Enter your keyword

post

İrlanda’da İngilizce Eğitimi Almak İçin 10 Sebep

İrlanda’da İngilizce Eğitimi Almak İçin 10 Sebep

İrlanda eğitim kalitesi ile dikkat çeken ülkelerinden birisidir. Büyük Britanya’nın batısında yer alıyor ve İngiliz kültürüne daha yakın bir kültür yapısına sahiptir. İrlanda’da İngilizce eğitimi almak için birçok geçerli nedeniniz vardır. MEI tarafından denetlenen dil okulları, yurtdışından gelmek isteyenlerin tercih nedenleri arasında yer alıyor.

Uluslararası düzeyde çok sayıda öğrenci kabul ediliyor ve Türkiye’den de çok sayıda öğrencinin burada eğitim almasına aracılık ediyoruz. İrlanda, ekonomi ve teknoloji alanında ileri düzeyde bulunan ve kendisinden söz ettiren bir ülkedir. Öğrenciler için yaşam şartlarının ekonomik olması kaliteli eğitimlere herkesin daha kolay ulaşmasını sağlıyor.

İngilizce öğrenmek ve geliştirmek için İrlanda’yı tercih etmenizi gerektirecek tüm sebepler hakkında daha detaylı bilgiler için hemen iletişime geçebilirsiniz. İrlanda, Türkiye’den dil eğitimi, üniversite ve yüksek lisans eğitimleri alma isteyen öğrencilere her zaman en uygun fiyat ve yaşam şartları seçeneklerini sunuyor.

İrlanda’da Kaliteli Yaşam 

İrlanda’da eğitim için bulunduğunuzda, ülkenin tüm yaşam kalitesinin farkına varacaksınız. Öğrenciler için en cazip ülkelerden birisidir ve kaliteli yaşamın yanı sıra ekonomik yaşam seçenekleri de sunuyor.

Yaşam kalitesi, eğitim şartlarının da daha iyi olmasını sağlarken gelen tüm yabancıların kendilerini rahat hissetmelerini sağlıyor. Dil eğitimi alırken çalışma imkanı da bulacağınız için yurtdışında çalışma tecrübesi kazanarak, gelecekte dünyanın her yerinde rahatlıkla çalışabileceksiniz.

İrlanda nüfusu yaklaşık 5 milyondur. Nüfusun büyük bir bölümün başkent Dublin’de yaşıyor. İngilizce ve İrlandaca resmi dil olarak kullanılıyor. İrlanda, halkı misafirperver ve sıcaktır. Türkleri karşı ilgileri daha fazladır ve hiçbir Türk günlük yaşamında zorluk yaşamaz. Dil eğitimi için gelen öğrenciler, öğrenci kartları ile ulaşımlarını daha ekonomik yapabiliyorlar.

Teknoloji üssü olarak bilinen İrlanda, kendisini farklı alanlarda yetiştirmek isteyenlere hem eğitim hem de kaliteli yaşam şartlarını birlikte sunuyor. Kendinizin en kaliteli yaşam şartlarına hakkınızın olduğunu düşünmeli ve İrlanda dil okullarında İngilizce öğrenme fırsatını kaçırmamalısınız.

Dil Okulları Eğitim kalitesi

İrlanda’da İngilizce eğitimi almak istemenizi sağlayacak en önemli sebeplerden birisi, eğitim kalitesinin çok yüksek olmasıdır. Tüm dil okulları, Marketing English in Ireland (MEI) tarafından denetleniyor ve uluslararası standartlara uygun olduğu onaylanıyor. Bu denetimler, dil okullarının kalitesinin her zaman yüksek olmasını sağlıyor. Uluslararası dil eğitimlerinde sınıf mevcutları düşük tutuluyor. Akademik olarak başarılı olan öğretmenler tarafından ders veriliyor ve her derste tüm öğrenciler çok fazla pratik yapabiliyor. Öğretmenlerin tüm öğrencilerle her konuda yakından ilgileniyor olması eğitim kalitesini artırıyor.

