Enter your keyword

post

İrlanda’da Dil Eğitimi Alırken para kazanmak!

İrlanda’da Dil Eğitimi Alırken para kazanmak!

İrlanda’da dil eğitimi alırken para kazanmak mümkün mü?

İrlanda’ya dil öğrenmek için gitmek öğrencilerin ilk aklına gelen sorulardan biri de İrlanda’da dil eğitimi alırken para kazanmak mümkün mü sorusu oluyor. İrlanda’da dil eğitimi alırken para kazanmak ve birikim yapmak aslında mümkündür. Ancak öğrenciler genel olarak para biriktirme gibi bir amaçla oraya gitmemektedir. Orada çalışırlarsa kazandıkları paralar genelde eğitim harcamalarına gider. Ancak yine de bazı durumlarda para biriktirmek mümkündür. Elbette ki bunun için bir işte çalışmak gerekir. İrlanda’da çalışma hakkında bir önceki paragrafta nasıl olacağını belirtmiştik. O yazımızı inceleyerek daha fazla bilgi almanız mümkün.

İrlanda para birimi Euro olup şu an kur 21 TL seviyesinde seyretmektedir. Bu nedenle de giderken kur farkına dikkat ederek gitmek oldukça önemlidir. Ayrıca İrlanda dil okullu fiyatları da bu anlamda önem taşımaktadır. Zira kur farkından dolayı ücretler artabiliyor.

İrlanda’da Nasıl İş Bulabilirim ve hangi Alanlarda Çalışabilirim?

İrlanda’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerimizin en çok merak ettiği şeyler arasında çalışma izni durumu da bulunuyor. Peki, İrlanda’da çalışma izni durumu var mı? İrlanda’da uzun dönem bir öğretim almak isteniyorsa on ay kadar çalışma iznine de sahip olunabiliyor. Bu halde öğretiminizin de yaklaşık olarak yirmi beş hafta sürmesi gerekiyor. Bu durumda alınan İrlanda öğrenci vizesi de uzun dönemlik olması gerekiyor.

Kısa dönemli bir öğretim programlarında ise vize avantajından faydalanmak mümkün. Kısa dönemli eğitimler ise en fazla 12 hafta devam ediyor. Alınan çalışma izni full time ya da part time olarak belirlenebilir. Noel ve mayıs ile eylül arasındaki vakitlerde genelde full time çalışma izni verilmektedir. Diğer zamanlar içinse part time çalışma izinlerinin verildiğini görmek mümkün.

İrlanda’da Nerede KONAKLAYABİLİRİZ?

Seçilecek okula bağlı olarak konaklama durumu da buna göre belirlenir. Bu konuda öğrenci yurt ya da öğrenci evleri ile aile evi seçenekleri yer alıyor.

Güvenli biçimde genel olarak bir aile evinde sabah ve akşam yemeği de dahil olmak üzere konaklama seçeneği tercih edebilmektedir. Uzaklık olarak ise okul ile arasında otuz ile kırk beş dakika gibi bir süre vardır. Toplu taşımalar üzerinden konforlu bir şekilde okula gitmek mümkün.

Tek kişilik ya da çok kişilik alternatifler dahilinde yurt üzerinden konaklama olanağı elde edilebilir. Bu konaklama tiplerinde ise genelde yemek yoktur. Öğrenciler ortak mutfakta yemeklerini kendi başlarına yapar. Mekan olarak ise genel olarak merkezi bir alanda yer alır.

Öğrenci evleri ise aynı okuldan ya da değişik okullardan öğrencilerin bir arada kaldığı evlerdir. Mutfağı bulunur ve rahat bir şekilde yemek pişirilebilir. Ayrıca bu evlerin odasında tek ya da iki kişi kalınabilir.

İrlanda Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?

İrlanda’ya gitmek amacı ile vize başvurularınızı, konsolosluklar üstünden ya da yetkili merkezlerden yapabildiğiniz gibi, Okyanus Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı servisi ile irtibata geçerek de alabilirsiniz. Vize başvuru süreçleri, baştan sonuna dek biz takip edebiliriz. Bizden servis alarak İrlanda’da üniversite öğretimi ya da İrlanda’da yabancı dil eğitimi hizmeti isteyenlere de, bu konuda yardımcı oluyoruz.

Alınacak vize tipine göre gerekli belgelerin sağlanması ve bu belgelerle birlikte başvuru yapılması gerekir. Bu belgelerin vize tipine göre ne olduğu hakkındaki ayrıntıları sizlerle paylaştık. Fakat işlemlerinizin doğru bir şekilde yapılabilmesi için, profesyonel yardım almak sürecin uzun sürmesini engeller.

İRLANDA VİZESİ

İrlanda Vizesi almak için gerekli olan evrakları şu şekilde sıralamak mümkün;

En az altı ay geçerlilik süresi olan pasaport.

