Enter your keyword

post

Dublin Dil Okulları – İrlanda’da Work And Study

Dublin Dil Okulları – İrlanda’da Work And Study

Yurtdışında dil eğitimi almak ve dil eğitimi alırken yarı zamanlı ya da tam zamanlı çalışmak isteyenler, Dublin dil okulları için danışmanlık hizmeti alabiliyor. Work and study İrlanda programları için web sitesi üzerinden bilgi alınabiliyor. Dublin’de bulunan dil okulları, dünya genelinde yurtdışından binlerce öğrencinin tercih ettiği okullardır. Dublin, İrlanda’da dil eğitimi için tercih edilen şehirlerin başında geliyor.

Dublin dil okulları eğitim kalitesi ile dünya genelinde tanınıyor. Türkiye’de yaşayanlar İngilizce eğitimi almak için İrlanda’yı tercih edebiliyor ve farklı işlerde çalışarak gelecek için kendilerini geliştirme fırsatı bulabiliyor. İrlanda hem eğitim hem de teknoloji açıdan önemli ülkelerden birisidir. Dil okullarının MEI tarafından denetlenmesi, eğitim kalitesinin her zaman daha yüksek olmasını sağlıyor.

Dublin Dil Okulları – İrlanda’da Work And Study

Dublin Hakkında

Dublin İrlanda’nın başkentidir ve ülkenin en büyük şehri konumundadır. Ana dili İrlandaca ve İngilizcedir. Ülkenin para birimi Euro ve tüm işlemler Euro üzerinden hesaplanıyor. Dil okulları ile popüler olan Dublin’in nüfusu 544.107, İrlanda’nın toplam nüfusu ise 5 milyonun üzerindedir.

İrlanda’nın başkenti Dublin ve dil okullarının büyük çoğunluğu burada yer alıyor. İrlanda, İngiliz kültürüne çok yakındır. Doğal güzelliği ile gelen herkesin dikkatini çekiyor ve gelenler daha uzun süre kalmak istiyor. Hoş görülü insanlar ülkesi olarak tanındığı için dünyanın birçok ülkesinden gelen öğrencilere ev sahipliği yapıyor.

Dil eğitimi ya da çalışmak için gelenler büyük şehirleri yakından tanıyabiliyor ve buralarda kendilerine çalışabilecekleri, para kazanabilecekleri iş bulabiliyorlar. İrlanda’da work and study programına katılmak isteyenler, danışmanlık hizmeti alarak tüm şartları öğrenebiliyor. Ülkenin ekonomik ve sosyolojik yapısı kolay yaşam imkanları sunuyor. Modern şehir yapılaşması, insanların hoşgörülü olması, yurtdışından gelen öğrencilerin eğitim ve çalışma hayatında zorlanmamasına neden oluyor.

Dublin Dil Okulları

Dublin dil okulları hem kalitesi hem de diğer ülkelere göre daha ekonomik olmasından dolayı tercih ediliyor. Work and study irlanda başvurusu 2022 şartlarının tamamını öğrenebiliyor ve başvuru için hazırlıklara başlayabiliyorsunuz. Dublin’de çok sayıda dil okulu bulunuyor ve eğitim almak isteyenlerin farklı alternatifleri değerlendirmelerine fırsat veriliyor. Türkiye’den dil eğitimi için Dublin’e gitmek isteyenlerin tercih edebilecekleri dil okulları arasında şunlar yer alıyor.

 • Oxford House College,
 • Twin English
 • Kaplan,
 • ATC Language school,
 • EC english,
 • Atlas Language school,
 • Delfin language,

İrlanda’da work and study programı sayesinde İngilizce dil seviyelerini geliştirmek isteyenler, yurtdışında çalışma fırsatını da yakalayabiliyor. Ülke genelinde çok sayıda dil okulunun bulunması, hem ülkemizden hem de farklı ülkelerden tercih edilmesini sağlıyor. Verilen eğitimleri kalitesi dünya genelinde popüler olmasını ve İrlanda denildiğinde dil okullarının akıllara gelmesine neden oluyor.

Dublin Dil Okulları Fiyatları 2022

Dünyanın birçok ülkesindeki öğrencilerin dil eğitimi için İrlanda tercihi ilk sıraya almalarının en önemli nedeni okullar eğitim fiyatlarıdır. İrlanda work and study ücretleri için eğitim danışmanları ile görüşebilir ve güncel fiyat bilgilerini alabilirsiniz. İrlanda dil okulu fiyatları 2022 tarifesinde okullara göre farklı fiyat bilgilerinin yer aldığı görülebiliyor. Dil okulu fiyatları, okulun bulunduğu şehre, şehirdeki konumuna, okulun ve eğitimin kalitesine göre değişiyor. Okullara göre ortalama fiyatlar 25 haftalık bir eğitim için 2300 Euro ile 3500 Euro arasında değişiyor.

