrası dönemde bu çeşitliliğe sahip insanlar ülkede yaşam sürmeye devam etmiştir. Günümüzde çok kültürlülük gruplara ayrıldığında sayıca fazla olmasalar da hala hoşgörü içinde yaşam sürülür. Ülkenin Alevi, Kürt, Sunni, Laz, Çerkez, Yahudi, Hristiyan, Rum, Arap ve Müslüman olan bir kültür çeşitliliği bulunur. Bu kültürlere sahip olan insanların dini görevlerini veya diğer faaliyetlerini ülkede yapma özgürlüğü vardır. Bu sebeple eğitim için Türkiye’yi tercih edersiniz kültür uyuşmazlığı konusunda sorun yaşamazsınız.

 

Türkiye’de Eğitim Almak

Misafirperverlik

Türkiye misafirperver bir ülkedir. Türk halkı öğrencilere ve turistlere önem verir. Bu sebeple de onların geldikleri yabancı ülkede sorun yaşamamaları adına kolaylıklar sağlar. Ayrıca öğrencilerin ana ocağından ayrılmasının farkında olarak onların kendilerini evlerinde hissetmelerini ister. Bu sebeple de yardım etmekten geri kalmaz. Seçtiğiniz üniversitede kendinize bir Türk’ü arkadaş edinirseniz halkın ne kadar misafirperver olduğuna bizzat tanık olabilirsiniz. Ayrıca üniversite için evde kalmak isterseniz öğrenciye ev kiralamaktan çekinmeyen ev sahipleriyle karşılaşabilir ve yaşadığınız sorunlarda ev sahiplerine danışabilirsiniz. Misafirperverliğin etkisiyle sizlere ikram edilen Türk lezzetlerini tadabilirsiniz.

Oturum İzninin Kolay Olması

Türkiye’nin ünlü üniversitelerinden alacağınız üniversite eğitim için ikamet izni alabilirsiniz. Bu sayede eğitiminiz boyunca Türkiye’de kalabilirsiniz. İkamet izni için fotoğraf, pasaport, başvuru formu ve öğrenci belgesi gerekir. Bu belgeleri eksiksiz olarak teslim ettiğinizde eğitiminiz için ikamet izni alabilirsiniz. Alacağınız eğitim sırasında çalışmayı düşünürseniz eğer öğrenci çalışma iznini de alarak haftalık olarak belirlenen saatlerde çalışma hakkı elde edebilirsiniz. Ayrıca alacağınızı üniversite eğitiminin ardından oturma izni alarak Türkiye’de yaşayabilirsiniz. Aldığınız eğitimle mesleğinize uygun bir iş bulup kendinize iyi bir kariyer hazırlayabilirsiniz. Bunun için çalışma izni alabilirsiniz. Oturma ve çalışma izni almak Türkiye’de kolay olduğu için eğitiminizin ardından hayran kalacağınız Türkiye’de yaşamaya başlayabilirsiniz. Oturma ve çalışma izni konusunda merak ettiklerinizi danışmanlık firmamıza sorarak işlemlerinizin sorunsuz yapılmasını sağlayabilirsiniz.

 

TürkiyeCoğrafi Konumu

Türkiye dünyanın merkezi olan bir konumda yer alır. Özellikle metropol şehri olan İstanbul Asya ve Avrupa arasındaki köprü konumundadır. Bu sebeple insanların en fazla merak ettiği ve ilgi gösterdiği şehirlerden birisidir. Sizlerde İstanbul gibi önemli bir şehri görmek istiyorsanız tercih edeceğiniz Türkiye üniversiteleri ile bunu yapabilirsiniz. Sabancı ve Hacettepe gibi üniversiteleri tercih ederseniz kolay bir şekilde İstanbul’u gezme ve gelişmiş bir şehri tanıma imkanı elde edebilirsiniz.

Tüm bu sebeplerden dolayı Türkiye’de üniversite ve yüksek lisans eğitimi almaya tercih edebilirsiniz. Bu kararı verdiğinizde Okyanus Yurtdışı Eğitimleri danışmanlık firmamıza ulaşarak Türkiye öğrenci vizesi, oturma izni ve çalışma izni gibi pek bilgiyi edinebilirsiniz. Ayrıca Türkiye’de üniversite seçimi konusunda da firmamızdan fikir alabilirsiniz

No Comments

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Hemen Başvur!

×

Merhaba!

Destek talep etmek için eğitim danışmanlarımızdan birine tıklayın lütfen.

× Eğitim Danışmanı