Enter your keyword

post

Neden İrlanda’da İngilizce Eğitimi?

Neden İrlanda’da İngilizce Eğitimi?

 

İrlanda’da dil eğitimi almak için, sizlere birçok neden sayabiliriz. Elbette ki İrlanda’nın doğal güzellikleri, İrlanda’da gezilecek yerler ya da farklı unsurlar, bu soruya cevap vermek için ilk olarak öncelik vereceğimiz konular değil. Ancak neden İrlanda’da İngilizce eğitimi? Sorusuna asıl amaca odaklı cevaplar verirken, bunlardan da bahsetmeyecek değiliz.

Çünkü eğitim alınan kültürü tanımak, farklı özelliklerini bilmek ve görmek, asıl amaca psikolojik anlamda olumlu katkı sunan etkenler arasındadır. Bir yeri anlatıp okumaktan ziyade, o yeri bizzat gezip görmek hiç şüphesiz ki daha fazla yarar sağlayacaktır.

 

Neden İrlanda'da ingilizce eğitimi?

Birçok Yönleriyle: Neden İrlanda’da ingilizce Eğitimi?

İngilizce Ortak Dil

Bu soruya verilebilecek en önemli cevap, ülkede iki farklı resmi dilin bulunması ve bunlardan birinin ise İngilizce olmasıdır.

İrlanda’da İngilizce eğitimi için haklı bir nedenimiz, halkın %60’dan fazlasının İngilizce bilmesi ve konuşmasıdır. Bunun dışında ülkenin yerel dili olan Gaelce için de küçük alıştırmalar yapma imkânına sahip olabilirsiniz.

İrlanda’da konuşulan İngilizce’nin Amerikan İngilizcesine konuşma aksanı olarak yakın olması da, Neden İrlanda’da İngilizce eğitimi? Sorusuna verilecek cevaplardan biridir.

İngilizceyi yaşayarak ve konuşarak öğrenerek, resmi dili İngilizce olan insanlarla doğal diyaloglar kurarak yabancı dilinizi daha kolay geliştirebilirsiniz. Bu İrlanda’da İngilizce eğitimi için en önemli nedendir. Bunun dışında ülkede dil eğitimi almak için, birçok sosyal neden bulunmaktadır. Gelin, bunlara da biraz değinelim.

Türkiye ile Ulaşım Kolaylığı

İrlanda’da yabancı dil eğitimi almak için önemli diğer bir neden ise, ulaşım kolaylığının olmasıdır. Hızlı ve rahat bir ulaşımın olduğu Türkiye ve İrlanda arasında, ülkeler arası rahat koşullarda seyahat etmek mümkündür. Havayolu ile İrlanda’ya gitmek isteyenler, İstanbul’dan direk olarak İrlanda’ya uçakla gidebilmektedir. Havayolu şirketlerinin karşılaştırma uçak bileti fiyatlarını görmek için skyscanner‘ın websitesinden yararlanabilirsiniz.

İrlanda’ya uçakla sadece 2 saat içerisinde ulaşmak mümkün olup, genel prosedürler bakımından da kolaylık olması bu ülkeyi yurtdışında İngilizce eğitimi almak isteyenler için cazip kılmaktadır.

İrlanda Dil Okulu Fiyatları

Amacı yabancı dil öğrenmek olan kişilerin en fazla dikkat edecekleri konulardan biri de, İrlanda’da dil eğitimi fiyatları olmaktadır. Farklı bütçelere uygun dil okullarının bulunması, özellikle Türkiye gibi ülkelerden yurtdışında yabancı dil eğitimi almak isteyenler için avantajlı olmaktadır.

Çalışma İzni ve İş İmkanları

Birçok dev şirketin merkez üssü, İrlanda’dır. Bunlar arasında yer alan Youtube, Google, Microsoft gibi farklı bilişim devleri, hiç şüphesiz ki insanların ufkunun açılmasına katkı sunmaktadır. Bu bilişim şirketlerinde, farklı ülkelerden insanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Türkiye’de bu ülkelerden biri olup, uzun dönem ülkede eğitim alacak kişiler için bu durum, önemli bir şanstır.

Uzun süre ülkede eğitim görecek öğrenciler için, özel tatil günlerinde tam gün ve eğitim dönemlerinde ise haftada 20 saat part-time çalışmaya izini verilmektedir.

İrlandalıların Türklere Olan İlgisi

Osmanlı döneminde İrlanda’nın zor günlerinde yapılan yardımlar, özellikle yerel halk tarafından hala unutulmamış. 1850 yılında ülkede yaşanan kıtlık sonrasında, İrlanda’ya ilk elini uzatan ülke Osmanlı Devleti olmuş ve hızlı bir şekilde 3 gemi erzak göndererek yardımcı olmuştur.

Bu yardım, hala halkın tarih bilgileri arasında yer almakta ve Türklere karşı büyük bir saygı duymaktadırlar. Ülkede Türk nüfusunun da az da olsa olması, Türk öğrenciler için Neden İrlanda’da İngilizce eğitimi? Sorusuna verilebilecek küçük cevaplardan biridir.

Yaşam Koşulları ve Maliyetleri

İrlanda’da öğrenci yaşamı, genel hatlarıyla biraz daha uygun koşullar sunmaktadır. Uluslararası öğrenci merkezi konumunda bulunması sebebiyle, öğrenciler arasında yapılacak ev paylaşımı maliyetleri bir hayli düşünmektedir.

İrlanda’da Gezilecek Yerler

Dil eğitimi alınacak ülkenin tarihi ve doğal zenginlikleri, özellikle zihinsel gelişimin en verimli olduğu dönemler olan öğrencilik çağında kişinin ufkunun açılmasına katkı sunmaktadır. Gezilecek yerler açısından tarihi, kültürel ve doğal yapısıyla zengin olan İrlanda, her bakımından yurtdışında İngilizce eğitimi almak isteyenler için uygun ülkeler arasında yer almaktadır.

Neden İrlanda’da İngilizce eğitimi? Sorusuna cevap verdik. İrlanda gezilecek yerler başlıklı yazımızda ülkede gezip görebileceğiniz yerler hakkında detaylara ulaşabilir, İrlanda öğrenci vizesi başlıklı yazımızda ise, vize alma şartları hakkındaki detayları inceleyebilirsiniz. İrlanda vize başvurusu için lütfen randevu alınız. Okyanus Edu

No Comments

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Hemen Başvur!

×

Merhaba!

Destek talep etmek için eğitim danışmanlarımızdan birine tıklayın lütfen.

× Eğitim Danışmanı