İrlanda’da dil eğitim almak isteyenler eğitim maliyetlerini, eğitim ve yaşam maliyetleri ile birlikte hesaplamalıdır. Dünyanın diğer ülkelerinde verilen dil eğitim ücretlerine göre İrlanda eğitim ücretleri daha ekonomiktir. Ayrıca yurtdışından gelen öğrenciler, part-time ya da full-time çalışma izni alabildikleri için günlük yaşam ihtiyaçlarını karşılayacak para kazanabiliyor.

İrlanda’da İngilizce Eğitimi Almak

İrlanda Work And Study Şartları

İrlanda’nın farklı şehirlerinde bulunan dil okullarına kayıt yaptırarak work and study programından faydalanmak isteyenlerin üniversite mezunu olmasına gerek yoktur. Aranan şartlar arasında program süresi yer alıyor. Work and study için en az 25 haftalık dil okulu programı seçilmelidir. Haftalık programlarda en az 15 saat eğitim alma zorunluluğu var. Dil okullarına kayıt yaptıran öğrencilere ilk önce 3 aylık seyahat vizesi veriliyor. Öğrenciler, İrlanda’ya geldiklerinde hemen vize süresi uzatma başvurusunda bulunuyor ve 5 aylık vize alabiliyor ve toplamda 8 aylık vizeye sahip olabiliyorlar.

Okul kayıtlarını yaptıran ve vize işlemlerini tamamlayanlar, part-time çalışma iznini sahip olabiliyor. Work and study programı katılmak isteyenler 18 yaşından büyük olmalı ve lise eğitimlerini tamamlamış olmalıdır. Şartları yerine getiren ve başvurularını yapanlar, vize işlemlerini de tamamladıktan sonra ortalama 1 – 1.5 ay içerisinde eğitimlerine başlayabiliyorlar.

İrlanda’da Çalışma İzni Nasıl Alınır?

İrlanda’a öğrenci çalışma izni başvuruları için seçilen eğitim programının en az 25 hafta sürmesi gerekiyor. Dil eğitimi için gelen öğrencilerin tamamına İrlanda’da part-time çalışma izni veriliyor. İrlanda’ya giriş yapan öğrenciler göçmenlik bürosuna başvuru yaparak GNIB kartı alabiliyor. İrlanda’da full-time çalışma izni alabilmek için ihtiyaç duyulan GNIB kart için başvurular, garda.ie web sitesi üzerinden başvurularını gelmeden önce yapmalıdır.

Önceden alınacak olan online randevu işlemi çalışma izni işlemlerinin daha kısa sürede yapılmasını sağlayacaktır. Online başvuru işlemlerini yapanlar, GNIB kartı için 300 Euro başvuru ücreti öderler. Danışmanlık hizmetleri verilirken, İrlanda dil okulları için başvuru işlemi yapanlara, GNIB kart başvurularını önceden yapmaları tavsiye ediliyor. Eğitim görürken part-time çalışabilmek için öğrencilerin banka hesabı açması gerekiyor. Başvuru ve eğitime süreci ile ilgili her türlü destek veriliyor.

Work And Study İrlanda Programı İle Ne Kadar Kazanırım?

Work and study programına kayıt yaptırarak İrlanda’ya gidenler, alacakları çalışma izinleri ile part-time ya da full time çalışabiliyor. Öğrencilere verilen part-time çalışma izni haftalık en fazla 20 saat olabiliyor. Tatil zamanlarında da çalışmak isteyenlere full-time çalışma izni veriliyor ve süresi haftalık 40 saat olabiliyor. İrlanda’da asgeri ücret saatlik en az 10.50 € ve bu ücret üzerinden çalışılan süreye göre para kazanılabiliyor. Ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizle hangi tür işlerde çalışılabileceği konusunda de bilgi veriyoruz. Eğitimin devam ettiği dönemlerde çalışanlar part-time olarak aylık 800 € – 1000€ arasında para kazanabiliyor.