Dünyanın en ünlü ve büyük teknoloji şirketleri, Google, Apple, Amazon, Microsoft, Linkedin gibi markaların Avrupa merkezleri Dublin’de bulunuyor. Bu bile hem yaşam kalitesi hem de eğitim kalitesi açısından yeterlidir. Dil eğitimlerini alırken bulacağınız çalışma imkanları ile büyük fırsatları yakalayabilirsiniz.

İrlanda’da İngilizce Eğitimi Almak

Öğrenciler İçin Çalışma İzni

İrlanda’da ingilizce eğitimi almak birçok avantajları beraberinde getiriyor. Bunlardan birisi de öğrencilere çalışma izni verilmesidir. Dil okullarına kayıt yaptıran ve 25 hafta üzeri kurslara katılanlara haftada 20 saat part time çalışma izni veriliyor. Öğrenciler çalışarak kazanacakları paralarla kişisel ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilecektir.

Öğrenciler çalışma izni alabilmek için göçmenlik bürosuna (GNIB) kayıtlarını yaptırırlar. Kayıt başvuru ücreti 300 € ve kaydını yaptıranlar çalışma iznini alabiliyor. İrlanda’da asgari ücret saatlik olarak en az 10 € üzerinde oluyor. 25 hafta ve daha uzun süreli kurslara kayıt yaptıran ve haftada en az 20 saat ders alanlar geriye kalan zamanlarında haftada 20 saate kadar yarı zamanlı olarak çalışabiliyor.

Çalışma iznini alan öğrenciler, cafe, bar, restoran ve turizm sektörünün birçok kolunda çalışabiliyor. Bu çalışma izni hem para kazanmalarını hem de İngilizce pratiklerini yapmalarını sağlıyor. Sizlerde bu imkanlardan en iyi şartlarla faydalanabilirsiniz.

Yurtdışında Yaşama Deneyimi Kazanmak

İrlanda’nın başkenti Dublin, siyasi, ekonomik, kültürel yaşamın en önemli merkezlerinden birisidir. İrlanda dil okulları genelde burada bulunuyor ve dünyanın en iyi okulları arasında gösteriliyor. İrlanda’da öğrenciler için çalışma izni verdiği için daha rahat yaşam şartlarına sahip olabiliyorsunuz.

İrlanda’nın tüm şehirleri modern yaşam seçenekleri sunuyor. Dil eğitiminizi alırken çalışma fırsatını da bulabileceğiniz için yurtdışında yaşama deneyimini en iyi şekilde kazanabileceksiniz. Bu sizlere dünyaya açılma cesareti verecek ve hayalini kurduğunuz ülkelerde ve şehirlerde iş arayabilecek ve hiç çekinmeden çok rahat yaşayabileceksiniz.

İrlanda’nın birçok yerinde görkemli müzeler ve çok farklı eğlence merkezleri vardır. Buraları gezme ve görme fırsatını yakalayabileceksiniz. İrlanda, Avrupa Birliği ülkeleri dışındaki ülkelerden öğrenci kabul ettiği için bu şansa sahipsiniz ve en iyi destekleri alarak istediğiniz zaman dil okullarına kayıt yaptırarak, İrlanda’da yaşama hayallerini gerçekleştirmeye başlayabileceksiniz.

Öğrenci Vizesi Alma Kolaylığı

İrlanda öğrenci vizesi almak için gerekli olan tüm şartlar hakkında bilgilendirme yapıyor, istenilen belgelerin hazırlanmasına yardımcı oluyoruz. Dil eğitimleri için en az 15 saatlik dil eğitim kursuna kayıt yaptırdığınızda vize başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Öğrenci vizeleri C tipi ve D tipi olarak veriliyor. C tipi vizelerin süresi 90 günden azdır. C tipi vize alan öğrencilere çalışma izni verilmiyor.

D tipi vize 90 gün ve üzeri süreleri kapsıyor. Çalışma izni alabilmek için kurs süresinin 25 haftadan uzun alması gerekiyor. Dil eğitimi için kayıt yaptıran öğrenciler vize işlemlerini hemen halledebiliyor.

