Enter your keyword

post

Neden Avustralya’da Dil Eğitimi Almalıyım?

Neden Avustralya’da Dil Eğitimi Almalıyım?

neden Avustralya’Da dil eğitimi!

Yabancı dili yurtdışında öğrenmek isteyen pek çok öğrenci vardır. Yabancı dil ülkemizde de öğrenilebilir fakat bir dili kullanılan yerde öğrenmek çok daha kolaydır. İngilizce denince akla ilk gelen ülkeler İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri olmaktadır. Fakat bu ülkelere göre daha uygun maliyetlere sahip olan başka ülkeler de bulunmaktadır.

Örneğin; Avustralya, Malta ve İrlanda gibi ülkeler de tercih edilebilir. Avustralya hem ada ülkesi, hem de kıta olduğu için oldukça dikkat çekici bir seçenektir.

Siz de İngilizceyi akıcı ve doğru bir şekilde öğrenmek istiyorsanız Avustralya dil okulları seçeneğini mutlaka değerlendirmelisiniz.

Neden Avustralya'da Dil Eğitimi

Sidney Opera House

Avustralya Hakkında

Avustralya hem kıta hem de ada ülkesidir. Dünyanın en büyük mercan kayalıklarına sahiptir ve bir Güney yarım küre ülkesidir. Üniversiteleri ise dünyanın en iyi okulları arasındadır. 10 binden fazla plajı vardır. Cennet gibi bir ülkedir ve başkenti Canberra’dır. En büyük şehri ise Sidney’dir. Nüfusunun %90’ı İngilizce konuşmaktadır.

Avustralya Dil Okulları

Avustralya, İngilizce öğrenmek için ideal bir ülkedir. Ayrıca, ülkenin mükemmel doğası, stresten uzak yaşamı ve iklimi dolayısıyla çok sevilen bir ülkedir. Avustralya’nın dil okulları dünyada onaylanmış bir akademik eğitim yapısına sahiptir. Ayrıca, Avustralya dil okulu fiyatları daha uygundur. Böylece size, uluslararası kariyer fırsatları da sunmaktadır. Dilerseniz Avustralya’da üniversite deneyimi de yaşayabilirsiniz.

NEDEN AVUSTRALYA’DA DİL EĞİTİMİ

Maquarie University

Neden Avustralya’da Dil Eğitimi Almalıyım?

Avustralya dil okullarını seçmeniz için pek çok avantaj vardır.

Bu avantajlar;

 • Dünyanın en seçkin üniversitelerine sahip olması
 • Daha ekonomik olması
 • Dünyanın en yaşanabilir şehirlerine sahip olması
 • Uluslararası öğrenciler için haftada 20 saat çalışma izni olması
 • Öğrencilere tatillerde full time çalışma izni verilmesi
 • Kaliteli yaşam standartları
 • Eğlenceli gece hayatı
 • Eşsiz doğası
 • Samimi insanları
 • Eğitimden sonraki iş imkanları
 • Mezunların 2 yıl boyunca full time çalışma izni olması

Bu gibi avantajları da göz önünde bulundurarak Avustralya vizesi almayı mutlaka düşünmelisiniz.

Avustralya’da Çalışmak

Avustralya, dil eğitimi verirken aynı zamanda part-time çalışarak da İngilizce öğrenilen sayılı ülkelerden biridir. Öğrencilerin 2 haftada toplam da 40 saat çalışma izni vardır. Tatillerde ise tam zamanlı olarak çalışabilme imkanına sahipdir. Eğitim türünüze bakmadan Avustralya çalışma izni verilebilir. Avustralya’da asgeri ücret ise 2019 yılı itabari ile saatlik 19,40 Aud olmuştur.  Avustralya’da öğrenciler daha çok kafe ve restorantlarda çalışmaktadırlar. Avustralya’daki insanlar kültürleri gereği kahveye çok önem vermektedirler. Eğer iyi bir kahve ustasıysanız, iyi bir maaşla işe başlayabilrsiniz.

NEDEN AVUSTRALYA’DA DİL EĞİTİMİ

Avustralya’da Konaklama

Yurtdışından eğitim için en önemli şeylerden birisi de konaklama olmaktadır.

Avustralya’da konaklamak için birkaç seçenek vardır bunlar;

 • Yurt ve öğrenci apartları
 • Kiralık ev
 • Hotel tipi konaklama
 • Aile yanı konaklama

Bu seçeneklerden yurt ve öğrenci apartları en çok tercih edilenleridir. İsteğe göre tek ya da birkaç kişilik odalarda konaklanabilir. Yurtlar ve apartlar okula yakındır. Kiralık evleri öğrenciler alıştıktan sonra tercih etmektedirler. Hotel tipi konaklama ise tek kişiliktir. Okula yakın hotellerde konaklayabilirsiniz. Hotellerde mutfak araçları ve çamaşır makineleri ortak kullanılır. Aile yanı konaklama ise daha çok pratik yapmak isteyenler için idealdir. Yarım pansiyon bir konaklama şeklidir ve uygun fiyatlıdır. İstediğiniz konaklama biçimini seçerek Avustralya’da öğrenci yaşamı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Neden Avustralyada Dil Eğitimi
Okyanus Yurtdışı Eğitim

Siz de yurtdışı eğitimi, konaklaması, dil okulları ya da vizesi gibi çeşitli konular hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız mutlaka firmamızı ziyaret etmelisiniz. En kaliteli İngilizce için Okyanus Yurtdışı Eğitim firmamızı ziyaret edin. Avustralya’nın yanı sıra İngilizce öğrenebileceğiniz diğer ülkeler hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Firmamız sizin için en uygun ülkeleri ve olanakları göstermektedir. Böylece hem seçim yapmanızı kolaylaştırıyoruz, hem de doğru seçim yapmanızı sağlıyoruz.

One Comment

 1. Cevapla

  […] çeşitli ülkelerinden Avustralya’da eğitim almak için gelen öğrencilerin olması, üniversitelerdeki kampüs hayatında da yine kültürel […]

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Hemen Başvur!

×

Merhaba!

Destek talep etmek için eğitim danışmanlarımızdan birine tıklayın lütfen.

× Eğitim Danışmanı