Tatil dönemlerinde full-time çalışanlar ise aylık 1600€ – 2000 € arası kazanç elde edebiliyor. Okyanus Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hizmetlerinden faydalanarak yurtdışında en iyi eğitim alabileceğiniz okulları belirleyebilir, tüm başvuru işlemlerini yapabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak isteyenlerin en büyük sorunlarından birisi olan konaklama ve iş bularak çalışmaları konusunda da her türlü destek ve danışmanlık hizmeti veriliyor. Part-time ya da full-time olarak birçok çok alanda çok rahat iş bulabilirsiniz.

Çalışabileceğiniz işler arasında, restoran, cafe, mağaza, hizmet sektörü gibi alanlar yer alıyor. Ülkenin resmi dilinin İngilizce olması, çalışırken insanlarla sürekli İngilizce konuşmanızı ve daha iyi öğrenmenizi sağlayacaktır. Dil okulunda gördüğünüz eğitinin pratiğini çalışarak yapabilecek aynı zamanda para kazanabileceksiniz. Work & study programı en iyi eğitimi almanızı sağlarken, yurtdışında çalışma şartlarını ve imkanlarını daha yakından görmenizi sağlayacaktır. Bu ileri dönemdeki çalışma hayatınızı belirlemeye yardımcı olacaktır.

Dublin Dil Okulları – İrlanda’da Work And Study

Work & Study İrlanda Vizesi Nasıl Alınır? Vize Başvuru Evrakları Nelerdir

İrlanda’nın farklı şehirlerinde ya da başkenti Dublin’de bulunan dil okullarında eğitim almak isteyenler, vize başvurusunda bulunmalıdır. İrlanda dil okulları dünyanın birçok ülkesinden öğrenci kabul ediyor. Bu okulları tercih edenler, en iyi eğitimi alırken farklı ülke ve kültürlere sahip kişilerle de tanışma fırsatını bulabilecektir.

İrlanda’da üniversite eğitim almak isteyenler, eğitim için istenen tüm şartları öğrendikten sonra başvurularını yapabiliyor. Work & study İrlanda vizesi için danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilir ve vize işlemlerinizi kısa sürede tamamlayabilirsiniz. İrlanda work & study programı öğrenci vizesi için istenen belgeler şunlardır.

 • Vize başvuru formu,
 • En az 6 ay geçerliliği olan pasaport,
 • 2 adet biyometrik fotoğraf,
 • İngilizce öğrenci belgesi, diploma ve İngilizce transkript,
 • Nüfus kayıt örneği,
 • Kayıt yaptırılan okuldan niyet mektubu,
 • Sağlık ve seyahat sigortası,
 • Daha önceden alınan kurs sertifikaları,
 • Okuldan alınan onay belgesi,
 • Öğrenciye ait banka hesabı ve hesapta minimum 7.000€ olmalı,
 • Sponsor ya da ebeveynlere ait mali gelir durum belgeleri,

Vize için istenen tüm belgelerin hazırlanmasında danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilir ve evrakların eksiksiz olarak hazırlanmasını sağlayabilirsiniz. İrlanda work & study vize ücreti uzun dönem öğrenci vizeleri için 100 € olarak belirleniyor. Ülkeler arası anlaşmaya göre vize başvuru ücretleri yıllık olarak güncelleniyor. Programa başvuru yaptığınızda geçerli olan vize ücretini ödeyerek başvurularınızı yapabiliyorsunuz.

İrlanda dil okulları ya da üniversite eğitimleri için başvuru yapanlara öğrenci vizesi ilk önce 3 aylık süre için veriliyor. İrlanda’ya gitmeden göçmenlik bürosuna GNIB kart başvurusunda bulunanlar, İrlanda’ya gittiklerinde hemen vize uzatma işlemlerini yapabiliyor. Work and Study programı kapsamında dil okullarına kayıp yaptıran öğrencilere ikinci dönem için 5 aylık vize uzatması yapılıyor.

Bu işlemlerle öğrenciler toplamda 8 aylık vizeye sahip olabiliyor. Eğitimlerini ve çalışmalarını devam ettirmek isteyenler tekrardan vize başvurusu yaparak sürelerini uzatabiliyor. İrlanda vize başvuruları ortalama olarak 2 ile 6 hafta arasında sonuçlanıyor. Öğrenciler kayıt oldukları okulun eğitim programı başlama tarihine göre vize başvuru zamanını iyi ayarlamalıdır. İrlanda eğitim vizesi başvurusu ve başvuru takip işlemleri için iletişime geçebilir, profesyonel destek hizmeti alabilirsiniz.

Hemen Başvur!

×

Merhaba!

Destek talep etmek için eğitim danışmanlarımızdan birine tıklayın lütfen.

× Eğitim Danışmanı