Enter your keyword

post

Malta’da Eğitim Almak İçin 9 Geçerli Neden

Malta’da Eğitim Almak İçin 9 Geçerli Neden

Uluslararası eğitim üssü konumundaki ülkelerden biri olan Malta’da eğitim almak için 9 geçerli neden başlığı altında, bu ülkede yabancı dil ve üniversite eğitimi almak isteyenlere farklı bilgiler verdik. Eğitime yönelik nedenlerin dışında ülkenin sosyal dengesi ve doğal güzellikleri, öğrencileri ayrıca cezbetmektedir.

Birçok doğal güzelliği bir arada sunan Malta, ortalama bir eğitim kalitesine sahip olsa da yaşam şartlarının ve eğitim masraflarının alternatif ülkelere göre daha uygun olmasıyla öne çıkan ülkelerden biridir. Her eğitim sezonunda ülkeye on binlerce yabancı öğrenci, üniversite veya yabancı dil eğitimi almak için gelmektedir.

Malta’da Eğitim Almak İçin 9 Geçerli Neden

Malta’da Eğitim Almak İçin 9 Geçerli Neden

Eğitim Kalitesi

Yurtdışında eğitim almak için dikkat edilecek en önemli kıstas, hiç şüphesiz eğitim kalitesi olmaktadır. Malta İngiltere veya Avustralya gibi çok yüksek eğitim kalitesine sahip olan okullara sahip olmamakla birlikte, Türkiye’den gidecek öğrenciler için eğitim kalitesinin ciddi oranda yeterli olduğunu söyleyebiliriz.

Uluslararası eğitim standartlarını karşılayan birçok yabancı dil okulu ve üniversiteye sahip olan Malta, diğer avantajları ile birlikte eğitim kalitesini değerlendirdiğimizde birçok avantajı bir arada sunmaktadır.

İngilizce Dil Eğitimi İçin İdealdir

Ülkenin resmi dilinin İngilizce olması ve ülkede kaliteli eğitim veren İngilizce dil okullarının bulunması, Malta’yı yurtdışında İngilizce eğitimi almak isteyenler için cazip kılmaktadır.

Bir yandan okulda eğitim alırken diğer yandan ülkedeki sosyal faaliyetlerinizde İngilizce konuşabilme fırsatının olması, kolay İngilizce öğrenimi için fırsatlar sunmaktadır. Yurtdışında İngilizce eğitimi almak istiyorsanız, Malta bu anlamda avantajlar sunan ülkelerden biridir.

Vize Kolaylığı ve Türkiye’ye Yakınlığı

Rahatlıkla Schengen vizesi alınabilecek ülkelerden biri olması, Türkiye’den eğitim almak için giden öğrencilerin sayısını artırmaktadır. Diğer taraftan İstanbul’dan bineceğiniz uçak ile sadece 2,5 saat gibi kısa bir sürede ülkeye ulaşabilir olunması, ayrı bir avantaj olarak karşımıza çıkmaktadır.

Malta uçak biletinin önceden alınması durumunda, daha ekonomik koşullarla uçmak mümkün olmaktadır. Türk Hava Yolları haftanın her gününde Malta’ya uçak seferleri düzenleyerek, Malta’da eğitim almayı daha avantajlı hale getirmektedir.

Malta’da Eğitim Almak İçin 9 Geçerli NedenMuhteşem Bir İklime Sahiptir

Yılın önemli bir kısmı güneşli geçen ülkede, sıcaklığın 10 derecenin altına düşmemesi, ılıman geçen kış ayları, Malta’da eğitim almak için nedenler arasındadır.

Çok Kültürlü Bir Ülke

Avrupa, İtalya ve Arap kültürlerinin harmanlandığını net bir şekilde görebileceğiniz Malta, öz kültürü bakımından Türk kültürüne yakın bir ülkedir. Halkının yardımsever ve güler yüzlü olması, Akdeniz’in sıcaklığını fazlasıyla hissetmenizi sağlıyor.

Ekonomik Yaşam ve Eğitim Koşullarına Sahip

Eğitim ve yaşam koşullarının diğer ülkelere göre ekonomik olması, ülkeyi cazip bir eğitim merkezi haline getirmektedir. Harcayacağınız 30-40 Euro gibi rakamlarla, haftalık mutfak ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak için tercih edilen diğer ülkelere baktığımız zaman, bu tutarların oldukça az olduğunu söylemek mümkündür.

Farklı Ülkelerden Öğrenciler

Farklı birçok ülkeden öğrenci kabul eden Malta’da yeni dostluklar edinebilirsiniz. Kültürünüze katkı sağlayabileceğiniz gibi ülkelerin kültürleri hakkında daha fazla bilgi edinebilir, kendinizi yabancı kültürler hakkında geliştirebilirsiniz.

Malta’da Eğitim Almak İçin 9 Geçerli NedenMuhteşem Doğal Güzellikler

Ülke bir eğitim üssü olmasının yanında, aynı zamanda bir turizm üssü konumundadır. Bu nedenle özellikle ilkbahar yaz aylarında milyonlarca turist, Malta tatili için ülkeye gelmektedir. Malta’nın doğal zenginliklerini doyasıya gezme fırsatına sahip olabilir, bambaşka deneyimler yaşayabilirsiniz.

Köklü Bir Tarih

Malta tarihi ile de ziyaret edilebilecek ülkeler listesinde yer alıyor. Ülkede eğitim alırken bir yandan da tarihi yapılarını gezerek, güzel bir tatil yapma imkânına da sahip olursunuz.

Malta’da eğitim almak için, birçok sebep bulunuyor. Okyanus Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Malta’da İngilizce ve üniversite eğitimi almak isteyenlere, ücretsiz danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

 

No Comments

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Hemen Başvur!

×

Merhaba!

Destek talep etmek için eğitim danışmanlarımızdan birine tıklayın lütfen.

× Vize & Eğitim Danışmanı