Enter your keyword

post

İngiltere’de Asgari Ücret 2021

İngiltere’de Asgari Ücret 2021

İngiltere’de kullanılan para biriminin Türk lirasına göre ciddi bir değeri olduğu için insanlar İngiltere’de çalışıp Türkiye’ye dönmeyi düşünüyor. İngiltere’ye gidip çalışamaya başlamadan önce İngiltere’deki asgari ücreti ve çalışma koşullarını öğrenmek sizin için faydalı olacaktır.

2021 Yılında İngiltere’deki Asgari Ücret Ne Kadar Yükseldi?

Yeni yapılan hesaplamalara göre İngiltere’de asgari ücret 2021 yılında yüzde ikilik bir artışla saatlik ortalama dokuz pound miktarına yükselmiştir. 2020 yılında yapılan bir araştırmaya göre İngiltere brüt asgari ücretin en yüksek seviyelerde olduğu yedinci ülke olarak belirlenmiştir.

2021 Yılında İngiltere’de Saatlik Asgari Ücret Ne Kadar Oldu?

İngiltere’nin verdiği kararlara göre asgari ücret miktarı her yıl Nisan ayında belirleniyor ve yeni belirlenen asgari ücret miktarı nisan ayından sonrasını kapsar. 2021 yılı itibariyle İngiltere’de saatlik asgari ücret miktarı şu şekildedir:

  • 16 – 17 yaş arasındaysanız saatlik 4.62£ pound alırsınız.
  • 18 – 20 yaş arasındaysanız saatlik olarak 6.56£ pound almanız beklenir.
  • 21 – 22 yaş arasındaki işçiler saatlik 8.36£ pound alır.
  • 23 yaşın üstündeki işçiler ise 8.91£ pound alır.

İngiltere’de her ne kadar yaş sistemi kullanılsa da bir yerde stajyer veya çırak olarak çalışıyorsanız saatlik olarak 4.30£  Euro alırsınız.

İngiltere’de Yaşamak Masraflı Mıdır?

Yaşam masraflarının en çok merak edildiği İngiltere’den ortalama bir ev kiralamak beş yüz ile beş yüz elli pound arasında olacaktır.

Bir evde yaşarken harcayacağınız miktar ise market alışverişleri, faturalar, kıyafetle ve diğer temel ihtiyaçlar söz konusu olduğunda bin pound olacaktır. En rahat yaşayabileceğiniz ülkelerden olan İngiltere’deki sosyal aktiviteler ve refah, turistleri İngiltere’ye çeker.

Ulaşımın da gayet rahat ve kolay olduğu bu ülkede alışveriş merkezleri ve sosyal aktivitelerin oldukça fazla olmasının yanı sıra suç oranı da oldukça düşüktür. Yani İngiltere’de yaşam masrafları orada kazanacağınız asgari ücretle rahatlıkla karşılanacaktır.

İngiltere’deki Çalışma Ücretleri Ne Kadardır?

İngiltere’de ortalama olarak günlük sekiz saat, haftalık olarak kırk saat çalışma süresi bulunur. Bu çalışma süreleri ile ortalama asgari ücret göz önünde bulundurulduğunda günlük olarak minimum 36.00£, maksimum 71.00£ ücret alırsınız. Bu ücretlerdeki minimum ve maksimum karşılaştırmasının sizin yaşınıza göre olduğunu unutmamalısınız.

Ayrıca Türkiye’de asgari ücretle çalışan kişi sayısı fazla olsa bu durum İngiltere’de böyle değildir. İngiltere’deki işverenler çalışanlarına asgari ücretin üstünde maaş verir ve bu maaş ortalama olarak 1.750£ olur.

Hemen Başvur!

×

Merhaba!

Destek talep etmek için eğitim danışmanlarımızdan birine tıklayın lütfen.

× Eğitim Danışmanı