Vize başvuru merkezleri, İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunuyor. Başvuru yaptığınızda 10 – 15 gün içesinde vizeniz onaylanmış oluyor. Vizeniz alındıktan sonra danışmanlarımız kayıt yaptırdığınız okul ile görüşerek eğitim için son düzenlemelerin yapılmasını sağlıyor. Vize işlemleri en kolay olan ülkelerden birisidir ve eğitim için tercih nedenlerinizden birisi olabilir.

Hem Okumak Hem Çalışmak

İrlanda’da work and stduy programı ile part time çalışma fırsatların değerlendirebiliyorsunuz. Eğitim için tüm işlemlerinizi tamamladığınızda Göçmenlik Bürosuna başvuru yaparak çalışma iznini alıyorsunuz.

Çalışma iznini alan öğrenciler work and study kapsamında çok rahat iş bularak çalışmaya başlayabiliyor. Hem okumak hem de İrlanda’da çalışmak istiyorsanız, aradığınız fırsatı yakalamış oluyorsunuz.

Dil okulu eğitimlerinden geriye kalan zamanlarda haftalık 20 saatin geçmeyecek şekilde part time çalışmaya başlayabiliyorsunuz. Program kapsamında çalışabileceğiniz işler daha çok hizmet sektöründedir.

Öğrenciler kişisel ihtiyaçlarını karşılayabilmek için restoran, kafe, bar, mağaza, alışveriş merkezi, çağrı merkezi gibi part time çalışılabilecek yerlerde iş bulabiliyor. Çalıştığınız yerde insanlarla sürekli İngilizce konuşmak zorunda kalacağınız için İngilizcenizi en iyi şekilde geliştirebileceksiniz.

WORK AND STUDY İRLANDA

Ekonomik ve Güvenli Konaklama Seçenekleri

Work and study İrlanda programı için bizimle iletişime geçtiğinizde, eğitim şartları ve konaklama seçenekleri hakkında bilgilendirilirsiniz. İngilizce eğitimi için İrlanda’ya gittiğinizde, yurt, ev ya da aile yanı seçeneklerinden birisini tercih ederek konaklama ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.

Diğer öğrencilerle birlikte kalmak isteyenler yurt tercihini kullanıyor. Yurtlar, okul yönetimi tarafından sürekli denetlendiği için her zaman güvenli oyuyor. Aile yanı konaklama, en çok tercih edilen seçeneklerden birisidir. Bunun nedeni ise İngilizce pratiği yapma imkanının daha fazla olmasıdır. Konaklama ücretleri, yer ve konuma göre 100 ile 200 € arasında değişen fiyat seçeneklerinden oluşuyor. Uzun süreli eğitim programlarına kayıt olanlar okul ve şehir yaşamına alıştıktan sonra istedikleri arkadaşları ile ev kiralama seçeneğini de değerlendirebiliyor. Öğrencilere tüm konaklama seçenekleri güvenli ve konforlu olarak sunuluyor.

En İyi Dil Okulu Seçenekleri

İrlanda’da İngilizce eğitimi almak için başvuru yaparken okul seçimlerini yapabiliyorsunuz. En iyi dil okulu seçeneklerini değerlendirebilmeniz için hangi şehirde hangi okulların bulunduğunu ve okul fiyat bilgilerini öğrenebilirsiniz. İrlanda’da yüksek lisans yapmak isteyenlerde en prestijli üniversiteler hakkında detaylı bilgi alabiliyor.

Öğrenmek istediğiniz İngilizce türüne ve bütçenize göre okul seçiminde rehberlik hizmeti veriliyor. İrlanda’da en iyi dil okulları, Dublin, Limerick, Cork şehirlerinde yer alıyor. Dil okullarında farklı programlar uygulanabiliyor.

