Enter your keyword

post

İngilizce Nerede Öğrenilir?

İngilizce Nerede Öğrenilir?

Bir dili gerçek manada öğrenmenim yolu, yerinde yaşamaktan geçiyor. İngilizcenin konuşulmadığı bir ülkede de İngilizce öğrenmek mümkün görünse de öğrenilen İngilizceyi kullanmak noktasında nelerin öğrenilmediği fark ediliyor. Ekonomiyle ilgili bir haber, gazeteden okunup biraz da sözlük desteği alınarak anlaşılabiliyor. Ancak konu resmi yazışmalara veya yüz yüze birileriyle farklı konular üzerinde tartışmaya gelince dilin yeterince öğrenilmediği ortaya çıkıyor.

Yerinde dil eğitimi alınmadığında, zannedilenin aksine günlük hayatta ihtiyaç duyulan kelimeler de öğrenilmiyor. Kısa selamlaşma, karşınızdakinin sağlık durumunu sorma veya bir lokantada sipariş verme aslında günlük hayatı temsil etmiyor. Bu tür konuşmalar, hiç dil bilmeseniz de işaret diliyle anlatılabiliyor. Mesela tıraş olmak için kuaföre giden birisinin istediği saç tıraşını tarif etmesinin bunlardan çok daha zor bir husus olduğu yaşandığı zaman ortaya çıkıyor.

Okyanus Yurtdışı Eğitim danışmanlığı olarak firmamız, İngilizceyi tam ve kullanım amacına uygun olarak öğrenmeniz için sizlere rehberlik ediyor. Bu rehberlik hizmetini yurtdışında bulunan bürolarından, tecrübeli personeliyle yerinde sağlamaktadır. En ekonomik ve kaliteli eğitim imkanlarını sunuyoruz.

İngilizce Nerede Öğrenilir?

Her yabancı dil en iyi, ana dil olarak kullanıldığı ülkelerde öğreniliyor. İngiltere, elbette bunların başında geliyor. İngiltere, İngilizcenin kaynağı olması sebebiyle en saf İngilizce kullanılır. İngiltere Dil Okulları, ülkenin tamamına yayılmış durumdadır. Bu sayede kursiyer, büyük şehirlerin karmaşasında boğulmadan, kasabalarda bile İngilizce kurslarına katılabilir. Türkiye’nin İngiltere’ye olan mesafesinin kısa olması özellikle Türkiye’deki işlerde yaşanabilecek acil gelişmelerde gidiş-geliş kolaylığı sağlar.

Hangi İngilizce?

Yerinde dil öğrenimi, yabancı bir dili öğrenmenin en geçerli yöntemi olsa da belirli bir zamana ihtiyaç duyulması kaçınılmazdır. Her konuda tam bir öğrenme gerçekleştirmek, ancak asıl işin dil olması ve bunun için birkaç yıllık bir zamanı kullanma şansınızın bulunmasıyla mümkün oluyor. Hâlbuki İngilizce farklı amaçlarla öğreniliyor. Bu nedenle dil eğitimi için amacın doğru belirlenmesi gerekiyor.

İngiltere’de İngilizce eğitim amacınız;

 • TOEFL gibi uluslararası geçerliliği olan sınavlara hazırlık,
 • Çalışma alanınıza yönelik iş İngilizcesi,
 • Günlük konuşma İngilizcesi,
 • Müteakip dönemdeki eğitimi desteklemek maksadıyla akademik alanda kullanılacak İngilizce öğrenmek olabilir. Amaçlarınız doğrultusunda Okyanus Yurtdışı Eğitim danışmanlık firmamız gideceğiniz kursu, en kısa sürede ve en ekonomik olacak şekilde planlıyor.

İngiltere’de, amaçlarınız doğrultusunda dil eğitimi alırken içerisinde yaşadığınız ülkenin kültürüyle kaynaşarak günlük ihtiyaçlarınıza uygun konuşma lisanını ve konuşma aksanını da geliştirme şansını yakalıyorsunuz.

Yerinde Dil Öğrenmenin Maliyeti Nedir?

Yerinde dil eğitimi almak, şüphesiz yabancı bir dil öğrenmek isteyecek olan herkesin düşüncelerinde yer almaktadır. Her ne kadar dil eğitiminin sağlayacağı avantajlar düşünüldüğünde eğitimin maliyeti çok önemli olmasa da herkesin ekonomik durumu, tercihleri üzerindeki en eğitim önemli faktörlerden bir tanesidir. Bu nedenle ilk önce akla İngiltere dil okulu fiyatları ne olabilir sorusu geliyor. Ancak, bu sorunun tek bir cevabı bulunmamaktadır. Alınacak eğitimin türü, yeri gibi değişkenler fiyat üzerinde etkili oluyor. Ama firmamız, en ekonomik eğitim imkânlarını sizlere sunmanın gayreti içerisindedir.

 

yurtdışı Konaklama ve Yemek

Yerinde dil eğitiminin maliyetini sadece okul belirlemiyor. Kursiyerin, konaklama ve yemek masraflarını da ayrıca dikkate alması gerekiyor.

Konaklama için çeşitli alternatifler sunuyoruz. Bunlardan ilki, güvenilir İngiliz bir aile yanında konaklayarak eğitim alınmasıdır. Böyle bir konaklama tercih edildiğinde kursiyer, sabah ve akşam yemeklerini de evde yiyebiliyor. Bu seçeneğin bir başka avantajı da aile içerisinde İngiliz kültürüne daha yakın olmaktır. Bu yöntemde, evin konumuna göre okula ulaşım süresi 30-45 dakikayı bulabiliyor.

Öğrenci evleri veya yurtlar da konaklama için diğer alternatiflerdir. Okula daha yakın olma imkanı bulunabilen bu yöntemlerde, yemek öğrenciler ortak mutfakta pişirilmektedir.

İngiltere’ye Nasıl Gidilir?

Eğitim için gidilse de İngiltere’ye gitmek için eğitim vizesi almanız gerekiyor. İngiltere vizesi almak için kişinin şahsen müracaatı ve yapılacak mülakata katılması gerekiyor.

Eğitim vizesi almak için;

 • Başvuru formunun doldurulması,
 • Pasaport (En az 6 ay kullanım süresi) sahibi olunması
 • İlgili okuldan kabul belgesi
 • İngilizce aldığı eğitime dair belge/sertifikalar
 • Biyometrik fotoğraf (2 adet)
 • Askerlik durumunu gösterir belge
 • Muvafakatname (18 yaş altı adaylar için)
 • Şahsa (18 yaş altında ise veliye) ait araç ve tapu fotokopisi,
 • Aile nüfus kayıt belgesi istenen evraklar arasındadır. İngiltere Konsolosluğu internet sayfasından başvuru formu ve diğer müracaat evraklarına ulaşabilirsiniz.

Hemen Başvur!

×

Merhaba!

Destek talep etmek için eğitim danışmanlarımızdan birine tıklayın lütfen.

× Vize & Eğitim Danışmanı