 • Pasaportun ilk sayfa örneği.
 • Son altı ayda çekilmiş iki adet biometrik fotoğraf.
 • İngilizce öğrenci belgesi ve transkript.
 • Mezun olunan üniversiteden ya da okuldan alınan çıkış belgesi veya diploma.
 • Vukuatlı nüfus kayıt fotokopisi.
 • Sağlık ve seyahat sigortası (30 bin Euro teminatlı)
 • Evli ise evlilik cüzdanı örneği.
 • Daha önce gidilen dil kursları var ise kurs belgesi.
 • Askerlik tecil ya da terhis belgesi (Erkek öğrenciler için)
 • 18 yaş altı öğrenciler için ebeveynlerinden alınan Muvafakat namesi aslı.
 • Sponsor ya da aile fertlerine ait olan tapu, ruhsat ya da kira geliri fotokopileri.
 • Son altı aylık banka onayına sahip hesap hareket dökümü.
 • Sponsor ya da ebeveynlerin banka hesap bakiyesi ve hesap ayrıntısı.
 • Sponsor ya da ebeveynler çalışıyorsa son üç aya ait olan maaş bordrosu, ne kadar zaman çalıştığına dair yazı ve imza sirküleri.

Burada yazan evrakları toplayarak İrlanda vizesini almanız mümkün. Buradaki evrakları eksiksiz ve tam olarak teslim etmeniz gerekiyor. Bu nedenle yukarıda yazan maddelere dikkat etmek gerekiyor. Bu süreçlerde Okyanus Yurtdışı Eğitim olarak sizlere en iyi hizmeti veriyoruz.

Okyanus Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firması olarak sadece vize başvurularınızı yapmanızda yardımcı olmakla kalmayarak, aynı zamanda da eğitim almak istenilen okulların seçiminde de sizlere destek vermekteyiz. Eğitim almak istenilen okullar hakkında sizlerle detaylı bilgi paylaşımında bulunmaktayız.

Bizler bu güne kadar pek çok öğrencimizi ekonomik ücret listeleri ile İrlanda’ya dil eğitimine yolladık. Siz de onlardan biri olabilirsiniz. Ücretsiz danışmanlık hizmetlerden siz de kolay bir şekilde yararlanabilirsiniz.

İrlanda'da Dil Eğitimi Alırken Nasıl Para Kazanabilirim?

İrlanda’da öğrenciler için oturuma ve çalışma izni nasıl alınır?

İrlanda’da çalışmak için çalışma izni alınması gerekiyor. Öğrenci iken kısa süreli gidildiği zaman çalışma izni almak pek mümkün değil. Ancak uzun dönem kalınırsa elbette ki çalışma izni kolayca alınabiliyor. Part time ve full time olarak ikiye ayrılan iş sisteminden birini seçebiliyorsunuz. Öğrenciler genelde part time işleri tercih ederler. Bunun nedeni bir yandan eğitimleri devam ettiğinden dolayı eğitimlerine de zaman ayırmaları gerektiğindendir. Bu nedenle de part time işlere odaklanmak gereklidir.

İrlanda’da yirmi beş hafta ve üzeri, dil eğitimi içerisinde, eğitim alan öğrencilerin yarı zamanlı yani part time, haftada yirmi saat çalışma izinleri mevcuttur. Öğrenciler, tatil vakitlerinde ise haftada kırk saat çalışabilirler. Tatil vakitleri, programlarının bittiği tarihler olarak değil; devlet tarafından belirlenen vakitleri kapsar. Yaz tatili 1 Mayıs ila 31 Ağustos tarihleri arasındayken; 15 Aralık ila 15 Ocak dönemi ise kış tatili olarak geçer.

Bu konu hakkında diğer bir soru ise oturma iznini nasıl alınacağıdır. Stamp 0, İrlanda’da süresiz oturum izni ya da İrlanda vatandaşı olmak istemeyen, belli bir süreçte İrlanda’da yaşayacak insanların başvurduğu, düşük düzeyli ve kısa süreli olan İrlanda oturum izni türüdür. Stamp 0 İrlanda oturum iznine başvuracak olan insanlar uzun vadeli oturum ya da vatandaşlık planları düşünmeyen, İrlanda’ya geçici bir vize ile giderek belli bir vakit aralığı içinde İrlanda sınırları içinde kalacak ve bu süre içindeyse maddi olarak kendisine yetecek kişilerden oluşur. Stamp 0 İrlanda oturum izni ile İrlanda’da oturan kişiler İrlanda Devletinin yardımından ve fonlarından faydalanamazlar.

Stamp 0 İrlanda oturum izni ile İrlanda’da ikamet eden insanlar, devlet yardımlarından faydalanırsa, oturum izninin şartlarını ihlal etmiş sayılır. Bu nedenle de Stamp 0 İrlanda oturum izni şartlarından bir ya da birkaçını karşılamayan kişilerin oturum izinleri iptal edilebiliyor ya da yenilenmeyebilir. Bu oturum iznini sadece İrlanda Devleti’ne yük olmayan maddi olanaklara sahip olduklarını kanıtlayabilen kişiler alabilir.

irlanda öğrenci yaşamı

İrlanda Dil Okulu Ücretleri Ne Kadar?