Genel İngilizce eğitimleri için haftalık 20 ders, yoğun İngilizce için haftalık 30 derslik programlar yapılıyor. İrlanda dil okulları, dünya genelinde en popüler İngilizce eğitim merkezleri olarak tanınıyor. Dünyanın birçok ülkesindeki öğrenciler daha fazla ilgi gösterirken, Türkiye’deki öğrencilerin ilgisinin daha az olduğu görülüyor. Danışmanlık hizmetlerimiz sayesinde, dünyanın en iyi dil okullarında en iyi eğitimleri alan öğrenciler arasında yer alabilirsiniz.

İrlanda’da Öğrenci Yaşamı

İrlanda’da üniversite ya da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler, yaşam şartları ve maliyetleri hakkında araştırma yapmaya çalışıyor. Öğrenciler eğitim hayatları boyunca günlük yaşamlarında en ekonomik nasıl yaşayabileceklerini öğrenmeye çalışıyor. Eğitim ücretleri ve yaşam için güncel maliyet bilgilerini hesaplıyor ve doğru bilgilendiriyoruz.

İrlanda’da öğrenci yaşamı, part time ya da full time olarak çalışmaya başlandığında daha kolay olacaktır. Dışarıdan pahalı bir ülke gibi görünse bile öğrenciler için en uygun maliyetli yaşam seçenekleri sunan ülkelerden birisidir. Öğrenciler konaklama seçeneklerine göre yaşamlarını farklı maliyetlerle sunuyor.

Aile yanında konaklama seçeneği tercih edenler konaklama ücreti olarak aylık 650 € ödeyebilecektir. Haftalık 20 saat part time çalışan bir öğrenci daha fazla kazanacak ve daha rahat yaşam sürebilecektir. Öğrenci yaşamının daha ekonomik olarak yürütülebilmesi neler yapılması gerektiğin konusunda her türlü bilgiyi alarak planlarınızı da yapmanıza yardımcı oluyoruz.

İrlanda Eğitim Fiyatları

İrlanda para birimi Euro’dur ve eğitim fiyatları bu birim üzerinden hesaplanır. Dil okulları fiyatları, İngiltere ve Amerika ile karşılaştırıldığında, İrlanda’nın daha uygun olduğunu göreceksiniz. Eğitim fiyatları uygun olduğu için Avrupa ülkeleri ve Türkiye’de en çok tercih edilen dil okulları arasında yer alıyor. Dil okullarının eğitim fiyatları şehirlere ve eğitimlerin süresine göre değişiyor. Dil okulları, dönemsel olarak kampanyalar düzenleyebiliyor ve öğrencilerin daha uygun fiyatlarında faydalanabiliyor. Dil okullarının 8 haftalık eğitim programları için Ortalama 1000 €, 12 haftalık programlar için 1500 € şeklinde süreye bağlı olarak farklı belirleniyor. İrlanda’da bulunan dil okulları fiyat seçeneklerini, dünyanın diğer ülkelerine göre daha uygun tutuyor ve daha fazla öğrencinin bu hizmetlerden faydalanmalarını sağlıyor. Sizlerde bu uygun fiyat seçeneklerini fırsatlarını yakalayabilir ve danışmalık hizmetlerimizle dil okullarında eğitim almaya başlayabilirsiniz.

Okyanus Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hizmetlerimiz İrlanda’da eğitim görmek isteyen tüm öğrencilere uzman kadromuz tarafından sunuluyor. Sizlerde İrlanda’da eğitim almak için zaman kaybetmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ücretsiz danışmanlık hizmetleri sunarken en iyi eğitimlerden en uygun fiyat seçenekleri ile faydalanmanızı sağlıyoruz. İrlanda’da dil ve üniversite eğitimi almak için en az 10 sebebiniz vardır. Eğitim şartlarını ve kalitesini gördüğünüzde kendiniz için daha fazla sebep bulabilirsiniz. İrlanda hem İngilizce öğrenmek hem de yurtdışında farklı alanlarda çalışarak para kazanmanız ve farklı kültürleri tanımanız için kapılarını sizlere açıyor.

Hemen Başvur!

×

Merhaba!

Destek talep etmek için eğitim danışmanlarımızdan birine tıklayın lütfen.

× Eğitim Danışmanı