En çok sorulan sorulardan biriyse fiyat elbette. Biz firma olarak en iyi kalitede hizmet vermeyi kendimize amaç edindik. Bunun yanında en uygun fiyatları da değerli müşterilerimize sunmayı amaçlıyoruz. Burada sunduğumuz fiyatlardan bahsedeceğiz.

Okyanus Yurtdışı Eğitim olarak yurtdışında eğitim almak isteyen kişileri yurtdışına gönderiyoruz. Orada alacakları dil kurslarının süreçlerini ayarlıyoruz. Burada vize ve oturma izni gibi işlemlerdeki danışmanlık hizmetleri ise ücretsiz olarak sunmaktayız. Yani burada karşıya çıkan yalnızca dil okulunun fiyatıdır. Bunun yanında elbette ki konaklama ve yemek de fiyat düzeyi oluşturur ancak bunlar ayrıca değerlendirilir.

Firma olarak dokuzdan fazla ülke, yüzden fazla anlaşmalı okul, 321’den fazla öğrenci ve altıdan fazla eğitim danışmanı ile hizmet veriyoruz. Bu anlamda dil eğitimine ödediğiniz paranın her kuruşunu hak edeceğine emin olabilirsiniz.

İrlanda’da Yaşam PAHALI MI?

Herkesin aklındaki bir diğer soru da elbette İrlanda’da yaşam oluyor. İrlanda renkli kapılara sahip olan evleri ile bilinen bir ülkedir. Buna karşın ülkedeki kolay yaşam olanakları öğrenciler için oldukça uygundur. Yalnızca yaşamın ekonomik olması değil öğretim giderlerinin de uygun fiyatlarda olması öğrenciler açısından talep etme durumunu artırıyor. Eğitimin yanı sıra İrlanda’da hayat da yabancıların kendini konforlu hissetmesine yardımcı olur.

Binlerce senelik bir kültür birikimine sahip İrlanda’nın kendine has değerleri mevcut. Ülke senelerce İngiltere kontrolünde kalmış olsa da kültürü hala ayakta durmakta. Ülke sürekli kendini yenileyip ülke halkı da gelişimi destekler çalışmalar içinde sürekli yer alıyor. Son senelerde turist ve öğrenci çekişinde bu çalışmaları payı oldukça fazladır. Özellikle de öğretim alanındaki başarılı çalışmalar İrlanda’yı popüler bir öğretim merkezi haline getirdi.

Biraz da fiyatlardan ve market alışverişinden bahsetmek lazım. Öncelikle market alışverişinden başlarsak; İrlanda’da en yayılı marketler Lidl, Tesco, Aldi ve Spar olarak söylenebilir. Spar genelde tütün ürünleri isteyen öğrencilerin uğrak durağı denilebilir çünkü diğer seçeneklere göre fiyatlar biraz daha pahaldır. Tütün ürünü denmişken de; sigaranın çok pahalı olduğunun söylenmesi gerekir; paketi 13 Eurodur. Lidl ve Aldi ise ucuz marketler olarak öne çıkarlar.

Ücretsiz Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Veren Kurumlar

Okyanus Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı dendiği zaman akla ilk olarak elbette ki firmamız geliyor. Yurt içindeki eğitim faaliyetlerimiz ile kendimiz kanıtlamış bulunmaktayız. Bu durum yurt dışı öğretim danışmanlık hizmetleri için de geçerli olmakta. Bu anlamda sektördeki en kaliteli yurtdışı eğitim firmalarından olduğumuzu iddia ediyoruz. Bu konuda marka olduğumuzu söyleyerek en kaliteli hizmeti sağlıyoruz.

Kariyerimizi sürdürürken her daim sizin için en doğru ve uygun olan adımları atmaya çalışmaktayız. Bu adımların her biri geleceğimizi şekillendirerek, hayat kalitemizi belirlemektedir.

Bu adımların güçlü olması alınan eğitimlerle olanaklıdır. Biz de Okyanus Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firması olarak sizler için en uygun adımları sunup, kariyer planlarınıza ortak olarak, en cazip fiyat seçenekleri sunmaktayız.

Yurtdışında eğitim konusunda duyduğunuz tüm kaygıları ve endişeleri giderecek danışmanlık hizmetleri ile sizi en prestijli üniversitelere hazırlamaktayız. Aynı zamanda yurt dışında alacağınız dil eğitimlerinde de sizlere en iyi şekilde danışmanlık hizmeti veriyoruz. Danışmanlık hizmeti verdiğimiz ülkeler arasında İngiltere, Avustralya, Malta, Kanada, Yeni Zelanda ve İrlanda dil okulları yer almaktadır.

Buradaki dil okullarına sizleri göndererek dil eğitimi almanızı sağlıyoruz. Bu süreçlerde sizlere destek olarak en iyi şekilde dil eğitimi görerek ülkemize dönmenizi sağlıyoruz. Oradaki süreçlerde evrak süreçleri yapmanızda sizlere danışmanlık yapıyoruz.

Hemen Başvur!

×

Merhaba!

Destek talep etmek için eğitim danışmanlarımızdan birine tıklayın lütfen.

× Vize & Eğitim Danışmanı